پایگاه بزرگ بازی های رایانه ای

کدتقلب- راهنمای بازی ها-نقدوبررسی بازی ها-جدیدترین اخبار از جدیدترین بازی ها

Need for Speed Shift ویدئوی بازی ند فور اسپید شیفت

لینک کمکی | پسورد : ندارد

نوشته شده در پنجشنبه نوزدهم شهریور ۱۳۸۸ساعت 18:33 توسط مهدي| |

Wolfensteinلینک دانلود بازی ولفنشتاین  + کرک در ادامه مطلب


:ادامه مطلب:
نوشته شده در پنجشنبه نوزدهم شهریور ۱۳۸۸ساعت 18:30 توسط مهدي| |

 

راهنمای مراحل بازی شمشیر نادر

نوشته شده در پنجشنبه نوزدهم شهریور ۱۳۸۸ساعت 18:26 توسط مهدي| |

Wolfenstein

راهنمای قدم به قدم بازی ولفنشتاین

لینک کمکی |لینک کمکی دوم |  پسورد : gamesite.ir

نوشته شده در پنجشنبه نوزدهم شهریور ۱۳۸۸ساعت 18:24 توسط مهدي| |

 

Street Fighter IV

سیو بازی استریت فایتر ۴

 

نوشته شده در پنجشنبه نوزدهم شهریور ۱۳۸۸ساعت 18:21 توسط مهدي| |

امروز یه چیز توپ براتون گذاشتم این شما و این هم ترینر بازی فیفا۱۰

FIFA Soccer 10

لینک کمکی  | پسورد : gamesite.ir


نوشته شده در پنجشنبه نوزدهم شهریور ۱۳۸۸ساعت 18:13 توسط مهدي| |

با سلام به همگی !
بنده حقیر به عنوان یکی از طرفداران قدیمی سری WE و PES خواستم به ضعفهای pes 2009 و Wish list خودم از Pes 2010 اشاره کنم. البته من میبایست اینهارو در تاپیک خود PES2009 میزدم اما چون تا عرضه PES2010 چیزی نمونده بهتر دیدم اینها رو که دیدگاه و برداشت من از این همه مدت بازی با این شماره بودش رو اینجا بزارم و در نهایت یک Wish Request هم برای PES 2010 داشتم .
ضعفهای PES 2009 :
بنظر من جدای از مسائل گرافیکی و اهمالی که Konami این همه سال بخاطر عدم ساخت یا خرید یک Graphic Engine مناسب برای این نسل کرده و فقط تا این مدت داشته RenderWare رو Optimize میکرده از بابت انیمیشن و حرکات بازیکنها و حتی هوش مصنوعی پیش و پا افتاده ای که بازم شاهد اون در PES 2009 بودیم خیلی ها از جرگه PES بازها به گروه FIFA باز ها شتافتند !
گل زدن در بازی بشدت آسون هست !!! هیچ گاه من در سری PES مهاجم ها رو اینقدر قوی و مدافعان و درواره بانها رو اینقدر ضعیف ندیدم !!!!! انیمشین کاراکترها و بازیکنانی چون HENRY در بارسا چیزی شبیه فاجعه بود !( دقیقا موقع دویدن گردن مثل غاز خم میشد) هوش مصنوعی مدافعا واقعا اعصاب خرد کن بود . کافی بود شما دکمه X در 360 و یا مربع رو در PS3 نگه دارید تا هنگامیکه دو یا چند مدافع رو برای یک نفر میفرستادید اون بابا اگه یک سر توپ میزد همه این جماعت میرفتند خونشون !! ببینید سر توپ زدن و حرکت کردن و مانورهای 360 درجه ای با بازیکنی مثل Messi چقدر راحت هستش! ( من از سیستم کلی بازی گله ای ندارم در واقع من از راحتی بیش از حد و مانورهای نا معقول بازی که امکان میسازه شما فقط و فقط با یک بازیکن بتونید از جای دروازه خودتون برید و همه رو دریبل کنید و گل بزنید گله مندم!!)
من هیچ فوتبالی در سری PES و WE به اندازه Winning Eleven هایی که بروی ps2 منتشر میشد قبول ندارم . دقیقا در این بازی ها مثل (Winning Eleven 7 international و یا Winning Eleven 8 و یا 9 ) بازیکن حرفه ای 100% برنده بود نه گیمری که فقط بلده با یک بازیکن کار کنه ! دقیقا سیستم گل بازی مبتنی بر کار گروهی و تیمی و استراتژی بود.
اگر بخوام به گرافیک بازی یک اشاره ای داشته باشم گرافیک بازی از نمای بالا و standard خودش بد نبود و چمن بازی با افکتهای Blur که در هنگام شوت یا سانتر داشت خوب کار شده بود اما خود Detail بازیکنان ضعیف و در نمای نزدیک بهتر هست اصلا هیچ اشاره ای بهش نداشته باشم . لیسانس ها هم همیشه از همون قدیم از نقاط فاحش ضعف سری PES بوده !

چشم اندازهای PES 2010 :
اگر بنظرم تمام این مسائلی که من در بالا رو گفتم به نحوی درست بکنند سری PES به دوران طلایی خودش برمبگرده از قبیل کم کردن بسیار بالا و غیر طبیعی قابلیتهای بازیکنان معروف و همچنین گذاشتن پایه بازی بروی کار تیمی همچنین قویتر کردن سیستم Defence و قابلیتهای مدافعان و دروازه بانان و طراحی انیمشین های بیشتر و اضافه کردن اونها به بازی و ... از جمله کارهایی هست که انجام دادن اونها ظرف این مدت برای Konami سخت نبوده و ما هم اینو میدونیم !
من عکسهایی که از گرافیک PES 2010 دیدم برام بسیار جالب و امیدوار کننده بودش ولی بازم امیدوارم PES Team بیاد بروی گیمپلی تا حدودی کهنه شده بازی تمرکز کنه و اونو ازین اوضاع نجات بده !

توضيحات مختصری از بازی


چیزایی که اونا (konami)میگن توی این نسخه بهبود پیدا کرده :

- توجه بیشتر به مساله گزارشگری و تحلیل بازی .
- داوری و قضاوت بهتر و عادلانه تر .
- نمایش های بیشتری ازجشن و خوشحالی بعد از گل زنی .
- سیستم جدید پنالتی که این سیستم بیشتر بر روی کنترل ضربات پنالتی تمرکزداره .
- عملکرد خیلی بهتر دروازه بان ها .
- درحال حاضر دیگه شما به ID کونامی احتیاجی ندارین . سرور سونی میزبانی رو به عهده خواهد گرفت .


نواقص و ایراداتی که اونا میگن توی این نسخه برطرف شده :

- هوش مصنوعی بازی , دیگه الان بصورت خودکار فرمان تکل زدن و شوت کردن رو به بازیکنان نمیده .
- بازیکنان بعد از زدن ضربات شروع مجدد دیگه مثل سابق خشکشون نمیزنه .
دیگه چیزی بنام ’simple’ settings در منوی تنظیمات تاکتیک تیم نخواهیم داشت وتغییرات کلیدی شما بوسیله اسلایدرها صورت خواهد گرفت .


جزئیاتی که به بازی اضافه شده :

- امکان آنلاین بازی کردن لیگ قهرمانان وجود خواهد داشت .
- سیستم جدید تاکتیک تیمی که به tatics slider معروفه . این سیستم روی این موارد متمرکزه : برنامه حمایت و پشتیبانی بازیکنان از همدیگه, تنظیم محدوده و مقدار این پشتیبانی ,میزان تراکم بازیکنان در یک منطقه ,خط دفاع , سبک حمله و استراتژی دفاعی تیم .این اسلایدرها در مقیاس 0 تا 100 درجه بندی میشن .
-سیستم کارتی جدید که جایگزین سیستم قبلی قابلیت های ویژه بازیکنان شده .
- هوش مصنوعی بازی توی این نسخه طوری طراحی شده که بازیکنان تیم با توجه به مهارتهای هم تیمیهاشون اقدام به کاری میکنن مثلا زمانیکه بازیکنی مثل بکهام قصد ارسال سانتر روی دروازه رو داره تعداد بیشتری از بازیکنان به سمت منطقه جریمه حریف روانه میشن تا زمانیکه یک بازیکن معمولی بخاد اینکارو انجام بده.
- این امکان وجود داره که مدافعین تیم بتونن بشکل انفرادی پوشش منطقه ای رواجراکنن و یا اینکه بهشون دستور داده بشه اقدام به پرسینگ کنن .
- همچنین این امکان وجود داره که بازیکنان ایجاد شده توی مد بال رو به مد مستر لیگ اضافه کرد .
- در مقایسه بین بازیکنانی که توی نسخه قبلی بازی بودن و بازیکنانی که توی این نسخه هستن باید بگم بازیکنان ساخته شده توی این نسخه واقعا آدمو تحت تاثیر قرار میدن (اگه شما مجله رو داشتین میتونستین چهره تعداد مشخصی از بازیکنان رو ببینید ).
- سیستم آنلاین مربوط به نسخه 5 و 6 بازی توی این نسخه بازی مورد استفاده قرار گرفته البته شکل بهینه شدش . اونا بالاخره سیستم آنلاین نسخه 2008 و 2009 که رو کنار گذاشتن .
-عدم نمایش زمان لودینگ برنامه (وضعیت آنلاین)
- امکان انتخاب و گزینش بازیکنان مناسب تر برای ترکیب اصلی تیم براساس فاکتور توانایی و یا وضعیت جسمانی و تعادلی بازیکن .
- سرعت بازی کمتر شده هرچند که هنوز مثل فیفا 09 نیست .گزارش بازی مثل قبله( البته پر و بال بیشتری بهش دادن) .
- جمعیت تماشاگران بازی بالاخره کاملا بصورت 3 بعدی طراحی شدن .
- سیستم جدید نورپردازی توی بازیهایی که شب برگزار میشه جلوه خاصی به بازی میده .
- بازی که اونا موقع" تست بازی" اجراش کردن حدود 50 درصدش تکمیل شده .
- چند تا از انیمیشن های جدید بازی مختص چند بازیکن خاص ساخته شده( من حدس میزنم مربوط به فرناندو تورس باشن)
- روش های جدیدی دررابطه با استپ سینه- فریب دادن حریف و چرخش سریع با توپ (اشاره شده به 180 درجه ) ابداع شده .
- مدت زمانی که یک بازیکن صاحب توپه کمتر شده (تکروی کمتر ) بخصوص وقتیکه مثلا در مقابل یک تیمی که از یک سیستم DMC استفاده میکنه در حال بازی باشید.
- بعضی از توپهای هوایی یا پاسهای تودر بر حسب سرعت توپ توی بازی خیلی محکم هستن مگر اینکه کسی که توپو ارسال میکنه پاسور قابل و خوبی باشه که اون حرکت رو نرم و روون تر میکنه .
- اونا سه تا بازی انجام دادن تا بالاخره تونستن یک گل بزنن ( لول و سختی بازی در حالت نرمال بود) .
- دروازه بانها بهترشدن .
- خبری از پوینتهای ساختگی کونامی توی نسخه قبلی نیست و نقل و انتقال بازیکنان توی مد مستر لیگ با ارزهای واقعی صورت میگیره .
- لیگ قهرمانان و لیگ اروپا هر دو توی مد بال وجوددارن .
- توی این نسخه میشه لیگ قهرمانان اروپا رو بصورت آنلاین بازی کرد (اشاره ای نشده که لیگ اروپا یوفا رو هم میشه آنلاین بازی کرد یا نه) .
- در مد بال پاداش بیشتری در پایان مسابقات برای بازیکن برتر فصل در نظر گرفته شده .
- تمام تیمهایی که توی UEfa کوالیفید شدن (تیمهای برتر لیگ کشورهای اروپایی که امسال به جام باشگاههای اروپا صعود کردن ) همگی لایسنس شدن بعلاوه بهتون قول چند تا سوپرایز دیگه رو هم میدیم (من که تعجب میکنم؟)
- پنجره نقل و انتقالات بازیکنان که تمام فصل رو پوشش میده .
- در سیستم آنلاین بازی از نسخه 6 این سری استفاده شده البته بشکل بهینه شده برای نسخه نکست جن بازی .
- سرعت عمل واکنش و عکس العمل بازیکن پا به توپ بهتر شده.
- میشه با آپشن خاصی پیراهن بازیکنان رو روی شورت ورزشی شون انداخت .
- پنالتیها و ضربات آزاد شباهت بیشتری به واقعیت پیدا کردن .


نوشته شده در شنبه دهم مرداد ۱۳۸۸ساعت 17:35 توسط مهدي| |

 • Prototype - 8
 • Arma 2 - 7
 • Monster Hunter Freedom Unite - 7
 • The Conduit - 4
 • Battlefield 1943: Pacific - 9
 • Indiana Jones and the Staff of Kings - 3
 • Overlord 2 - 6
 • Call of Juarez: Bound in Blood - 7
 • Fight Night: Round 4 - 8
 • Red Faction: Guerrilla - 7
 • Killing Floor - 6
 • Prinny: Can I Really Be The Hero? - 4
 • Another Code R - 4
 • Bonsai Barber -
 • نوشته شده در پنجشنبه هشتم مرداد ۱۳۸۸ساعت 15:31 توسط مهدي| |

  پیش نمایش PES 2010
  ارسـال شده توسط PardisGame در3 روز پيش


  Pro Evolution Soccer 2010
  همچنان رقابت ميان دو بازی پرطرفدار FIFA و PES وجود دارد . دست اندر کاران   Konami   اظهار داشتند که PES    2010 کامل‌ترين و پیشرفته ترین نسخه در تاريخ اين سری عنوان ها خواهد بود . سازندگان بازی , سعی کرده اند واقع گرايانه‌ترين شبيه ساز فوتبال را درست کنند و برای اين کار از تجربيات فوتباليست‌های واقعی و مشهور استفاده می‌کنند سازندگان بازی اظهار داشته اند : هدف ما اين است که PES 2010 بهترین بازی فوتبال شود.

  انها سعی کرده اند گيم پلی بازي را تا حد ممکن قدرتمند خلق کنند . تيم سازنده ی بازی بزرگ تر شده و بر قسمت‌های آن لاين بازی هم تمرکز زیادی کرده اند. هدف انها بیشتر افزايش شور و هيجان هر چه بیشتر   ميان گیمر هاست . تجربه بازیکن ها مدام مورد امتحان قرار می گیرد. بازی چندان هم اسان نیست , مدافعين تیم ها قدرتی کار میکنند راهی برای نفوذ مهاجم ها باقی نمیگذارند بنابراین انها همیشه باید  به دنبال راهی برای حمله به تیم مقابل باشند.  PES 2010, يک شبيه ساز واقعی فوتبال است. در تمام مدت بازی شما هم به فکر هم به یک استراتژِی قدرتمند نیاز خواهید داشت البته سرعت عمل بالا هم نقش اساسی دارد. توانایی‌ دروازه بانان هم افزایش پیدا کرده و با فکر بیشتری عمل میکنند ,

  داوری بازی هم به عهده داوران است خوب از کار درامده و از نظر هوش و تصميمات، بهتر بازی را هدایت میکنند. کاراکتر ها که همان بازیکنان است به شدت بر روی فیزیک چهره و لباسشان کار شده تا از همیشه واقعی تر به نظر برسند. جزئيات ورزشگاه‌ها مثل چمن ها و ... نيز پيشرفت‌های قابل توجهی داشته است . بازی قابلیت دانلود هم داشته که به میتوان کم کم می‌توان تيم‌های جديد، نقل و انتقالات و موارد ديگر را در بازیUPDATE کرد. بازی Pro Evolution Soccer 2010  برای کنسول های  PC ،PS3 و X360 در پاييز ارائه خواهد شد .

  در PES های قبلی،Team Formation حرکات بازیکنان را در زمین تعیین می کرد.اما در  PES 2010  سیستم جدیدی را معرفی می کند که در آن حمله و دفاع بازیکنان به نحوه ی بازی آنها بستگی دارد. هر بازیکن دارای  هوش مصنوعی مخصوص به خود است  که در بازی و مسابقات  انعکاس پیدا می کند. یک سیستم سنجش قدرت جدید هم وجود دارد که به بازیکن ها  اجازه می دهد که قبل از شروع بازی استراتژی شان را با استفاده از یک روش سریع تعیین کنند . شما میتوانید در بازی پاس ها،حرکت مدافعین ،عمق بازی و جایگاه خط حمله  را بسته به شرایط تیم مقابل اصلاح کنید , با استفاده از این سیستم جدید می توان تاکتیک های موثرتری را برای کنترل بهتر تیم مقابل اتخاذ نمود . گرافیک بازی تغییرات بسیار بزرگی  داشته است که چهره و انیمیشن های بازیکنان بیشتر به واقعیت نزدیک شده است . از جمله این که با استفاده از یک سیستم نورپردازی پیشرفته که سبب ایجاد تفاوت در شرایط مختلف می شود بیان احساسات بازیکنان طبیعی تر به نظر خواهد رسید.

  جزئیات استادیوم ها نیز پیشرفت خیلی خوبی داشته است و ورزشگاه و تماشاگران بهتر نمایش داده می شوند,  واکنش تماشاگران به اتفاقاتی که در داخل زمین رخ می دهد متنوع تر از قبل است و تکراری نیست و تشویق های جدیدی به ان اضافه شده است . گزارش های بازی هم جذاب تر و کامل تر خواهد بود. Naoya Hatsumi می اظهار داشته است( ما برای مدتی است كه در حال بازبینی نظرات و پیشنهاداتی كه درباره پیشرفت سری PES بیان شده است, هستیم. PES 2010 بسیاری از درخواست های طرفداران  را اجر خواهد كرد. هدف ما این است كه PES 2010 بازی هیجان انگیز تری باشد . انچه سبب محبوبیت بازی شده است ان است كه بازی مستقیما وارد گیم پلی می شود. PES 2010 زبیا تر شده  و راحت تر می توان ان را اجرا کرد, PES 2010 تا انجایی كه کنسول های حال حاضر اجازه میدهند یك فوتبال واقعی را در قالب دنیای مجازی بازی ها به تصویر میکشد).

   

   

  نوشته شده در دوشنبه پنجم مرداد ۱۳۸۸ساعت 15:34 توسط مهدي| |

  ببخشید چند وقتی نبودم چون بد جور مشغول فيفا ۰۹ فارسي بودم   حتما بخريد خيلي باحاله

  فيفا ۰۱۰ تا 20 اکتبر می اید

  ارسـال شده توسط PardisGame در3 روز پيش

  FIFA 10 تا 20 اکتبر می اید

   

  عنوان FIFA 10  ,توسط شركت EA ساخته میشود و  اين بازی فوتبال در 20 اکتبر 2009  برای کنسول های DS ،PSP ،PC ،PS2 ،PS3 ،Wii و Xbox 360 منتشر خواهد شد, این بازی برای موبایل هم خواهد امد . FIFA 10 با نوآوری‌ها و پيشرفت‌هايی كه در گيم پلی خود به وجود اورده است يك عنوان شبيه سازی شده كامل و هوشمندانه از فوتبال را پیش چشم همگان به تصویر خواهد کشید. سازندگان ان سعی کرده اند تا جایی که امکان دارد اصول یک بازی واقع گرایانه را در بازی راعایت کنند. كنترل توپ در بازی پيچيده‌تر از نسخه‌های قبلی خواهد شد و تعامل فيزيكی بسيار خوبی ميان بازيكنان در طول بازی برقرار خواهد بود.


  FIFA Soccer 10 جدیدترین نسخه از سری بازی های پرطرفدار فیفا است که از سال 1994 با عرضه بازی فیفا 95 تا به امروز 15 نسخه موفق و بسیار پرطرفدار را برای علاقه مندان به فوتبال در سراسر دنیا عرضه کرده است .


  FIFA Soccer 10 گیم پلی بسیار عالی دارد که با قابلیت استفاده از موس برای علاقمندان به بازی با موس و کیبورد و ویژگی های خاص هدایت تیم دراین سبک ، دارای  حرکات تکنیکی مهارتی، گرافیک بسیار عالی و چهره بسیار طبیعی و واقعی طراحی شده کاراکتر هاست که پرداختن به جزئیات بیشتر، حرکات روان تر و کنترلهای خوب و بسیار طبیعی توپ توسط بازیکنان، سرعت واقعی توپ و بازی را از ویژگی های جدید و منحصر به فرد این نسخه  میتوان دانست.

  گرافیک بسیار عالی و طبیعی بازی در قیاس با تمامی نسخه های این بازی که چهره بازیکنان مطرح بسیار عالی و با جزئیات کامل طراحی شده است و حرکت با توپ بسیار روان و شتاب طبیعی که در نسبت به نسخه های پیشین بسیار پیشرفت کرده است از دیگر ویژگی های این بازی است .

  سیستم کاملا تغییر و بهبود یافته ضربه زدن چه به توپ و چه خطا که به دقت, سرعت، شتاب، وزن و قدرت هر بازیکن را هنگام ضربه زدن به توپ می سنجد که به موجب آن هر بازیکن فقط و فقط مانند خودش شوت میزند!  درسیستم جدید از نظر دروازه بانی بازی هم که دروازه بان بسیار طبیعی تر جایگیری می کند و واکنش های بسیار واقعی طبیعی تری  از خود به نمایش می گذارد. در این شماره از بازی برای اولین بار امکان دیریبل زدن به صورت 360 درجه مهیا شده است. این موضوع منجر به کنترل بهتر توپ توسط بازیکنان و ایجاد توانایی در پیدا کردن فضای خالی بین مدافعین ، خواهد شد.


  همچنین در این شماره چیزی به عنوان ( آزادی در بازی فیزیکی ) وجود خواهد داشت. در نتیجه شما می‌توانید دامنه دیریبل ها را افزایش بدهید و این برخورد های فیزیکی باعث تنوع و افزایش احتمال های تصاحب توپ بین مهاجمین و مدافعین خواهد شد.


  در FIFA 10 سعی شده با بهبود و تقویت گیم پلی ، این بازی تا حد ممکن به فوتبال واقعی نزدیک‌تر بشود. در حمله سعی شده که بازیکنان فضاهای خالی را بیشتر پیدا کنند و خود را در این فضا ها قرار بدهند. در دفاع بازیکنان با بهبود جایگیری می‌توانند فضاهای خالی بوجود آمده توسط هم تیمی‌هایشان را پوشش بدهند.
  50 پیشرفت عمده در این قسمت اعمال می‌شود که می‌توان به واقع گرایی بیشتر در مسابقات، بیشتر واقعی شدن نقل و انتقال بازیکنان, مبنی بر چند پارامتر تصمیم گیری و واقعی شدن روند رشد بازیکنان ، اشاره کرد.

  ي نويسم
  نوشته شده در دوشنبه پنجم مرداد ۱۳۸۸ساعت 15:32 توسط مهدي| |

  Crysis یکی از بهترین عناوین سال گذشته‌ی میلادی بود. گرافیک بازی همه را شگفت زده کرد؛ ولی سیستم بسیار قوی‌ای برای خوب اجرا شدن(با نرخ فریم مناسب) می‌طلبید. امسال Crytek بازی جدید خود را با نام Crysis Warhead معرفی کرد و اعلام کرد که CryEngine 2 برای ساخت این عنوان کاملاً بهینه شده و می‌توان با سیستم‌های 500 یورویی به راحتی آن را بازی کرد. اکنون کمتر از یک ماه تا انتشار این بازی مانده و EA رسماً در وب‌سایت خود اعلام کرد که Crysis Warhead و Crysis Wars(بسته‌ی چند نفره‌ای که همراه Warhead عرضه می‌شود) آماده‌ی انتشار هستند. این بازی در تاریخ 16 September برابر با 26 شهریور امسال روانه‌ی بازار می‌شود. همچنین تریلر جدیدی از بخش چند نفره‌ی Warhead را می‌توانید در این لینک مشاهده کنید.

   
  نوشته شده در جمعه بیست و دوم خرداد ۱۳۸۸ساعت 12:50 توسط مهدي| |

  امروز در نمایشگاه Games Convention برای اولین بار نسخه‌ی PC بازی GTA IV نمایش داده شد و اولین جزئیات از تفاوت‌های این نسخه با نسخه‌های کنسولی فاش شد. پیش از این مشخص شده بود که نسخه‌ی PC شامل بهبودهایی در بخش چند نفره و گرافیک بازی می‌باشد. بهبودهای بخش Multiplayer شامل انتخاب‌هایی دقیق‌تر در جستجوی سرورهای بازیست. به عنوان مثال می‌خواهید وارد سروری شوید که در آن بازی‌کننده‌ها تنها از نوعی اسلحه‌ی خاص استفاده می‌کنند؛ کافیست فیلتری برای جستجوی خود وارد کنید تا به نتیجه برسید. 2560x1600 نهایت Resolution این بازیست. در این نسخه علاوه بر اینکه می‌توان با Mouse و Keyboard بازی کرد، می‌توان از Gamepad یا کنترلر X360 نیز استفاده کرد؛ که البته نکته‌ی خاصی نیست.

  در این نمایش، مرحله‌ی جدیدی از بازی با نام "Four Leaf Clover" انجام شد که در آن ابتدا از بانکی سرقت شد و سپس نیکو از دست تعداد زیادی پلیس فرار کرد. داستان کلی بازی همان داستان نسخه‌های کنسولیست. اما مهمترین و جالب‌ترین قابلیت اضافه شده به بازی توانایی ذخیره‌ی فیلم در هنگام بازیست. تصور کنید در بخش چند نفره، اتفاقاتی دیدنی رخ دهد، کافیست دکمه‌ای را فشار دهید تا 30 ثانیه قبل گیم پلی ذخیره شود. این قابلیت در هر دو حالت تک نفره و چند نفره‌ی آنلاین قابل استفاده است. حتی می‌توان ویدئوهای ذخیره شده را ویرایش کرد و به آن‌ها فیلترهایی اضافه کرد! در پایان این لحظات جالب را می‌توان سریعاً در وب‌سایت رسمی بازی آپلود کرد تا دیگران تماشا کنند.

  همان طور که می‌دانید نسخه‌ی PC بازی Grand Theft Auto IV در تاریخ 18 November برابر با 28 آبان امسال منتشر می‌شود.
  نوشته شده در جمعه بیست و دوم خرداد ۱۳۸۸ساعت 12:49 توسط مهدي| |

  امروز Cevat Yerli، رئیس و CEO استودیوی Crytek در روز قبل آغاز رسمی نمایشگاه GC بیان کرد که هزینه ی ساخت بازی Crysis چیزی معادل 15 میلیون یورو معادل 22 میلیون دلار بوده است. او همچنین اعلام کرد که بازی Crysis (که 1.5 میلیون نسخه از آن به فروش رسیده است) بازی سود بخشی برای آن ها بوده است. این استودیوی هم اکنون در حال کار بر روی بازی Crysis Warhead که قرار است در سپتامبر امسال تنها برای PC عرضه شود می باشد. آن ها همچنین نوید این را داده اند که CryEngine 3 تا سال 2012 یعنی زمانی که Sony و Microsoft کنسول جدید خود را عرضه می کنند آماده خواهد شد. همانطور که می دانید Crysis Warhead آخرین عنوان انحصاری Crytek برای PC خواهد بود و از این پس این استودیوی آلمانی قصد ساخت بازی های PC ،PS3 ،X360) Multiplatform) را دارد و در همین راستا در حال تطبیق CryEngine 2 برروی دو کنسول X360 و PS3 نیز هست.

  نوشته شده در جمعه بیست و دوم خرداد ۱۳۸۸ساعت 12:46 توسط مهدي| |

  نسخه ی PC و Xbox 360 بازی Bioshock در سال 2007 یکی از زیباترین نوآورترین بازی های ویدیویی به حساب می آمد. چند ماه پیش نیز خبر ساخت این بازی موفق برای کنسول PS3 عده ی زیادی از هواداران این کنسول را خوشحال کرد و امروز هم بالاخره زمان دقیق انتشار این عنوان توسط 2k Games منتشر شد. بنابراین Bioshock برای PS3 قرار است تا در 21 October امسال در آمریکای شمالی و 24 October در اروپا روانه ی بازار شود. نسخه ی PS3 این بازی توسط استودیوی 2k Marin در حال ساخت می باشد و دارای ویژگی های انحصاری ای از جمله درجه ی سختی Survival و قسمت های تازه ای تحت عنوان Challenge Rooms است.

   

  نوشته شده در جمعه بیست و دوم خرداد ۱۳۸۸ساعت 12:44 توسط مهدي| |

  تام کلنسی و بازیهایش بخش بزرگی از طرفداران بازیهای رایانه ای را به خود مشغول کرده اند و یکی از شاهکار های جدید تام کلنسی در سبک استراتژی با کنترل صوتی EndWar امروز در نمایشگاه لایپزیک خبری تازه ساخت. مایکل دی پلاتر کارگردان اجرایی استودیوی شانگهای یوبی سافت اعلام کرد :

  " گرچه ما تا کنون حرفی از نسخه ی پی سی نزده ایم ، اما یک بازی استراتژی خوب همیشه یک بازی استراتژی خوب است بنابراین طرفداران می توانند در  سال 2009 منتظر نسخه ی رایانه های شخصی از این بازی باشند .
  "

  نسخه ی پی سی خیلی دیرتر از نسخه های کنسول (ایکس باکس 360 و ps3)   که در هفته ی اول نوامبر عرضه می شوند عرضه خواهد شد ، علاوه بر این هنوز هیچ اطلاعیه ای مبنی بر اضافات جدید این نسخه منتشر نشده اما مطمئنا تغییرات مناسبی را شامل خواهند شد.
  نوشته شده در جمعه بیست و دوم خرداد ۱۳۸۸ساعت 12:39 توسط مهدي| |

  تام کلنسی و بازیهایش بخش بزرگی از طرفداران بازیهای رایانه ای را به خود مشغول کرده اند و یکی از شاهکار های جدید تام کلنسی در سبک استراتژی با کنترل صوتی EndWar امروز در نمایشگاه لایپزیک خبری تازه ساخت. مایکل دی پلاتر کارگردان اجرایی استودیوی شانگهای یوبی سافت اعلام کرد :

  " گرچه ما تا کنون حرفی از نسخه ی پی سی نزده ایم ، اما یک بازی استراتژی خوب همیشه یک بازی استراتژی خوب است بنابراین طرفداران می توانند در  سال 2009 منتظر نسخه ی رایانه های شخصی از این بازی باشند .
  "

  نسخه ی پی سی خیلی دیرتر از نسخه های کنسول (ایکس باکس 360 و ps3)   که در هفته ی اول نوامبر عرضه می شوند عرضه خواهد شد ، علاوه بر این هنوز هیچ اطلاعیه ای مبنی بر اضافات جدید این نسخه منتشر نشده اما مطمئنا تغییرات مناسبی را شامل خواهند شد.
  نوشته شده در جمعه بیست و دوم خرداد ۱۳۸۸ساعت 12:39 توسط مهدي| |

  سلام برو بچ چند روزی نبودم چون درس نمیگذاشت امشب میخوام یه بازی جدید وزیبای دیگه بهتون معرفی کنم

  لاک پشتها ی نینجا


  :ادامه مطلب:
  نوشته شده در یکشنبه سی ام فروردین ۱۳۸۸ساعت 20:57 توسط مهدي| |

  رمز هاي جي تي اي 5 براي کسايي که انگليسيشون ضعيفه  HESOYAM                         250000 پول و کامل شدن خون و ضد زربه و درست شدن وسيله شما


  LXGIWYL                              مجموعه تفنگ 1          KJKSZPJ                               مجموعه تفنگ 2                                      


  UZUMYMW                          مجموعه تفنگ 3                      


  JYSDSOD                              بدنساز                                   


  BTCDBCB                            چاق شدن                                


  KVGYZQK                            لاغر شدن                                


  CVWKXAM                           اکسيژن نامحدود                     


  SZCMAWO                            خود کشي                               


  ASNAEB                                کم شدن ستاره                              


  OSRBLHH                             دو ستاره شدن                           


  LJSPQK                                 شش ستاره شدن                         


  BEKKNQV                             تبديل شدن به بتمن                    


  AUIFRVQS                             هواي باراني  ICIKPYH                                شب ابري  ALNSFMZO                           هواي صاف                             


  CFVFGMJ                               هواي طوفاني  CWJXUOC                              هواي مه آلود   OFVIAC                                   عصر        XJVSNAJ                                  نيمه شب  PRIEBJ                                    هواي گرم  HELLOLADIES                       حداکثر جاذبه دختر ها      EHIBXQS                                 جذب دختر                                                   OGXSDAG                                حداکثر احترام      SPEEDITUP                              زياد شدن سرعت بازي  BUFFMEUP                              حداکثر نيروي عضله    FLYINGFISH                             پرواز قايق ها          NATURALTALENT                             حداکثر مهارت ماشين  GHOSTTOWN                          ترافيک کمتر     


  OHDUDE                                  هلي کوپتر جنگي                       


  AMOMHRER                           18 چرخ                                 


  EEGCYXT                                   لودر                                               


  KGGGDKP                                  قايق                  


  KRIJEBR                                    ماشين ويژه 1              


  CQZIJMB                                   ماشين ويژه 2            PDNEJOH                                   ماشين مسابقه 1  VPJTQWV                                   ماشين مسابقه 2   UBHYZHQ                                  ماشين حمل زباله  AIWPRTON                                تانک             AQTBCODX                               ماشين نعش کش  RZHSUEW                                   ماشين گلف  JQNTDMH                                  پاترل معمولي   AGBDLCID                                  پاترل لاستيک پهن  


  AKJJYGLC                                  موتور چهار چرخ  JUMPJET                                    جت جنگي     URKQSRK                                   جت     FULLCLIP                                    اسلحه نا محدود                                                    BAGUVIX                                     سلامتي نا محدود                                                     AIYPWZQP                                 چتر نجات


  YECGAA                                      کپسول پرواز                                


  CPKTNWT                                   منفجر شدن ماشين ها                                               IOWDLAC                                  تمام ماشين ها سياه شوند                                          LLQPFBN                                    تمام ماشين ها صورتي شوند


  SPEEDFREAK                             تمام ماشين ها نيتروژن دار شوند          NINJATOWN                              به جاي مردم نينجا باشد                                      BIFBUZZ                                     کانگستر ها خيابان ها را کنترل کنند          PROFESSIONALKILLER                  حداکثر توانايي در اسلحه ها  XICWMD                                     فقط چرخ ماشين ها پيدا باشد                                     

  نوشته شده در یکشنبه دوم فروردین ۱۳۸۸ساعت 13:43 توسط مهدي| |

  اولین پیش نمایش بازی سیمز3 به زبان فارسی(قسمت اول)

  The Sims 3 نام بازی
  Maxis

  سازنده

  Electronic Arts انتشار دهنده
  pc,xbox360,ps3 پلتفورم ها
  بیش از 15 سال سن مورد نیاز بازی
  استراتجیك، شبیه ساز زندگی سبك بازی
  نامشخص تا سال 2009 تاریخ انتشار بازی

  گذاشتن این مطلب در سایتها، وبلاگها، انجمنها، مجلات و... بدون ذكر منبع سیمز47 غیر مجاز است

  اولین پیش نمایش بازی سیمز3 با بیش از 15عكس از طرف سیمز47 تقدیم به طرفداران بازی

  (به علت زیادی عكسها وقتی در ادامه مطلب رفتید كمی صبر كنید)

  نكات:معنی برخی كلمات كوچه بازاری: دارید!!! = حال می كنید!!!

  پیش گفتار:بازی سیمز پر فروشترین و پر طرفدارترین بازی تاریخ است.بازی سیمز، بازی است كه هر كس با هر سلیقه ای را به سمت خود می كشد و می تواند نه تنها یك سرگرمی ساده باشد،بلكه یك نگاه جدید به اطراف و زندگی باشد چیزهای ساده در این بازی برای ما پر اهمیت تر هستند و زندگی كردن در یك دنیای كاملا مجازی شیرینی خاصی را برای ما زنده خواهد كرد.این مطلب از اطلاعاتی كه در چند روزنامه خارجی نوشته شده است استفاده كرده تا قبل از اطلاعاتی كه EA ؛31 مارچ در مورد بازی انتشار می كند بتواند یك مطلب خوب در مورد بازی تهیه كرده باشد تا شما نیز از سیمز47 راضی بشوید.

  سیمز چیست:اولین نسخه سیمز در سال 2000 درست شده است و به پر فروشترین بازی تاریخ بازیهای كامپیوتری معروف شد فروشی معادل 16 میلیون عدد چیزی نبود كه به سادگی از كنار آن گذشت!!!بازی سیمز1 همراه با 7 اضافات فروشی بالغ بر30 میلیون را برای EA زنده كرد تا بعد از آن در سال 2004 شماره دیگری از بازی سیمز بیاید كه تازه معنای واقعی یك زندگی مجازی را برای همه زنده كرد بازی كاملا سه بعدی شده بود و امكانات بسیار زیادی را در خود داشت و اكنون چهار سال از آن زمان می گذرد و سال 2008 اطلاعاتی جدید در مورد بازی فوق العاده سیمز3 رو شده است كه به آن می پردازیم ولی قبل از این موضوع بدانید به هر فرد در این دنیای مجازی سیم گفته می شود و جمع یك خانواده و یا چند نفر در این دنیا سیمز نامیده می شود.پس مثلا سیمز47 میشه به معنی خانواده47 هم باشه(معنی سایت رو دارید!!!)

  زندگی در سیمز2 و مشكلات آن :در سری قبل یعنی سیمز2 شما یك زندگی مجازی را می دیدید كه یك مشخصه بسیار بد در آن وجود داشت آن هم حبس بودن سیمز شما درون یك خانه،حتی اگر از طریق تاكسی خود را به مغازه ها می رساندید آنجا نیز كار خاصی برای انجام دادن نداشتید... كمی خرید و باز برگشت به خانه ...یا اگر اضافاتی خاص را اضافه می كردید(نایت لایف) توانایی قرار ملاقات گذاشتن را داشته باشد. ولی باز همه چیز در این دنیا كسل كننده بود و مسئولان EA برای اینكه این مشكل را حل كنند هر چند وقت اضافاتی جدید از بازی را منتشر می كردند تا شاید چیزهای جدیدی در مورد بازی به بازی اضافه كنند... ولی آنها نمی دانستند بازی از پایه مشكل دارد!!!یك مشكل بزرگ دیگر این بود شما واقعا نقش مترسك را در این دنیا بازی می كردید!!! چطور؟؟همینكه شما كم رنگترین نقش در این دنیا بودید خود حاكی از درست بودن این صحبت است، چطور همسایگان شما حق آمدن به خانه شما را داشتند... چرا دشمنان شما حق سر زدن و ریختن سطل آشغال شما به روی زمین را داشتند... چرا بعضی از مردم حق دزدیدن روزنامه های شما را داشتند!! چرا برخی از افراد در بازی حق آمدن و سر زدن به سیمز شما را داشتند ولی شما هیچكدام از این حق ها را نداشتید!!!هر كجایی كه قصد رفتن داشتید باید یك لودینك بسیار طولانی را بست می نشستید كه سیم شما به محل مورد نظر برود.توانایی اینكه شما نمی توانید سطح آشغال خود را درون محل مورد نظر خود بگذارید و بسیار از مشكلات دیگر...

  بقیه پیش نمایش در ادامه مطلب...

  سلام دوستان خوبم اینم یك مطلب عالی دیگر از سیمز47 كه اطلاعاتی جدید به همراه عكس از بازی سیمز3 رو برای شما رو خواهد كرد.امیدوارم از این مطلب راضی باشید در ضمن ببخشید چند وقت جواب نظرات رو ندادم جواب همه نظرات فردا داده میشود در ضمن راهنمایی سایلنت هیل3 قسمت چهارم نیز فردا یا پس فردا گذاشته می شود اگه كمی و كسری دارید ببخشید تا فردا و جواب نظرات خداحافظ همه شما دوستان همیشگی.

  اولین پیش نمایش بازی سیمز3 به زبان فارسی(قسمت اول)

  The Sims 3 نام بازی
  Maxis

  سازنده

  Electronic Arts انتشار دهنده
  pc,xbox360,ps3 پلتفورم ها
  بیش از 15 سال سن مورد نیاز بازی
  استراتجیك، شبیه ساز زندگی سبك بازی
   نامشخص تا سال 2009 تاریخ انتشار بازی

  گذاشتن این مطلب در سایتها، وبلاگها، انجمنها، مجلات و... بدون ذكر منبع سیمز47 غیر مجاز است

  اولین پیش نمایش بازی سیمز3 با بیش از 15عكس از طرف سیمز47 تقدیم به طرفداران بازی

  (به علت زیادی عكسها وقتی در ادامه مطلب رفتید كمی صبر كنید)

  نكات:معنی برخی كلمات كوچه بازاری: دارید!!! = حال می كنید!!!

  پیش گفتار:بازی سیمز پر فروشترین و پر طرفدارترین بازی تاریخ است.بازی سیمز، بازی است كه هر كس با هر سلیقه ای را به سمت خود می كشد و می تواند نه تنها یك سرگرمی ساده باشد،بلكه یك نگاه جدید به اطراف و زندگی باشد چیزهای ساده در این بازی برای ما پر اهمیت تر هستند و زندگی كردن در یك دنیای كاملا مجازی شیرینی خاصی را برای ما زنده خواهد كرد.این مطلب از اطلاعاتی كه در چند روزنامه خارجی نوشته شده است استفاده كرده تا قبل از اطلاعاتی كه EA ؛31 مارچ در مورد بازی انتشار می كند بتواند یك مطلب خوب در مورد بازی تهیه كرده باشد تا شما نیز از سیمز47 راضی بشوید.

  سیمز چیست:اولین نسخه سیمز در سال 2000 درست شده است و به پر فروشترین بازی تاریخ بازیهای كامپیوتری معروف شد فروشی معادل 16 میلیون عدد چیزی نبود كه به سادگی از كنار آن گذشت!!!بازی سیمز1 همراه با 7 اضافات فروشی بالغ بر30 میلیون را برای EA  زنده كرد تا بعد از آن در سال 2004 شماره دیگری از بازی سیمز بیاید كه تازه معنای واقعی یك زندگی مجازی را برای همه زنده كرد بازی كاملا سه بعدی شده بود و امكانات بسیار زیادی را در خود داشت و اكنون چهار سال از آن زمان می گذرد و سال 2008 اطلاعاتی جدید در مورد بازی فوق العاده سیمز3 رو شده است كه به آن می پردازیم ولی قبل از این موضوع بدانید به هر فرد در این دنیای مجازی سیم گفته می شود و جمع یك خانواده و یا چند نفر در این دنیا سیمز نامیده می شود.پس مثلا سیمز47 میشه به معنی خانواده47 هم باشه(معنی سایت رو دارید!!!)

  زندگی در سیمز2 و مشكلات آن :در سری قبل یعنی سیمز2 شما یك زندگی مجازی را می دیدید كه یك مشخصه بسیار بد در آن وجود داشت آن هم حبس بودن سیمز شما درون یك خانه،حتی اگر از طریق تاكسی خود را به مغازه ها می رساندید آنجا نیز كار خاصی برای انجام دادن نداشتید... كمی خرید و باز برگشت به خانه ...یا اگر اضافاتی خاص را اضافه می كردید(نایت لایف) توانایی قرار ملاقات گذاشتن را داشته باشد. ولی باز همه چیز در این دنیا كسل كننده بود و مسئولان EA برای اینكه این مشكل را حل كنند هر چند وقت اضافاتی جدید از بازی را منتشر می كردند تا شاید چیزهای جدیدی در مورد بازی به بازی اضافه كنند... ولی آنها نمی دانستند بازی از پایه مشكل دارد!!!یك مشكل بزرگ دیگر این بود شما واقعا نقش مترسك را در این دنیا بازی می كردید!!! چطور؟؟همینكه شما كم رنگترین نقش در این دنیا بودید خود حاكی از درست بودن این صحبت است، چطور همسایگان شما حق آمدن به خانه شما را داشتند... چرا دشمنان شما حق سر زدن و ریختن سطل آشغال شما به روی زمین را داشتند... چرا بعضی از مردم حق دزدیدن روزنامه های شما را داشتند!! چرا برخی از افراد در بازی حق آمدن و سر زدن به سیمز شما را داشتند ولی شما هیچكدام از این حق ها را نداشتید!!!هر كجایی كه قصد رفتن داشتید باید یك لودینك بسیار طولانی را بست می نشستید كه سیم شما به محل مورد نظر برود.توانایی اینكه شما نمی توانید سطح آشغال خود را درون محل مورد نظر خود بگذارید و بسیار از مشكلات دیگر...

  در حالی كه در سیمز2 سطل آشغال فقط یك ماكت بود ولی در سیمز3 همه چیز تغییر خواهد كرد...

  سیمز3 مشكلات قبلی را بلعید:بله،این سر تیتر كاملا درست است چونكه واقعا تمام مشكلات بالا را حل شده بدانید.شما به راحتی می توانید به هر جای شهر قدم بگذارید و برای خود بدوید، شما می توانید بدون دیدن حتی یك لودینك این كارها را انجام دهید به همسایه خود سر بزنید، برای خرید به فروشگاهای زنجیره ای بروید،به در خانه آنكس كه دشمنانتان هست بروید و با آن دعوا كنید...به صورت واقعی گدایی كنید!!در دنیای جدید سیمز اینبار همه در یك حد توانایی دارند كاری كه كامپیوتر توانایی انجام آن را دارد برای شما نیز گذاشته شده است... شما توانایی رفتن به رستوران به صورت خانوادگی و یا فردی را دارید.خریدها گسترش یافته و شما می توانید لباسهای مختلف ، وسایل مختلف را كه در حالت عادی نمی توانید داشته باشید خریداری كنید... همیش پوشیدن لباسی خاص در زمان خاص نیز اهمیت خاص خود را دارا است و شما باید لباسهای مختلف را در فصلهای مختلف سال بپوشید هنوز معلوم نیست فصل ها با یك اضافات جدا گانه آیا به بازی اضافه می شوند یا از همان اول در بازی نقش دارند ولی با اطلاعاتی كه پیدا كردم در همان اول نیز فصلها در بازی جای گرفته شده اند.

  رفتن به فروشگاهای زنجیره ای و خرید كردن به صورت كاملا مستقیم و بدون لودینگ!!!

  شهر و زیبایی های آن:وقتی در درون شهر پا می گذارد ،شلوغی به معنای واقعی را می بینید... شلوغی در تمام شهر پر شده است در پاركها، در درون شهر و در فروشگاه ها و در همه جا مردم مختلف وجود دارد و شما می توانید با آنها ارتباط برقرار كنید، صحبت كنید و شاید با آنها دوست شوید.هنوز تعداد شهرها مشخص نیست ولی آنچه مشخص است در بازی شما واقعا معنی واقعی شهر را حس می كنید و در بعضی مكانهای خاص می توانید كارهای خاص را انجام بدهید.طراحی مكانها و درخت ها با شماست و شما می توانید در هر كجایی كه دوست دارید درخت و یا وسایل خاص بگذارید.وقتی شما در خیابانهای شهر پا می گذارید در آنجا می توانید ماشینهای مختلف را ببیند كه در حال رفت و آمد هستند . در بازی شما می توانید دور نمای شهرهای اطراف را نیز مشاده كنید و یا خود را بوسیله ماشین به شهرهای همجوار برسانید زیرا هر شهر برای خود زیبایی ها و ساختمانهای خاص خود را دارا است.در بازی آپارتمان نیز وجود دارد كه می توانید به طور زیبا با همسایگان ارتباط برقرار كنید  و همچنین شما می توانید بر خلاف قبل خانه ها را دقیقا در كنار هم بگذارید تا همسایهای خوبی داشته باشید!!! شما می توانید در مغازها به خرید وسایل تزئینی و همچنین برای درست كردن غذاها باید وسایل و یا مواد غذایی خاصی را از فروشگاها تهیه كنید.

  شلوغی در شهر موج می زند و فكرها تو اوج خودش قرار گرفته اند...

  شهر پر شده از دیدنی هایی كه هر موقع می توانید به آنها سر بزنید.

  این ساختمان را ببینید چه كاری سیمز شما این تو می تونه انجام بده!!!

  دورنمای ساختمانها عالی است ،همچنین خانه های زیبا با كاراییهای جدید.

  داخل خانه:درون خانه برای شما زیبا تر از قبل خواهد بود، وسایل مختلف و متفاوت با فیزیك بسیار عالی كه می توانید در هر جایی كه دوست داشته باشید بچینید...و هیچ محدودیتی وجود ندارد مگر اینكه بخواهید وسایل را روی هم بگذارید!!!در بازی سرما و گرما به زیبایی درست شده است و همچنین پس باید شاهد وسایل سرمایشی و گرمایشی زیبایی در بازی باشید كه بدرد شما می خورند وسایل مانند سری قبل گسترده و زیاد هستند تلوزیونهایی با سایزهای مختلف كه قیمت های مختلفی را برای شما دارا هستند و همچنین وسایل و تجهیزاتی كه در سیمز2 دیده بودید را نیز می توانید ببینید ... وسایل آشپزخانه ،حمام، دستشویی و همه اینها با فیزیك خاص سیمز3 در بازی نهفته شده اند.. همه چیز بعد دارد و می توانید رنگ آن را به دلخواه تغییر بدهید و از تكسچرهای بسیار زیادی در این مورد استفاده شده است.در این بازی اگر آتش سوزی اتفاق بیفتد ممكن است اگر دیر بجنبید تمام خانه شما در آتش از بین برود و همچنین به خانهای همسایهای شما نیز آتش نفوذ كند و در كل خسارتهای زیادی را ببار بیاورد!!!

  گرافیك و نورپردازی چشم گیر ، در ضمن فرش ایرانی كه دارید!!!!نوع چیدمان هم كه ایول!!

  این گوجه فرنگیها برای یك غذای لذیذ و خوشمزه فكر خوبی می تونه باشه...

  بهتر چاق بشوید:در سری قبل یادتان است شما در بازی چاق می شدید ولی در این بازی واقعا چاق شدن معنی واقعی خود را پیدا كرده است... اگر در طول زندگی سیمز خود ورزش را تعطیل كنید او به وضع بدی در می آید ... بازی چاق  شدن را برای شما زنده می كند كه كاملا واقعی به نظر می رسد و مانند سری قبلی نیست كه در سه حالت قرار داشتید ،چاق ،متعادل ، لاغر!!! در اینجا شما در 8 فرایند مختلف قرار می گیرید تا به چاقترین  حد یك سیمز در این دنیای سیمزی برسید.چاق بودن در بازی تاثیر بر قدرتمند بودن سیمز شما نیز دارد و همچنین این مسئله نیز در بازی وجود دارد كه یك فرد ضعیف هیچ موقع در دعواها پیروز بیرون نخواهد آمد.چیزی كه در سیمز2 می دیدیم مثلا یك فرد لاغر یك چاق رو می زد یا... دیگر در سیمز3 تكرار نخواهد شد زیرا این مسائل در سیمز2 به صورت شانسی بود ولی در سیمز3 با برنامه ریزی دقیق انجام می شود.حالا كه چاق شدید می توانید ورزش كنید یكی از این ورزشها دویدن است شما می توانید  در درون شهر به دویدن بپردازید و از میان جمعیتهای مختلف عبور كنید تا خود را به پارك موجود در شهر برسانید تا بتوانید با یك ورزش هوازی خوب ، بدن سیم خود را به صورت یك ورزشكار قوی در بیاورید.

  حالا فكر كنید سیم به این بزرگی چی میشه!!!اصلا این طرف می تونه راه بره!!!

  این دو تا رو داشته باشید جوفتشون یك شخصیت هستند ولی چپی خیلی زیاد از حد خورده!!!

  دویدن در فضای آزاد نه تنها باعث حس بهتر در سیم شما بلكه باعث  مناسب شدن بدن سیم نیز می شود.

  دنیای سیمز ها:دنیای سیمزها بسیار گسترده تر شده است و آنها تعاملات بیشتری را با همدیگر دارند.زندگی در این دنیا بهتر و زیباتر شكل گیری شده است و خوب شما مطمئنا نمی توانید با تمام سیمزهای شهر دوست باشید و این یك كار بسیار سخت است زیرا همه سیمزها با هم تعامل نخواهند داشت (در قسمت خصوصیات بیشتر متوجه می شوید) در این دنیا هر كسی به فكر دنیای خود و ذهنیت خود است و شاید پشت یك دوستی كه با سیمز خاص دارید یك شیطنت همراه باشد...در این دنیا پلیس ، مغازه دارها، آتش نشانی ، پدر روحانی ،پست چی، روفتگر، همه و همه با هم در تعامل هستند و شاید در ارتباط باشند و این به زیبایی های بازی برمیگردد.سیمزها می توانند قیافه خود را تغییر دهند(نه از نظر كلی بلكه مو و آرایش)، لباسهای خود را تغییر دهند و این كار به صورت انتخاب خود آنهاست و همچنین بسته به خصوصیات ذاتی آْنها بنا شده است . در ضمن در این بازی هنوز معلوم نیست شما یك سیم را در اختیار می گیرید یا اینكه مانند قبل یك خانواده از نظر من یك سیم خیلی جذابیت بیشتری دارد یعنی شما یك شخصیت اصلی خود را هدایت كنید و بقیه خانواده به صورت كامپیوتری باشند اینطوری بازی جذاب تر خواهد بود در ضمن هر موقع كه اراده كنید بتوانید هر شخصیت دیگری را كه دوست دارید (البته در خانواده مورد نظر باشد) را انتخاب كنید و این از نظر من خیلی زیباتر خواهد بود ولی هنوز سازندگان در این مورد صحبتی نكرده اند. در دنیای سیمز اینبار شما توانایی این را دارید كه برخی از كارهایی كه در سر كار ناتمام مانده است را به خانه بیاورید و روی آنها كار كنید تا همیشه چیزهای تازه و جدیدتری را داشته باشید و از آنها لذت ببرید.سیمزها اینبار خواستهایی را كه دارند بازگو می كنند و بازی حالتی نوسان دار و غیر قابل پیش بینی است. سیمز شما اینبار احساسات خود را نیز بازگو خواهد كرد مثلا وقتی روی یك صندلی یا یك مبل می نشیند احساس آرامش خواهد كرد البته باز این به خصوصیات آن بستگی دارد.ساخت سیمزها اینبار پر معنی تر از قبل شده است...و شما می توانید همه چیز را درون شخصیت خود داشته باشید و هم از نظر خصیوصیات ظاهری و داخلی آن را به صورت عالی  و مورد نظر خود طراحی بكنید.و همچنین سیمزها به نظر واقعی تر و عالی تر از قبل هستند.اینبار حتی توانایی این را دارید كه سیمزهایی كه در سیمز1و2 را دارید به سیمز3 منتقل كنید تا ادامه زندگی آنها را در سیمز3 با خصوصیات و كارایی جدید داشته باشید.

  قیافهای مختلف .. خصوصیات مختلف... فكرهای مختلف... گرافیكی واقعی تر

  سیمزها احساساتی تر و باهوش تر از قبل شده اند و دنیای تازه ای را در سیمز3 خواهید دید.

  احساسات واقعا در سیمزها بالاست و با دیدن مثلا فیمهای ترسناك واقعا خواهند ترسید.

  نیازهای سیم شما(need):در این بازی خواستهای خاصی در بازی بوجود آمده است كه در سری قبلی نیز بود ولی گسترده شدن آنها با نیازی جدید به نام تشنگی كاملتر شده است و همچنین نیازهای دیگری كه هنوز از دست ما پنهان مانده است ، این بار نیازها بسیار بهتر از قبل شده اند و مانند سری قبل سیمز2 نیست كه باعث آزار شما بشوند بلكه منطقی تر در بازی نهفته شده اند كه جای تشكر برای سازندگان بازی را زنده می كند. اگر با نیازهای سیمزها آشنا نیستید باید بندانید نیازهایی مانند:غذا خوردن، حمام رفتن، احتیاج به صحبت كردن با شخصی، دستشویی رفتن،در مسائل خانه شركت كردن بخشی از نیازهایی بود كه در سری قبلی بود كه در این سری نیز وجود خواهند داشت.

  خصوصیات سیمزهای شما: در بازی هر سیم خصوصیاتی را می تواند برای خود داشته باشد كه برای بازی كردن آن سیم به آن نیاز خواهید داشت علاوه بر خصوصیت اصلی هر فرد حداقل پنج خصوصیت متغییر دارد كه قابل تغییر است. به چند مثال كه در زیر است توجه كنید این شخصیتهایی است كه در اول بازی آنها را خواهید دید(اینها مثالهایی است تا با خصوصیات مختلفی كه در بازی می توانید درست كنید آشنا شوید.)

  این خصوصیات تغییرات زیادی نسبت به سری قبل كردند و به نظر من بازی را بسیار زیباتر و عالی تر از قبل خواهند كرد:

  به او بی شوخی سلام كنید،او یك مدیر درستكار است،  او عاشق كارش است و شما می توانید حتی شنبه ها(روز تعطیل) نیز او را سر كار ببینید او پنج ویژگی دارد:كاری،با اخلاق، غیر بخشنده، كم خواب ، بیشتر به فكر كار است تا خانواده...

  خصوصیت:كاری

  این شیك پوش،كه در انتخاب لباس بسیار سختگیر است.او چند ویژگی داره كه به آنها می پردازیم:رویا پرداز، رفیق باز ،زود حوصله اش سر می رود،نامرتب و ولگرد!!!شاید او عاشق این باشه كه تو یه مجله بازی در مورد بازیها بنویسه!!!

  خصوصیت:رویا پرداز

  خوب، مادر بزرگ اینجاست تا زندگی بهتری رو برای شما بوجود بیاره با نصیحت هایی كه می كنه و تجربه ای كه داره . او از زندگی  خود چیز زیادی به خاطر نداره . احترام او را نگه دارید تا موفق باشید ویژگیها:بد خلق، افسرده، خانواده گرا،غصه دار و صرف جو گر.

  خصوصیت: با تجربه

  فقط به خاطر اینكه اون دستاشو مثل تفنگ كرده و عدای كاوبوی ها رو در میاره نمی شه گفت اون آدمه بدی هست. پخت و پز رو دوست داره. او راغب این نیست كه به مدت زیادی بدود از این رو زیاد روی اون فشار نیارید ویژگیها:تعهد صادر كردن، بیرون رو، شجاع،آشپزی معمولی

  خصوصیت:دلیر

  بامزه ، باهوش و اجتماعی. او چه چیزی رو می تونه دوست نداشته باشه!؟ این دختر باید ازخصوصیاتی كه داره شكر گذار باشه بخشی از ویژگیهای او: خوش صحبت،شوخ مزاح، چابك،پاكیزه و خوش شانس!

  خصوصیت:اجتماعی

  یك پسر ورزشكار،او اصلا از خوردن زیاد خوشش نمی یاد یا همین طور نوشیدن بیش از حد. خصوصیات او احتمالا:ورزشكار، عاشق پیتزا،دنبال مسائل بی مورد.

   

  خصوصیت:ورزشكار

  این خانم  به صدای ذهن خود و به بدن و تر و فرز خود بسیار اهمیت می دهد .او این ویژگیها را همراه خود دارد:دارای ذهنیتی سبز، خوب،پاكیزه، بیرون رو ..

  یك پیشنهاد: او رو برای یك شام به بیرون نبرید!!

  خصوصیت:درونگرا

  یك نفر فراموش كرده به این پسر بگه كه الان دیگه سال 1977 نیست!!بله بخوبی معلومه این پسر حالش خرابه...از ویژگیهای اون میشه به: سر دردهای شدید،خشن و گستاخ، حالت بچگانه و عشق جنگ.

  خصوصیت:خشن

  گرافیك:گرافیك بازی نسبت به قبل بسیار پیشرفت كرده و بازی را تكسچر های بسیار عالی استفاده كرده است كه واقعا زیبا است و یكی از نكات مثبت آن را باید فیزیك بهبود یافته بازی نامید كه بازی را بسیار واقعی تر از قبل كرده است و همچنین نورپردازی جدیدی كه در بازی می بینید واقعا عالی است و در شب و روز بسیار قابل توجه و عالی است .در موقع  ظهر شما نور شدید آفتاب را كه به زیبایی از بین پردههای خانه وارد می شود را حس می كنید و اگر از پرده استفاده نكنید موجب این می شود كه نور شدید باعث عذاب شما شود. در شب نیز روشن كردن چراغ ها كاملا یك كار عاقلانه است زیرا اگر اینكار صورت نگیرد همه چیز بازی تحت شعاع قرار خواهد گرفت و سیم شما در تاریكی محض فرو می رود. در صبح زود اگر برای دویدن به بیرون بروید می بیند نورهای چراغ برق محیط را روشن می كنند. گرافیك درختان و گیاهان در بازی بسیار پیشرفت كرده است و در لابه لای درختان گنجشكهای بسیار زیبایی را خواهید دید كه به این طرف و ان طرف می پرند .گرافیك لباسهای بازی بسیار پیشرفت كرده است و در موقع بازی و حركت سیم خود متوجه تكانها و فیزیك بسیار خوب آن خواهید شد، همچنین موهای شخصیتها نیز انعطاف پذیر است و كاملا طبیعی به نظر می رسد.دورنمای محیط نیز بسیار عالی است و حتی در موقع راه رفتن شخصیت در بلندیها(درسته در بلندیها هم می توانید بروید) دید محیط بازی را بسیار عالی خواهید دید.

  گرافیك بازی پیشرفت چشم گیری كرده است و همه چیز عالی به نظر می رسد.

  صداگذاری:آهنگهای جدیدی در حال بوجود آمدن در بازی است كه هر كدام در موقع مورد نظر و مناسب خود پخش می شود و یا شما می توانید از طریق ضبط به آنها گوش بدهید ، آهنگهایی كه شاید تا به حال نشنیده بودید به همراه اهنگهای معروف دنیا...تمام محیط زندگی به زیبایی صداگذاری شده است تا هر كدام در جای مورد ظرن خود پخش شود ... صدای خرناس كشیدن یك مرد چاق در هنگام خواب واقعا خنده دار است!!!

  برگرفته از سیمز۴۷

  نوشته شده در سه شنبه ششم اسفند ۱۳۸۷ساعت 19:36 توسط مهدي| |

  سلام دوستان گرامی.من مقاله ای برای شما نوشته ام که در این مقاله به بررسی امکانات ایکس باکس 360 پرداختم و دوست دارم که شما رو با امکانات این کسول آشنا کنم . شاید بیشتر شما از این امکانات بیخبر باشید پس نگاه کردنش ضرر نداره و اطلاعت خودتون رو زیاد می کنید.
  در مورد سخت افزار داخلی کنسول اطلاعات کافی ندارم ولی تمام کار هایی رو که میشه با این کنسول انجام داد برایتون توضیح می دهم.

  1 – یکی از بهترین امکانات ایکس باکس 360 ، XBOX LIVE است. محیطی که در آن می توانید نسخه دمو یا کامل یک بازی را دانلود کنید و یا با دوستانتان به صورت آن لاین بازی کنید.

                   

  2 - اتصال به اینترنت و چت با دوستان خود از دیگر امکانات این کنسول هست.شما می توانید مثل وقتی که پشت کامپیوتر هستید با دوستان خود ارتباط برقرار کنید.

  تصوير

  3 – امکان متصل کردن یک وب کم به دستگاه و بعد از اتصال به اینترنت با دوستان خود به صورت زنده ارتباط بر قرار کنید.

         
  4-شاید بسیاری از بازی خورها(منظورم PC باز ها هست) دوست داشته باشند که در حین بازی کردن موسیقی گوش دهند،xbox 360 این امکان را به شما می دهد که در حین بازی کردن موسیقی گوش دهند.فقط کافیه که از قبل موسیقی در هارد این دستگاه ریخته شود.

  5 – اتصال دو عدد USB یا تمام چیز هایی که فیش USB داشته باشند مثل موبایل ، دوربین و... .پس از اتصال شما می توانید اطلاعات مختلف بین دستگاه و آن وسیله را مبادله کنید و موبایل خودتون را شارژ کنید.

  6-امکان پخش فیلم با فرمتهای مختلف .من خودم این فرمت ها رو امتحان کردم و اجرا شدن:

  DVD- RIP
  Divx
  Avi
  WMW
  3gp

  و.... که هنوز من اطلاعی ندارم.البته فرمت هایی هم که اجرا نمی شود می توان با اتصال به xbox LIVE و بعد به قسمت support به روز کنید.

  7 – امکان دیدن عکس به صورت اسلاید های قشنگ و پشتیبانی از بیشتر فرمت های عکس از جمله GIF , JPG ,BMP و بسیاری دیگر.در ضمن شما می توانید آن ها را روی دستگاه ذخیره کنید.

  8 – انتخاب عکس برای Background داشبورد.در ضمن شما می توانید برای داشبورد خود تم انتخاب کنید با امکانات بالا.
  9 - شاید از جمله برتری های ایکس باکس 360 از سایر کنسول وجود بازی های متنوع و بسیار خوب در بازار می باشد.

  از جمله بهترین بازی های انحصاریXbox 360 بازی Gears of war و Halo وFable و بساری بازی قشنگ.

  10 – قیمت بازی ها بسیار مناسب تر از سایر کنسول ها هست.(البته در ایران که هنوز فرهنگ کپی رایت جا نیافتاده)

  11- امکان دسترسی یه سایر امکانات دستگاه در هنگام بازی .یک چیزی بهتون بگم که این امکان در PS3 وجود ندارند.

  12- متصل کردن ایکس باکس 360 به کامپوتر و چیز هایی را که دوست دارید روی دستگاه بریزید.

  13 – متصل کردن ایکس باکس 360 به مانیتور با خرید یک کابل به نام VGA .

  14- امکان متصل کردن یک هدفن به دسته(که مخصوص است و روی دستگاه فروخته می شود) در محیط Xbox LIVE صدا ها را از گوشی بفهمید.برای اینکه بتوانید در ضمن بازی صدا را از هدفن بفهمید باید یک هدفن تهیه کرده و آن را به ورودی صدای تلویزیون متصل کنید.

  15- طول عمر باتری دسته خیلی زیاد است و طی آمارگیری که انجام شده طول عمر باتری ایکس باکس 2 برابر طول عمر باتری دسته PS3 است.

  16- اتصال دو مموری به دستگاه برای ذخیره کردن بازی ها بر روی آن.این دو مموری واسه مدلی است که خود دستگاه هارد داخلی ندارد.(Core)

  17- تنظیم کردن زمانی که کنسول به صورت خودکار خاموش شود.

  18- تنظیمات Family Setting .در این تنظیمات شما می توانید واسه کنسول خود قفل بزارید تا دیگران نتوانند استفاده کنند.در ضمن در این قسمت تنظیمات دیگری هست که متاسفاه من اطلاعی ندارم.

  19 – کابل HDMI که روی مدل های جدید Xbox 360 موجود می باشد .به وسیله این کابل می توانید بازی های خود را روی تلویزیون های HD با کیفیت بالا بازی کنید.

  پورت کاربل HDMI
  تصوير

  20 – در مورد مقایسه بازی های xbox 360 و PS3 باید بگم که در مقایسه های متعددی که در سایت های مختلف می شود بیشتر موقع ها ،بهتر بگم بیش از 90 درصد این مقایسه ها رو ایکس باکس 360 می برد .بازی ها بر روی Xbox 360 با کیفیت خوب اجرا می شود.ونسبت به بازی های PS3 که خیلی بی روح و تاریک هستند بازی ها بر روی xbox 360 با شفافیت بالا و زنده هستند.

  21- دسته خوش دست و خیلی روان که کنترل بازی ها رو بسیار راحت کرده.

  واسه PC باز هایی که می گن فقط کیبورد
  22- وسایل جانبی بسیار متععد و جالب


  نوشته شده در یکشنبه چهارم اسفند ۱۳۸۷ساعت 14:6 توسط مهدي| |

  نوشته شده در سه شنبه بیست و نهم بهمن ۱۳۸۷ساعت 15:59 توسط مهدي| |

  سلام به دو ستان عزیزم امروز یه خبر نارحت کننده برای همتون دارم  امروز

   ليست اسامي ۲۷ بازي کامپیوتریکه توسط وزارت ارشاد اعلام شده رو براتون گذاشتم :

   

   

        لیست بازیهایی که ممنوع شدند:

  1.Fahrenheit: Indigo Prophecy Director s CUT : PC CD ROM

  2. Grand Theft AUTO : San Andreas

  3. L.u.l.a 3D

  4. P.l.a.y.b.o.y The Mansion : P.r.i.v.a.t.e p.a.r.t.y

  5. S.i.n.g.l.e.s

  6. The Witcher

  7. Culpa Innata

  8. Call Of Duty 4:Modern Warfare

  9. The Sims

  10. The Punisher

  11. Time Shift

  12. Unreal Tournament 3

  13. Unreal Tournament 2004

  14. Painkiller: Overdose

  15. Manhunt

  16. Land Of The Dead: Road To Fiddlers Green

  17. Half-Life 2:Episode Two

  18. F.E.A.R: Perseus Mandate

  19. Resistance: Fall Of Man

  20. Resident Evil Outbreak File 2

  21. Mortal Kombat: Shaolin Monks

  22. Mortal Kombat: Armageddon

  23. God of War

  24. Xman

  25. Driver: Parallel Lines

  26. Duke Nuken

  27.wwe smack down! vs raw 2006-2007-2008

  گيم نت هايي كه بازي هاي نامبرده رو جزء بازي هاي گيم پرتشون داشته باشن پلمپ ميشن

  نوشته شده در شنبه نوزدهم بهمن ۱۳۸۷ساعت 21:24 توسط مهدي| |

  Format: PC
  Release 30 Oct 2008
  Developer: EA Sports
  Publisher: EA Sports
  Players:1 Player
  PEGI Rating: NUL


  بازي مربيگري فوتبال كه هر ساله پس از انتشار بازي فوتبال همان سال از سوي شركت EA Sports به بازار عرضه ميشود يكبار ديگر پائيز امسال وارد بازار ميشود.
  اين بازي به شما اجازه مربيگري و مديريت يك باشگاه را به طور كامل مي دهد. بسياري از ليگ هاي جهان اعم از معتبر يا غير معتبر در ديتابيس بازي وجود دارد و شما حتي مي توانيد با ساخت يك باشگاه در نقطه اي دلخواه از كره زمين به مربيگري فوتبال بپردازيد  شما حتي ميتوانيد در حين بازي تاكتيكهاي بازي را به دلخواه تغيير دهيد.
  تغيير موقعيت دوربين را در عكس فوق به زيبايي مشاهده مي كنيد.  تصوير فوق رقابت كيسي كلر و مايكل اوون را در ضربات پنالتي را نشان مي دهد.  اين يك نمونه از استاديوم كه شما مي توانيد با بودجه اي كه در اختيار داريد آنرا توسعه ببخشيد.


  ================================================== ============

  فيلمهاي منتشر شده از گيم پلي بازي

  گيم پلي 1


  كيفيت HD:

  http://www.gamespot.com/pc/sports/fifamanager09/video/6196359/fifa-manager-09-gameplay-movie-3?hd=1

  كيفيت SD:

  http://www.gamespot.com/pc/sports/fifamanager09/video/6196359/fifa-manager-09-gameplay-movie-3

  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +

  گيم پلي 3

  كيفيت HD:

  http://www.gamespot.com/pc/sports/fifamanager09/video/6196361/fifa-manager-09-gameplay-movie-5?hd=1

  كيفيت SD:

  http://www.gamespot.com/pc/sports/fifamanager09/video/6196361/fifa-manager-09-gameplay-movie-5

  ================================================== ============

  تريلر رسمي بازي:

  http://files.fifasoccer.ru/fm09_trailer_de.flv

  تا بعد...

  نوشته شده در شنبه نوزدهم بهمن ۱۳۸۷ساعت 21:12 توسط مهدي| |

  Robert Ludlum یک نویسنده آمریکایی می‌باشد که تابحال رمان‌های زیادی را به رشته تحریر درآورده است. بیش از 290 میلیون نسخه از کتاب‌های او تابحال به فروش رسیده‌اند که به 32 زبان زنده دنیا نیز ترجمه شده‌اند. او خالق شخصیت Bourne می‌باشد که تابحال فیلم‌ها و سریال‌های زیادی نیز بر مبنای این شخصیت شکل گرفته‌اند. امروز می‌تواند روز خوبی برای طرفداران شخصیت Bourne باشد. 

  پروژه The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena تقریبا در مراحل انتهایی خود به سر می‌برد و حالا Starbreeze تایید کرده که در حال کار بر روی یک بازی جدید از سری bourne می‌باشد. قابل ذکر است که امتیاز تمام محصولات و رمان‌های Robert Ludlum در اختیار EA می‌باشد.

  رییس EA در این باره می‌گوید:" Bourne یکی از بهترین‌ قهرمانان اکشنی است که در یک دهه اخیر خلق شده است و مخاطبان خود را در سراسر دنیا هیجان زده می‌کند. ما بسیار خوشحالیم که این کاراکتر به دنیای بازی‌های رایانه‌ای وارد خواهد شد تا بازیباز‌های سراسر دنیا، اعم از حرفه‌ای و تازه‌کار از آن لذت ببرند".

  نوشته شده در سه شنبه پانزدهم بهمن ۱۳۸۷ساعت 20:20 توسط مهدي| |

  چند روز پيش سايت چكي hratelne اطلاعات جديدي از Deus Ex 3 فاش كرده بود كه ديروز اين اطلاعات در فروم Eidos به معرض ديد گذاشته شد. همان طور كه ميدانيد اين بازي يك Prequel از قسمت اول مي باشد و وقايع ان قبل از قسمت اول رخ ميدهد. شخصيت اصلي اين بازي Adam Jensen است. داستان بازي در سال 2027 رخ ميدهد يعني 25 سال قبل از وقايع قسمت اول داستان بازي شروع مي شود.
  ..................
  دنيا توسط شركت ها و اورگان هاي بزرگ رهبري مي شود. اين سازمان ها از دولت هاي مركزي هم قدرتمند تر هستند. يك سري گروه ها قصد دارند اين اورگان ها رو با هم درگير كنند. Adam Jensen شخصيت اصلي بازي هم براي يكي از اين كمپاني ها كار مي كند. وي به عنوان مامور بخش افزايش بيومكانيكي حضور دارد. نيرو هاي black ops به كمپاني كه Adam در ان كار ميكند حمله مي كنند و همه را ميكشند اما Adam از مهلكه ميگريزد ( اين اتفاقات در 10 دقيقه اول بازي رخ مي دهد).

  حالا سوال اين است كه علت اصلي اين رخ داد چيست و چه كساني پشت اين قضيه هستند. جواب اين سوال در اوايل بازي فاش مي شود اما سوالات بسيار بزرگتري در بازي به وجود مي اورد و نشان ميدهد كه فردي پشت اين قضايا هست كه قصد تصرف جامعه انساني و دنيا را دارد.

  شما دائما به محل زندگي Adam ( اپارتمان وي ) سر ميزنيد و در انجا زندگي گذشته وي توسط يك سري خاطرات و عكس ها براي شما فاش مي شود. همچنين در اين مكان كامپيوتري وجود دارد كه به زودي اطلاعات سري در ان طبقه بندي مي شود.

  در زندگي Adam و در طول بازي زن ها نقش مهمي را ايفا مي كنند. يك سري از انها در خاطرات Adam هستند و وي , انها را از دير باز مي شناسد. بعضي از انها به شما كمك مي كنند و بعضي ديگر قصد خيانت و انتقام از شما هستند و اين كاملا به رفتار شما در طول بازي و اتفاقات گذشته Adam بستگي دارد. Boss اي بازي هم چنين حالتي را دارند و درجه سختي انها بستگي به واكنش هاي قبلي شما بستگي دارد.

  اتفاقات بازي موجب مي شود كه UNATCO يعني همان ( United Nations Anti-Terrorist Coalition ) به وجود بيايد. اگر به خاطر داشته باشيد JC Denton شخصيت اصلي قسمت اول Deus Ex يكي از مامورهاي اين سازمان بود. در اين بازي هم شما انتخاب هاي مختلفي در طول بازي داريد و پايان هاي مختلف با توجه به انتخاب هاي شما برگزيده خواهد شد.

  همانند Deus Ex كه اتفاقات ان در 5 ناحيه واقعي رخ مي داد در اين بازي هم اتفاقات در 5 مكان رخ ميدهد منتها اين 5 مكان همگي جز كلان شهر ها به حساب مي ايند. از اين 5 كلان شهر تا به حال وجود سه شهر : شانگهاي , ديتروي , مونترال در بازي تاييد شده است. قابل ذكر است كه وجود بسياري از اين شباهت ها در داستان به خاطر حضور Sheldon Pacotti نويسنده قسمت اول در تيم سازنده بازي است.

  در هر مبارزه اي شما نياز مبرم به كاور گيري داريد كه بعضي اوقات تاريكي در اين امر به شما كمك مي كند. در بازي هر گروه مهاجمي يك رهبر مشخص دارد كه اگر شما ان را بكشيد تيمي كه به سمت شما هجوم اورده به هم ميريزد و شما قابليت اين را داريد كه انها را بسيار راحت تر بكشيد. دشمنان شما در بازي بسيار ماهر عمل مي كنند و بسته به رفتار شما عكس العمل انها هم تغيير خواهد كرد و اسلحه هاي خود را عوض مي كنند.

  شما در بازي قابليت ارتقا اسلحه خود را داريد. همچنين اكشن بازي از قسمت اول بيشتر شده است اما المان هاي RPG در بازي وجود دارد و اين بازي مخلوطي از دو سبك Action و RPG است. دشمن اصلي بازي بسيار شبيه Adam است و ممكن است وي يكي از اقوام وي باشد و شايد فرار وي در اول بازي بي دليل نباشد !

  اين بازي توسط موتور ارتقا يافته Tomb Raider : Legend ساخته مي شود. اين بازي توسط استوديو Eidos Montreal در حال ساخته شدن براي PC , X360 , PS3 است. همچنان تاريخ عرضه اين بازي مشخص نشده است اما احتمالا بازي تا قبل از كريسمس عرضه خواهد شد.

   اطلاعات جديد از Deus Ex 3

  نوشته شده در سه شنبه پانزدهم بهمن ۱۳۸۷ساعت 20:18 توسط مهدي| |

  سلام دوستان عزیز لطفا هرگونه نیاز به کمک واطلاعات درباره ی هربازی را دربخش نظرات بامن در میان بگذارید
  نوشته شده در دوشنبه هفتم بهمن ۱۳۸۷ساعت 12:40 توسط مهدي| |

   

   

  Wii یک کنسول بازی ویدیویی است که توسط نینتندو (Nintendo) منتشر شده است. کنسول سابقا توسط نام رمز پروژه خودش که انقلاب (Revolution) بود شناخته میشد و جانشینی بود برای Nintendo GameCube. اگر چه Nintendo اعلام داشت که کنسول او بخش وسیع تری از مردم را نسبت به Xbox 360 شرکت مایکروسافت و PlayStation 3 شرکت سونی هدف قرار میدهد، اما این کنسول به عنوان بخشی از نسل هفتم کنسول های بازی با دو کنسول دیگر، در سطوح مختلفی رقابت میکند.مشخصه متمایز این کنسول، دسته های (controller) بیسیم آن است. نام این دسته ها Wii remote است که میتواند به عنوان یک دستگاه اشاره گر (pointing device) دستی مورد استفاده قرار گیرد و همچنین میتواند حرکت و چرخش را در سه بعد تشخیص دهد. مشخصه قابل توجه داخلی کنسول WiiConnect24 است که دستگاه را قادر به دریافت پیغام و بروز آوری (update) از طریق اینترنت میکند. حال آنکه مصرف برق ناچیزی دارد.


  اطلاعات کلی از دستگاه

   

   

  سازنده

  نینتندو (Nintendo)

  نسل

  نسل هفتم

  اولین مناطق عرضه دستگاه

  19 نوامبر 2006 در آمریکای شمالی و جنوبی

  2 دسامبر 2006 در ژاپن

  7 دسامبر 2006 در استرالیا

  8 دسامبر 2006 در اروپا

  واحد پردازش مرکزی (CPU)

  PowerPC IBM

  واحد پردازش گرافیکی (GPU)

  Hollywood ATI

  رسانه ها (Media)

  دیسک نوری 12 سانتی متری wii

  دیسک بازی 8 سانتی متری Nintendo GameCube

  ذخیره سازی سیستم

  512 مگابایت حافظه فلاش داخلی

  کارت حافظه GameCube

  کارت دیجیتالی مطمئن (Secure Digital card)

  اتصال

  Wi-Fi - بلوتوث - دو عدد USB 2.0 - آداپتور LAN (از طریق USB)

  خدمات آنلاین (Online service)

  اتصال Wi-Fi نینتندو

  WiiConnect24

  کنسول مجازی (Virtual Console)

  کانال های wii (Wii Channels)

  بیشترین بازیهای فروخته شده

  Wii Sports (به جز در ژاپن در تمامی مناطق به همراه wii عرضه میشود)

  The Legend of Zelda: Twilight Princess

  تاریخچه عرضه
  نینتندو از این کنسول ابتدا در مصاحبه مطبوعاتی e3 در سال 2004 نام برد و سپس از این دستگاه در سال 2005 پرده برداشت. Satoru Iwata در نمایشگاه gameshow که در سال 2005 در توکیو برگزار میشد یک نمونه از دسته های بازی را برای حضار به نمایش گذاشت. در 2006 E3 دستگاه صاحب اولین جایزه از چندین جایزه اختصاصی شد.در 14 و 15 سپتامبر 2006 نینتندو اطلاعاتی را در مورد قیمت و نحوه توزیع دستگاهش در ژاپن، آمریکای جنوبی و شمالی، استرالیا، آسیا، و اروپا اعلام کرد در 7 ژوئن 2006، شورای سیاست گذاری نینتندو از برنامه خودش را برای عرضه 6 میلیون دستگاه و 17 میلیون نرم افزار در خلال سال مالی و تا پایان 31 مارچ 2007 پرده برداشت.در 14 سپتامبر سال 2006 اعلام شد که بیشتر کالای های فرستاده شده، در آمریکا توزیع خواهد شد.با رسیدن به 8 دسامبر سال 2006 این کنسول در 3 بازار اصلی عرضه شد.از تاریخ دسامبر 2006، هنوز کمبود شدید دستگاه های کنسول در انگلستان وجود دارد و بسیاری از فروشگاه ها نتوانستند تقاضاهای مشتریان را بر آورده کنند.

  تاریخ انتشار و قیمت خرده فروشی پیشنهاد شده بر اساس هر منطقه

   

   

   

   

   

   

   

  آمریکا

  249.99 دلار

  249.99 دلار

   

  39.99 دلار

  19.99دلار

  19.99 دلار

  کانادا

  279.95 دلار

  245 دلار

  19 نوامبر 2006

  44.99 دلار

  24.99 دلار

  24.99 دلار

  مکزیک

  4,499 پسو

  410 دلار

   

   

   

   

  گوآتمالا

  3,499 کتزال

  450 دلار

   

   

   

   

  ژاپن

  25,000 ین

  215 دلار

  2 دسامبر 2006

  3,800 ین

  1,800 ین

  1,800 ین

  استرالیا

  399.95 دلار

  315 دلار

   

  69.95 دلار

  29.95 دلار

  29.95 دلار

  نیوز لند

  499.90دلار

  340 دلار

   

  99.95 دلار

  49.95 دلار

  49.95 دلار

  اروپا

  249 یورو

  330 دلار

   

  39.99 یورو

  19.99 یورو

  19.99 یورو

  ایرلند

  259 یورو

  340 دلار

  8 دسامبر 2006

  44 یورو

  25 یورو

  25 یورو

  انگلستان

  179 پوند

  350 دلار

   

  29.99 پوند

  14.99 پوند

  14.99 پوند


  عناوین
  در 14 نوامبر 2006 محرز شده بود که 21 عنوان در روز عرضه کنسول در آمریکای شمالی و جنوبی در دسترس خواهد بود با 12 بازی که قبلا عرضه شده بود در مجموع 33 بازی عرضه شد. ورزش های wii (Wii Sports) در تمامی مناطق به جز ژاپن به همراه کنسول عرضه شد.

  لیست عناوین بازیهای منتشر شده اقلا در سه منطقه

  عناوین

  مناطق عرضه شده

  Avatar: The Last Airbender

  آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، استرالیا

  Cars

  آمریکای شمالی و جنوبی، اروپا، استرالیا

  The Legend of Zelda: Twilight Princess

  آمریکای شمالی و جنوبی، ژاپن، اروپا، استرالیا

  Marvel: Ultimate Alliance

  آمریکای شمالی و جنوبی، اروپا

  Need for Speed: Carbon

  آمریکای شمالی و جنوبی و اروپا

  Red Steel

  آمریکای شمالی و جنوبی، ژاپن، اروپا، استرالیا

  Tony Hawk's Downhill Jam

  آمریکای شمالی و جنوبی و اروپا

  Wii Play

  ژاپن، اروپا، استرالیا

  Call of Duty 3

  آمریکای شمالی و جنوبی، اروپا، استرالیا

  GT Pro Series

  آمریکای شمالی و جنوبی و اروپا

  Madden NFL 07

  آمریکای شمالی و جنوبی و اروپا

  Monster 4x4 World Circuit

  آمریکای شمالی و جنوبی، ژاپن، اروپا، استرالیا

  Rayman Raving Rabbids

  آمریکای شمالی و جنوبی، ژاپن، اروپا،استرالیا

  Trauma Center: Second Opinion

  آمریکای شمالی و جنوبی و ژاپن

  Wii sports

  آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، استرالیا

  SpongeBob SquarePants

  آمریکای شمالی و جنوبی و اروپا


  نام کنسول
  کنسول تا 27 آپریل 2006 و کمی پیش از نمایشگاه e3، با نام رمز انقلاب (Revolution) شناخته میشد.بر طبق Nintendo Style Guide این نام به طور ساده wii است و نه Nintendo Wii. این بدین معناست که این اولین کنسول شرکت نینتندو است که در بیرون از کشور ژاپن بدون نام تجاری شرکت فروخته میشود. در حالی که از wiis (حرف s در انگلیسی برای جمع بستن اسامی استفاده میشود) به طور عادی برای جمع بندی کنسول مورد استفاده قرار میگیرد، نینتندو بیان داشت که فرم رسمی صیغه جمع "Wii Systems" یا "Wii consoles " است. نینتندو "Wii" را با دو حرف کوچک "i" به منظور شباهت داشتن به دو انسان پهلو به پهلو ایستاده، به نمایندگی از بازیکنانی که گرد هم آمدند هجی میکند.شرکت دلایل زیادی را برای انتخاب این نام، از زمان اعلام آن داشته است که شناخته ترینشان به شرح زیر است.

  Wii صوتی شبیه 'we' دارد که تاکید بر تعلق کنسول به همه است. wii به آسانی میتواند بوسیله مردمی که در سرتاسر جهان هستند به خاطر آورده شود. مهم نیست که آنان به چه زبانی سخن میگویند. هیچ احتیاجی به خلاصه کردن نیست، فقط wii.

  Revolution به عنوان یک اسم ایده آل نیست، طولانی است، و در بعضی فرهنگ ها، کلمه سختی برای تلفظ کردن است. بنابراین ما چیزی را میخواهیم که کوتاه، به جا، دارای تلفظ آسان و متمایز باشد. و این گونه بود که wii به عنوان نام یک کنسول خلق شد.نینتندو از انتخاب خودش برای گزینش کلمه wii به جای Revolution حمایت میکند و به کسانی که این اسم را دوست ندارند پیشنهاد میکند که: با این کنسول زندگی کنند، با آن بخوابند، با آن غذا بخورند و با آن پیش روند.

  بازار
  نینتندو امیدوار است که بخش وسیع تری از مردم را نسبت به کنسول های نسل هفتم مورد هدف قرار دهد. در مصاحبه مطبوعاتی که توسط Dragon Quest IX برگزار شد نینتندو برای بار چندم اعلام کرد که: ما به مبارزه با سونی فکر نمیکنیم. اما به این فکر میکنیم که چگونه بخش وسیع تری از مردم را به بازی کردن تشویق کنیم چیزی که ما در مورد آن فکر میکنیم دستگاهای قابل حمل، کنسول ها و از این قبیل نیست بلکه ما میخواهیم افراد جدیدی را به سمت بازی کردن جلب کنیم.

  تصویر این موضوع در مجموعه آگهی های تلویزیونی نینتندو در آمریکای شمالی، که توسط Stephen Gaghan برنده جایزه اسکار کارگردانی شده بود، منعکس شده است. به همان اندازه نیز در تبلیغات اینترنتی.شعار تبلیغات : "wii میخواهد بازی کند " و " تجربه یک راه جدید برای بازی کردن است "این تبلیغات از 15 نوامبر 2006 پخش شد و هزینه ای معادل 200 میلیون دلار در طول یک سال در بر داشت. این تبلیغات اولین استراتژی تبلیغاتی بلند مدت نینتندو هستند و دو دقیقه کلیپ ویدیویی را در بر دارند پدر بزرگ و مادربزرگ و والدینی را نشان میدهد که همراه با کودکانشان از سیستم سرگرمی wii لذت میبرند. موزیکی که در تبلیغات است از آهنگ Kodo ساخته برادران Yoshida است.

  باز کردن جعبه
  جعبه WII شامل هر چیزی است که شما برای اتصال دستگاه به یک تلویزیون استاندار نیاز دارید: کنسول WII، یک دسته بیسیم با رابط nunchuk، میله گیرنده (sensor bar)، یک پایه جدا شدنی برایsensor bar، یک cradle (برای استقرار دستگاه به طور عمودی)، آداپتور کوچک wii، دو باطری AA، یک کپی از بازی Wii Sports و یک مجموعه از کابل های مرکب A/V. متاسفانه، کابل های مرکب wii را در وضوح (resolution) 480 p که بالاترین وضوح دستگاه است، پشتیبانی نمیکنند.خود کنسول wii صرفا کوچکترین و سبک ترین دستگاه بازی نسل جدید است. 44 میلی متر (1.73 اینچ) عرض، 157 میلی متر (6.18 اینچ) ارتفاع و 215.4 میلی متر (8.48 اینچ) طول (هنگامی که دستگاه در حالت افقی قرار گرفته). همان گونه که نینتندو وعده داده بود، اندازه این کنسول در حد و اندازه های 3 جعبه dvd است. مانند 3 PlayStation و Xbox 360 شما میتوانید کنسول را به صورت عمودی یا افقی قرار دهید.

  نمای جلوی کنسول، یک دیسک درایو نوری درخشان را نشان میدهد که دیسک های 12 سانتی متری بازی های wii و دیسک های 8 سانتی متری بازیهای GameCube را بدون احتیاج به یک آداپتور میپذیرد. نور آبی داخل شکاف دیسک، زمانی که کنسول را روشن میکنید مختصرا درخشان میشود و زمانی که اطلاعات جدیدی از قبیل پیغام ها از طریق WiiConnect24 دریافت میشود شروع به چشمک زدن میکند.هنگامی که اطلاعات WiiConnect24 وجود نداشته باشد، نور خاموش میشود. نور شکاف دیسک در خلال بازی یا هنگام استفاده از ویژگی های دیگر، درخشان باقی نمیماند. کنسول wii شامل 512mb حافظه داخلی برای ذخیره کردن سیو بازیها، عناوین قابل دانلود کنسول مجازی، و اطلاعات دیگر است. اگر این نیم گیگابایت از ذخیره سازی آنبورد (onboard) برای شما کافی نیست، دستگاه یک شکاف کارت دیجیتالی مطمئن استاندارد (standard Secure Digital card) برای ذخیره سازی های اضافی دارد. شکاف کارت SD پشت کاور در جلوی کنسول مخفی شده است. کارت های SD فراوان و ارزان هستند و میتوانند برای ویرایش عکس ها و گرفتن کپی پشتیبان از اطلاعات بازی های ذخیره شده (saved game) و بازی های قابل دانلود کنسول مجازی مورد استفاده قرار گیرند. اطلاعات کنسول مجازی به جز در دستگاه مبدا در هیچ سیستمی نمیتواند ریخته شود. برای استفاده از شیار SD یک نرم افزار باید دانلود شود. بنابراین ذخیره بازی ها نمیتواند به سیستم یا از سیستمی که هنوز به اینترنت متصل نشده، انتقال یابد.

  نینتندو، کنسول و Wii remote را در رنگ های متنوعی شامل سفید، سیاه، نقره ای، لیموئی، سبز و قرمز نشان داده است اما در ابتدا کنسول فقط با رنگ سفید در دسترس قرار میگیرد. در نمایشگاه E3 2006 ، دسته کنترل از راه دور wii در رنگ آبی روشن به نمایش در آمد. تغییرات کوچک بسیاری در طراحی کنسول از زمان نمایش آن تا زمان عرضه آن اعمال شده که بیشتر این تغییرات در علائم تجاری استفاده شده در نینتندو و محل قرار گیری دکمه ها بوده است. حال آنکه دستگاه، به همراه یک کارت حافظه، یا کایل های ویدیویی مجزا نمیآیدريال wii شامل یک سوپرایز خوش آیند در جعبه است. دستگاه، با Wii Sports میآید. Wii Sports از دسته بیسیم دستگاه به مانند تجهیزات ورزشی متداول استفاده میکند که این به کاربران اجازه میدهد تا دسته را برای اجرای بازیهای بیس بال، گلف، بولینگ، و بوکس حرکت دهند. بازیهای متفاوت میتوانند به میزان 4 نفر را در یک زمان پشتیبانی کنند اما غالبا به بیشتر از یک دسته منفرد سیستم برای اجرای بازی های چند نفره نیاز است.بازیکنان میتوانند برای گلف و بولینگ ریموت را عقب و جلو کنند ولی بازیکنانی که میخواهند بوکس بازی کنند یا رو در رو در مسابقات تنیس با بازیهای بیسبال روبروی هم قرار بگیرند، نیاز خواهند داشت تا حداقل یک دسته اضافی دیگر بخرند. به نظر میرسد Wii Sport شبیه به کلکسیونی از پنج مینی بازی (minigames) باشد تا عناوینی با جزییات کامل. اما این به کاربران اجازه میدهد تا از جعبه نهایت لذت را ببرند و شاهد پتانسیل های دستگاه باشند.

  برپائی
  طراحی ساده wii، برپائی آن را بسیار ساده کرده است. صفحه عقبی کنسول تنها 5 پورت دارد، یکی برای آدابتور برق، یکی برای کابل مخصوص A/V، یکی برای میله گیرنده و دو پورت USB برای متعلقات آینده. تنها میله گیرنده را به برق وصل کنید و آن را در بالا و یا در پائین تلویزیون تان قرار دهید، کابل ویدیو را به تلویزیون تان وصل کنید و کابل برق دستگاه را به پریز بزنید. اکنون شما آماده رفتن به مرحله بعدی هستید.وقتی همه چیز به هم متصل شد، فقط دستگاه wii را روشن کنید تا پیکربندی نرم افزار انجام شود. تنظیماتی از قبیل زمان و نام کاربری، به آسانی میتوانند با اشاره گر کنترل از راه دور انتخاب شوند. تنها تنظیم فنی که کاربران مجبورند به آن رسیدگی کنند، اتصال شبکه است و در اصل سیستم منو، کاربران را در حین برپائی سیستم راهنمائی میکند. اتصال Wi-Fi دستگاه میتواند با WEP و شبکه های Wi-Fi کد گذاری شده WPA کار کند بنابراین شما مجبور نیستید که فقط برای بازی کردن آنلاین شبکه تان را در معرض آسیب قرار دهید. ما برای ارتباط با روتر (router) بیسیم هیچ مشکلی نداشتیم، به هر حال ما نتوانستیم اتصال شبکه را امتحان کنیم. اگر شما Wi-Fiندارید نینتندو گفته است که یک آدابتور اترنت (Ethernet adapter) که به یکی از پورتهای USB متصل میشود را به شما ارائه میدهد.هنگامی که تنظیمات شبکه wii انجام شد، سیستم از طریق سرویس WiiConnect24 نینتندو برای آنلاین بودن دائم برنامه ریزی میشود.wii میتواند از WiiConnect24 استفاده کند تا به صورت اتوماتیک آپدیت های سیستم، بازیهای اضافی و حتی اخبار و وضعیت آب و هوائی را دانلود کند.

  کانال های WII: رسانه ها و قابلیت های آنلاین
  رابط (interface) سیستم عامل کنسول، تقریبا بر اساس کانال های تلویزیونی طراحی شده است همراه با منو wii که برای دسترسی بآنها مورد استفاده قرار میگیرد. کانال های مستقل به صورت گرافیکی در یک شبکه چهار خانه به نمایش در میآیند و بوسیله قابلیت اشاره گر کنترل از راه دور wii (Wii Remote) هدایت میشوند. ناوبری (navigation) یا هدایت wii توسط یک سری از صفحات به نام کانال های wii (یعنی: Wii Channels) صورت میگیرد که این کانال ها از برنامه WiiConnect24 بهره میبرند.

  شش کانال اولیه عبارتند از:

   

   

   

  1.        کانال دیسک (Disc Channel)

  2.      کانال Mii

  3.     کانال عکس (Photo Channel)

  4.     کانال خرید (Wii Shop Channel)

  5.      کانال پیش بینی وضع هوا (Forecast Channel)

  6.      کانال اخبار(News Channel)

  کانال پیش بینی وضع هوا در 19 دسامبر 2006 در دسترس قرار گرفت و اعلام شده است که کانال اخبار در 27 ژانویه 2007 در دسترس قرار خواهد گرفت.

  دو کانال اضافی که میتوانند از طریق کانال خرید wii ، دانلود شوند، کانال اینترنت (Internet Channel) و کانال کنسول مجازی (Virtual Console) هستند. نسخه بتای کانال اینترنت در 22 دسامبر 2006 منتشر شد و هم اکنون در کانال خرید wii برای دانلود در دسترس است. نسخه کامل آن در ماه مارس منتشر خواهد شد که تا ماه ژوئن مجانی است. بعد از ماه ژوئن یک حق وروديه به مبلغ 500 امتیاز wii (Wii Points) برای خرید مورد نیاز خواهد بود.

  صفحه خانگی کانال (The channel home page) ورودی (gateway) پیش فرض سیستم است که همچنین دسترسی به بازیهای مبتنی بر دیسک wii و GameCube و عناوین کنسول مجازی را مهیا میکند.

  کانال Mii به کاربران اجازه میدهد تا Mii ها (تصاویر آنلاینی کوچکی که نماینده یک کاربر در اتاق های چت و بازیهای معینی است) را خلق یا اصلاح کنند. Mii ها کارتونی و بسیار ساده هستند، اما کانال Mii شامل تنظیمات کافی برای کار برانی است که میخواهند Mii هائی خلق کنند که شبیه خودشان یا دوستشان یا حتی اشخاص مشهور باشد. Mii ها به نظر نمیرسد که سودمند باشند اما میتوانند در بازیهائی مثل Wii Sports به عنوان شخصیت های بازی و در کانال خبر به عنوان avatars مورد استفاده قرار گیرند.

  کانال عکس این کانال میتواند عکس ها را نمایش دهد و آن ها را ویرایش کند. نینتندو همچنین مدعی شده است که wii میتواند فایل های موزیک mp3 و ویدیو های QuickTime را اجرا کند. اما به نظر میرسد این ویژگی ها بیشتر یک چاره اندیشی باشد.mp3 ها تنها میتوانند با نمایش اسلاید (slide show) عکس ها اجرا شوند و ما نتوانستیم یک فیلم QuickTime را در این دستگاه بار گذاری (load) کنیم. خوشبختانه تاکید کانال عکس به طور آشکارا بر روی دیدن و ویرایش عکس هاست. در یک زمان بیش از 1000 عکس از طریق شکاف کارت SD میتواند لود شود و شما میتوانید آنها را به صورت مجزا نگاه کنید، در یک آلبوم به گشت و گذار در عکس ها بپردازید و یک نمایش اسلاید از آنها را ببینید. کانال عکس همچنین شامل یک ویراستار عکس ساده است کر بیشتر برای سرگرمی ساخته شده است تا ویرایش های حرفه ای.با یک موزیک زمینه شاد و تعدادی گزینه تصویر بسیار زیبا، ویرایشگر تا حد زیادی احساس نقاشی کردن با ماریو در سوپر نینتندو سابق را به بازیکن منتقل میکند.

  در خصوص رسانه ها (media) چیزی که به نظر تاسف انگیز میرسد این است که wii قادر به پخش سی دی های صوتی یا ویدیوهای dvd نیست. بله، شاید اکنون هر کسی یک دستگاه dvd داشته باشد اما با قابلیت بازنواخت (playback) دی وی دی ها که از زمان نسل پیشین (نسل ششم) کنسول ها به صورت یک استاندارد در آمده، این از قلم افتادگی جای تعجب دارد. نینتندو مدعی شده است که این کار برای پائین نگه داشتن قیمت دستگاه بوده است و کنسول نسل پیشین شرکت، GameCube نیز فاقد بازنواخت دی وی دی بود.با این حال، یک سخنگوی شرکت نینتندو تائید کرده است که نینتندو تصمیم دارد تا یک مدل از کنسول با قابلیت بازنواخت ویدیو های dvd را در ژاپن منتشر کند. اما این انتشار برای بقیه مناطق هنوز در برنامه آتی شرکت نیست. پیش از این در مطلب مطبوعاتی که توسط digital media از شرکت Sonic Solutions به چاپ رسیده بود، این شرکت بیان داشت که نینتندو موتور نرم افزاری هدایت گر CinePlayer CE DVD آن ها را انتخاب کرده تا این کارکرد را فراهم نماید. ولو اینکه نرم افزار برای قادر ساختن کارکرد ویدیو های dvd مورد استفاده قرار گیرد، به نظر میرسد چیزی بیش از آپگرید firmware مورد نیاز باشد و بنابراین این عمل نمیتواند از طریق شبکه WiiConnect24 صورت بپذیرد.

  نینتندو هنوز اشاره نکرده است که قصد راه اندازی هرگونه فروشگاه اینترنتی برای دانلود موزیک یا ویدیو را داشته باشد. با وجود محدودیتی که این دستگاه در میزان فضای ذخیره سازی دارد، به نظر نمیرسد که نینتدو تا آینده ای نزدیک در این مورد تصمیمی داشته باشد.کانال خبر، مرکز ارتباطات آنلاین دستگاه wii است. این کانال برای فرستادن پیغام به دیگر صاحبان wii از طریق کدهای مخفی منحصر به هر فرد مورد استفاده قرار میگیرد. اما ما نتوانستیم این ویژگی را بدون سرور آنلاین نینتندو امتحان کنیم. کانال خبر همچنین میتواند گزارش های گوناگونی را از تغییرات در تنظیمات سیستم wii، مقدار زمانی را که در بازیهای مختلف سپری شده و اطلاعات جالب دیگری را به بازیکنان ارائه دهد.

  کنسول مجازی
  خرید بازیهای قدیمی با کنسول مجازی آسان است. اگر wii شما آنلاین است، تنها به کانال خرید wii بروید و جستجو کنید. این بازیها با امتیازات wii (Wii Points) قیمت گذاری میشوند که این امتیازات میتواند به صورت کارت در فروشگاه هایی از قبیل مغازه الکترونیکی، یا با کارت اعتباری (credit card) به طور مستقیم از فروشگاه wii خریداری شوند. صرف نظر از اینکه چگونه امتیازتان را بدست میآورید شما نیاز خواهید داشت تا این امتیازات را از طریق فروشگاه wii به حسابتان وارد کنید. اگر شما یک کارت امتیاز wii دارید پرداخت تان را میتوانید از طریق وارد کردن یک کد از طریق دستگاه wii انجام دهید. اگر میخواهید امتیاز ها رامستقیما آنلاین بخرید، شما باید اطلاعات کارت اعتباری تان را با Wiimote از طریق صفحه کلید نرم افزاری wii وارد کنید.

  وقتی که امتیازتان را بدست آوردید، میتوانید شروع به خریدن کنید. به فروشگاه wii بروید و کنسول مجازی را انتخاب کنید. سپس در میان بازی های گوناگون موجود، به جستجو بپردازید. هر بازی یک اسکرین شات از عنوان بازی و شرح مختصری از بازی دارد. بنابراین میتوانید قبل از تصمیم به خرید، کمی در مورد بازی آگاهی پیدا کنید. وقتی آماده شدید، تنها روی دکمه Download کلیک کنید و میتوانید خرید را تائید کنید.wii به شما خواهد گفت که دقیقا چه مقدار فضا ی خالی در دستگاه باقی مانده و چند امتیاز بعد از دانلود در حساب تان است. بعد از اینکه شما خرید را تائید کردید، wii شروع به دانلود بازی انتخابی شما به صورت اتوماتیک میکند. پیشرفت دانلود به وسیله یک انیمیشن زیبای 8 کیلوبایتی برادران سوپر ماریو نشان داده میشود. دانلود برای بازیهای NES کمتر از یک دقیقه طول خواهد کشید و به اندازه 10 دقیقه برای بازیهای Nintendo 64 games. هنگامی که بازی دانلود شد، برنامه به منوی اصلی فروشگاه wii برمیگردد.بازیهای دانلود شده کنسول مجازی، به مانند کانال های اختصاصی در منوی اصلی wii به نظر میرسد و اجرای آن بازیها به سادگی انتخاب کانال ها و فشردن دکمه شروع است.

  بازیهای کنسول مجازی در اصل تقلید کاملی از نمونه های اصلی اشان هستند که برای بازیکنان هم دارای جنبه خوب است و هم بد. بازیکنان حرفه ای از تجربه گیم پلی بازیهای قدیمی قطعا هیجان زده خواهند شد. اما بازیکنان غیر حرفه ای که انتظار پیشرفت گرافیکی یا اضافه شدن قابلیت آنلاین را در این گونه بازی های قدیمی دارند چیزی بیشتر از نا امیدی نسیبشان نخواهد شد. برای تجربه بیشتر از بازیهای قدیمی، میتوان خود Wiimote را از پهلو چرخاند و به مانند یک دسته قدمی برای بازیهای NES و Turbographix-16 از آن استفاده کرد. به هر حال برای بازی های SNES، Genesis، و N64 شما به یک دسته قدیمی GameCube که به یکی از پورت های GC سیستم متصل باشد یا یک دسته کنسول مجازی wii که به Wiimote متصل باشد نیاز خواهید داشت.

  کاربرانی که از صفحه تصویر پهن (Wide-screen) استفاده میکنند باید توجه داشته باشند که بازیهای قدیمی کنسول مجازی توسط تلویزیون های صفحه پهن پشتیبانی نمیشود. اگر شما با یک تلویزیون صفحه پهن بازی میکنید، بازیهای قدیمی شما به طور قابل ملاحظه ای کش میآیند. به هر حال ممکن است در آینده یک آپدیت firmware این مشکل را حل کند. در حال حاظر تنها راه حل این مشکل این است که نسبت تصویر (aspect ratio) تلویزیون تان را روی 4:3 برای بازیهای کنسول مجازی قرار دهید و برای بازیهای عادی دوباره آن را روی صفحه تصویر پهن برگرانید.

  دسته WII REMOTE

   

  کنترل از راه دور wii (Wii Remote) یک کنترل کننده یک دست است که از ترکیب سرعت سنج و آشکار ساز مادون قرمز برای دریافت موقعیتش در یک فضای 3 بعدی استفاده میکند. این طراحی به کاربران اجازه میدهد تا بازی را با استفاده از حرکات فیزیکی و نیز فشار دکمه های عادی کنترل کنند. Wiimoteیک کنترل کننده پیشرفته حساس به حرکت است که به صورت بیسیم از طریق پروتکل بیسیم بلوتوث با wii ارتباط برقرار میکند و ویژگی های خاص آن شامل 1- عکس العمل نیرو (force feedback)، 2-4KB non-volatile memory (حافظه ای که اطلاعات را حتی بعد از قطع جریان برق نگه میدارد ) و 3- بلند گوی داخلی است. دسته میتواند از طریق پورت اختصاصی که در پایین آن وجود دارد به اسباب دیگر متصل شود. شاید مهمترین این اسباب ها، دستگاه Nunchuk باشد.همچنین یک تسمه مچی (wrist strap) ضمیمه شده است تا از انداختن یا پرت کردن دستگاه به طور تصادفی توسط بازیکنان جلوگیری کند

  Wii sport نیز به عنوان یک خود آموز برای آشنا کردن شما با کنترل کننده بیسیم دستگاه میتواند به صورت دوبل بازی شود.


  با استفاده از تکنولوژی بلوتوث Wii Remote میتواند حرکات شما را به کنسول WII از فاصله ای 30 فوتی بفرستد. به عنوان یک دستگاه اشاره گر، دسته میتواند سیگنال ها را از فاصله ای 15 فوتی بفرستد. دستگاه میتواند تا 4 بازیکن را در یک زمان ساپورت کند.

  این طراحی انقلابی، کاملا بیسیم نیست. برای کارکرد دستگاه، نیاز است تا میله گیرنده (sensor bar) را در بالا یا پائین صفحه تلویزیون قرار داد. خوشبختانه میله گیرنده تا حد زیادی ناپیداست و ما تا دقایقی بعد از راه اندازی سیستم حتی فراموش کردیم که میله آنجاست. میله گیرنده یک پلاستیک مستطیل شکل کوچک و سبک در حد و اندازه دو قلم است که به صورت افقی پشت سرهم قرار گرفته باشند.این میله با یک کابل خیلی بلند (در حدود 8 فوت) به دستگاه متصل میشود. بنابراین برپائی آن آسان و راحت است. (تصویر بالا) میله گیرنده همراه با یک پایه پلاستیکی بسیار کوچک میآید که چهار گوش پائین آن چسبناک شده است. بنابراین شما میتوانید آن را با خیال آسوده روی تلویزیونتان حتی اگر صفحه تخت (flat-panel) باریک باشد بچسبانید.

   

  سرعت سنج های داخل ریموت چگونگی در دست گرفتن دستگاه و حرکات آن را در جهات مختلف تشخیص میدهند. این سنسورها حرکاتی از قبیل ضربه با چوب بیسبال یا چوب گلف را در بازی wii sport، ضربه سریع شمشیر link را در بازی The Legend of Zelda: Twilight Princess و حتی هدایت کامیون ها را در بازی Excite Truck کنترل میکنند. علاوه بر این شما Wiimote را بسته به نوع بازی، به طرق مختلف نگه میدارید: آن را شبیه به یک دسته شمشیر در Zelda and Red Stee، مانند یک راکت تنیس یا چوب بیس بال در Wii Sports، یا به صورت افقی به عنوان میله فرمان در Excite Truck نگه میدارید. به جهت اینکه Wiimote بسیار سبک است، برای عادت کردن به این کنترل ها و حرکت ها کمی زمان لازم است. خوشبختانه یک بلندگو و یک مدل ازعکس العمل نیرو (force feedback) در داخل Wiimote تعبیه شده است که میتواند نسبت به حرکات شما، عکس العمل های صوتی و بساوایی نشان دهد. برای مثال، بلندگوی کوچک دستگاه هنگامی که link (شخصیت اصلی بازی The Legend of Zelda) شمشیرش را عقب و جلو میبرد صدای جرنگ جرنگ تولید میکند و هنگامی که link به یک دشمن صدمه میزند صدای غرش میدهد. حتی انتخاب منوها در wii بوسیله لرزشهای کوچک و سودمند Wiimote مشخص میشود.

  Wiimote همچنین از یک سری سنسورهای مادون قرمز برای تشخیص موقعیت ریموت نسبت به تلویزیون استفاده میکند. مجموعه دیودهای IR (مادون قرمز) در Wiimote با میله گیرنده WII ارتباط برقرار میکنند تا به عنوان یک اشاره گر برای ناوبری منو ها و نشانه روی اسلحه در بازیهای اول شخص اکشن عمل کنند. دوباره لازم است یاد آور شوم که عادت کردن به این ریموت کمی زمان میبرد اما وقتی که با آن مچ شوید، احساس میکنید که نشانه روی با Wiimote بسیار طبیعی تر از دسته های آنالوگ است. البته این دسته ها به طور کامل نمیتواند جانشین ترکیب موس و کیبورد محبوب برای بازیهای FPS شود اما بعد از خو گرفتن به آن ما متوجه شدیم که این ریموت بهتر از دسته های کنسول های متعارف عمل میکند.حال آنکه سیستم کنترل جدید، در خود هم سرگرمی و هم ابتکار را دارد. بعضی اوقات اشاره گر حرکت های نامنظم یا ناگهانی میکند و تنظیم شیب دسته احتیاج به تماس ماهرانه دارد. قسمتی از این موضوع میتواند مربوط به منحنی یادگیری WII باشد و ما بعد از چندین ساعت به دشواری متوجه این تغییر جهت های ناگهانی شدیم. متاسفانه در حال حاظر، WII هیچ راهی را که بتوان به صورت دستی کنترل های Wiimote را تنظیم (calibrate)کرد ندارد و شما مجبورید به تنظیم اتوماتیک دقیق WII اعتماد کنید

  توانائی های این ریموت خود به اندازه کافی تاثیر برانگیز است. علاوه بر این دستگاه همچنین یک پورت وسیله (device port) دارد به طوری که متعلقات میتوانند به طور مستقیم به آن متصل شوند. WII با یک ضمیمه به نام nunchuk میآید، یک وسیله کوچک که به ریموت متصل میشود و شامل یک دسته آنالوگ و دو دکمه اضافیست. Nunchukدر بسیاری از بازی ها کار Wiimote را تکمیل میکند. مانند کنترل حرکت شخصیت ها در بازی Twilight Princess یا Red Steel.

   

   

  Nunchuk همچنین شامل تجهیزات حسگر حرکتی (motion-sensing) است. بنابراین میتوان برای انجام عمل های اضافی دیگر، آن را حرکت داد. برای مثال حرکت دادن nunchuk در بازی Twilight Princes یک حمله سریع چرخشی را به اجرا میگذارد.


  این دسته های کلاسیک به شما اجازه میدهد تا بازیهای کلاسیک موجود را از طریق کانال خرید به آسانی بازی کنید.

  Nunchuk احتمالا عمومی ترین وسیله جانبی مورد استفاده در ریموت خواهد بود اما وسایل دیگر، در آینده در دسترس قرار خواهند گرفت. در حال حاضر، تنها لوازم جانبی دیگر تائید شده، دسته های کنسول مجازی است. یک گیم پد معمولی با دو کنترل کننده آنالوگ. دسته های VC (Virtual Console) احتمالا با کنسول مجازی WII برای اجرای بازیهای قدیمی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

   

  این کنترل کننده بیسیم بدون یک بهای متوسط نمیآید. Wiimote از دو باطری AA استفاده میکند که باید سرعت سنج ها، سنسورهای مادون قرمز، بیسیم بلوتوث، بلندگو و هر وسیله ای که به ریموت متصل میشود (nunchuk نیروی برق مورد نیاز خود را از WIIMOTE میگیرد) را تغذیه کند. WII با هیچ گونه دستگاه شارژری عرضه نمیشود. بنابراین احتمالا شما مجبور خواهید شد تا حداقل چهار باطری قابل شارژ AA و یک شارژر باطری را خریداری نمائید. فاکتور دیگری که باید به آن رسیدگی کرد این است که کنترل های اضافی تا حدی گران هستند. 40 دلار برای یک Wiimotes دیگر، به علاوه 20 دلاری که بابت nunchuk باید پرداخت.

  گیم پلی و گرافیک
  بزرگترین و آشکارترین خصوصیت wii، توانائی استفاده از دسته حس گر حرکتی برای اجرای بازی های مخصوص wii است. عناوین بازی های منتشر شده wii، شامل بازی قابل پیش بینی Legend of Zelda: Twilight Princes، بازی معتاد کننده Wii Sports، همراه با عناوین متنوعی از بازی های سوم شخص است که برای استفاده از کنترل Wiimote اصلاح شده اند. اما اگر منتظر رسیدن عناوین جدید بیشتری ازwii هستید، هنوز بازیهای زیادی در راه است. wii به طور کامل توانائی سازگاری با نسل پیشین کنسول خود Nintendo GameCube را دارد و شامل چهار پورت داخلی برای دسته های GameCube و دو شکاف کارت حافظه (memory card)، برای بازیکنانی است که میخواهند نهایت استفاده را از بازی های نسل آخر خودشان ببرند.

  اگر بازیهای GameCube و wii کافی نیستند، wii علاوه بر اینها کنسول مجازی نینتندو را معرفی میکند. کتابخانه ای از بازیهای NES (سیستم سرگرمی نینتندو) Super NES، Nintendo 64، Sega Genesis و Turbografix-16. بازی ها میتوانند از طریق فروشگاه آنلاین نینتندو خریداری یا دانلود شوند. جائی که آنها بر روی حافظه سیستم wii یا کارت SD ذخیره میشوند. خرید بازیهای کنسول مجازی ملزم به شناسائی شبکه wii است. بنابراین شما نمیتوانید بازیهای کنسول مجازی را به یک کارت SD منتقل کنید و آنها را روی کنسول wii دوستتان بازی کنید. در طرف مثبت، نینتندو وعده داده است که بازیهایی که پیش از این دانلود شده اند، اگر اطلاعاتشان توسط شما پاک یا نابود شود دوباره به صورت مجانی قابل دانلود هستند. بازی ها با امتیازات wii (Wii Points) خریداری میشوند که این امتیازات از طریق کارت اعتباری یا کارت جایزه قابل خریدن هستند. (100 امتیاز wii مساوی با یک دلار آمریکاست). این سیستم در اصل همانند فروشگاه آنلاین Xbox مایکروسافت است (فروشگاه PlayStation سونی، خرید ها را طبق ارز رایج محاسبه میکند، اما کارکردی یکسان دارد). بهای بازیهای NES برابر با پنج دلار (500 امتیاز)، بازیهای Turbografix-16 شش دلار، بازیهای Super Nintendo و Sega Genesis هشت دلار و بازیهای Nintendo 64 ده دلار است.

  Wii یک نمونه بارز از کنسول نسل بعدی شما نخواهد بود. N64گرافیک قدرتمندی داشت ولی در مقایسه با Saturn و PSone ضعیف تر بود و قدرت GameCube در میان Xbox و PS2 قرار میگرد. به هر حال، از نظر بصری نمیتوان wii را با Xbox 360 و PlayStation 3 مقایسه کرد. حقیقت این است که بسیاری از توسعه دهندگان بازی، از GameCube با دسته کنترل از راه دور Wii برای توسعه اولین عناوین بازی های wiiخودشان استفاده کرده اند. قدرت WII در حدود 2.5 برابر آخرین کنسول شرکت نینتندو ، GameCube ارزیابی میشود. در موقعیت کنونی آن، 4 Resident Evil برای GameCube تقریبا به همان خوبی Dead Rising برای Xbox 360 به نظر میرسد (حتی از بعضی جهات بهتر هم هست—شخصیت های RE4 ، جزییات خیلی بیشتری دارند. اما تعدادشان در صحنه بازی کمتر است). از این رو ما زیبائی را در کنسول wii خواهیم دید.اما بازیهای متوسط خیلی خوب به نظر نمیرسند. بازیهای متوسط به یک آپگرید به GameCube شباهت دارند و با کنسول های دیگر که هر ساله پیشرفت های بصری بیشتری میکنند، زمان زیادی طول نخواهد کشد که تفاوت های گرافیکی آشکار خواهد شد.

  با وجود آنکه دسته wii بسیار جدید و پیشرفته است، قدرت پردازش آن این گونه نیست. دستگاه از مدل قدرتمندتر پردازشگر Nintendo GameCube استفاده میکند در حالی که کنسول های سونی و مایکروسافت تصاویری با کیفیت بالا به میزان 1080p را پشتیبانی میکنند، wii میتواند مانند GameCube تنها تا سقف 480p را پشتیبانی کند و حتی در آن حالت نمیتواند با کابل های A/V مرکب مورد استفاده قرار گیرد. (اگر نگوئیم تمام بازیهای WII ولی اکثر آنان این گونه هستند .به هر حال برای تلویزیون های صفحه پهن بهینه شده) WII همچنین فاقد صدای فراگیر پیشرفته (advanced surround sound) است. در عوض به همان سیستم صدای GameCube که Dolby Pro-Logic II است، اکتفا کرده. به بیان دیگر اگر شما به دنبال جدیدترین تکنولوژی چشم گیر هستید، بهتر است که به دنبال انتخاب یکی از کنسول XBOX360 یا PS3 باشید که هر کدام از آنها مقدار قابل توجهی از حساب بانکی شما را خالی میکند.

  مشخصات فنی
  خود نینتندو، چندین جزئیات فنی مربوط به سیستم wii را منتشر کرده است. اما چندین واقعیت کلیدی از طریق مطبوعات فاش شده است. به هر حال هیچ یک از این گزارشات به طور رسمی تائید نشده است.

  پردازشگر ها

  Cpu *: پردازشگر broadway مبتنی بر PowerPC، ساخته شده با تراشه SOI CMOS 90 نانومتری و بر طبق شایعات با سنجش زمانی 729 MHz.

  Gpu *: ساخته شده با تراشه CMOS 90 نانومتری و بر طبق شایعات با سنجش زمانی 243 MHz.

  حافظه

  * 88MB حافظه اصلی

  * 3MB حافظه GPU texture

  پورت ها و امکانات جانبی

  *به میزان چهار دسته Wii Remote (به صورت بیسیم از طریق بلوتوث با دستگاه در ارتباط هستند) از طرف دستگاه پشتیبانی میشود. تا سقف 5 بازیکن میتواند از دسته استفاده کنند 4 دسته WII REMOT و یک دسته GameCube.

  * شکاف کارت حافظه SD

  * پورت های USB 2.0 (دو عدد)

  * پورت میله گیرنده

  * پورت جانبی در پائین Wii Remote

  * پورت های دسته Nintendo GameCube (4 عدد)

  * پورت های کارت حافظه Nintendo GameCube(دو عدد)

  * ماژول بیسیم Mitsumi DWM-W004 WiFi 802.11b/g

  ذخیره سازی

  * 512MB حافظه فلاش NAND داخلی

  * قابل افزایش از طریق حافظه کارت SD ، حداکثر تا 2 گیگابایت ظرفیت پشتیبانی شده .

  * کارت های حافظه Nintendo GameCube (فقط برای ذخیره بازی های GameCube)

  * دیسک درایو، سازگار با دیسک نوری 8 سانتی متری GameCube و دیسک نوری 12 سانتی متری WII

  * Mask ROM by Macronix

  تصویر

  * به میزان 480p (PAL/NTSC) یا 576i (PAL/SECAM) وضوح تصویر، صفحه تصویر استاندارد 4:3 و صفحه تصویر پهن تغییر شکل دهنده 16:9.

  * RGB SCART (فقط برای PAL) ، S-Video (فقط برای NTSC) خروجی مرکب با D-Terminal

  صدا

  * صدای اصلی سیستم: Dolby Pro Logic II

  * صدای دسته: بلندگوی داخلی


  قابلیت سازگاری با نسل پیشین کنسول

  کنسول wii توانائی سازگاری با نسل پیشین کنسول خود Nintendo GameCube و تمام نرم افزارها و بیشتر دستگاه ها ی جانبی آن را دارد. این سازگاری با مدل قدمی تر، با کمک دیسک درایو نوری که قادر به پذیرفتن دیسک های GameCube است، و یک مجموعه از چهار پورت دسته و دو شکاف کارت حافظه GameCubeمحقق میشود. برای اجرای بازیهای GameCube یک دسته GameCube مورد نیاز است و هیچ یک از دسته های Wii Remote یا دسته های کلاسیک (Classic Controller) توانائی انجام بازیهای GameCube را ندارند.همچنین اگر شما میخواهید بازی ها را ذخیره کنید داشتن یک کارت حافظه GameCube ضروری است چون حافظه فلاش داخلیwii ، بازیهای GameCube را ذخیره نخواهد کرد.نینتندو گفته است که کنسول با modem adapter، broadband adapter، Game Boy Player ، کابل AV یا آداپتور AC دستگاه GameCube سازگاری ندارد.

   

   

  اتصال به Nintendo DS

  دستگاه WII اتصال بیسیم با Nintendo DS را پشتیبانی میکند. Shigeru Miyamoto گفت : نینتندو به دلیل محبوبیت Nintendo DS هنوز بروی این کار میکند که ویژگی هائی که از این اتصال استفاده میکنند چه زمانی در دسترس قرار خواهند گرفت. اما این زمان بعد از عرضه دستگاه خواهد بود. در شورای سیاست گذاری شرکت نینتندو در سال 2006، Satoru Iwata شرح داد که DS از اتصال بیسیم خودش برای ارتباط با کنسول استفاده میکند و هیچ لوازم اضافی دیگری مورد نیاز نخواهد بود.این اتصال به کاربران اجازه میدهد تا از کارکرد هایی مثل میکروفن و صفحه لمسی DS به عنوان ورودی برای بازیهای WII استفاده کنند. اولین بازی که از اتصال DS-Wii نینتندو استفاده میکند Pokémon Battle Revolution است. بازیکنان با هر کدام از الماس یا مروارید Pokémon قادر خواهند بود به نبرد بپردازند و از نینتندو DS به عنوان دسته استفاده کنند. همچنین اعلام شده است که نینتندو DS قادر است تا نمونه های نمایشی بازی (game demos) که از کنسول wii قابل دانلود هستند را اجرا کند. شبیه به ایستگاه دانلود DS (DS Download Station) این نمونه های نمایشی از طرف نینتندو دریافت خواهند شد. کنسول همچنین قادر خواهد بود تا بازیهای نینتندو DS را توسعه دهد.

  کنترل های والدین
  یکی از ویژگی های کنسول، کنترل های والدین (parental controls) است. این مشخصه کاربران خردسال را از بازی کردن با بازیهایی که محتوایشان برای رده سنی آنان مناسب نیست باز میدارد. هنگامی که یک بازی wii یا یک بازی کنسول مجازی سعی میکند تا اجرا شود، دستگاه محتوای رمز گذاری شده درجه بندی سنی را میخواند و اگر این درجه بندی بزرگتر از میزان سنی تعیین شده دستگاه باشد بازی بدون یک کلمه عبور لود نخواهد شد. به هر حال این ویژگی در مورد بازی های GameCube تاثیری ندارد.

  دستگاه های اروپایی از سیستم درجه بندی PEGI استفاده میکنند در حالیکه دستگاه های آمریکای شمالی از سیستم درجه بندی ESRB استفاده میکند. دستگاه wii، سیستم درجه بندی بومی بیشتر کشورها را پشتیبانی میکند بانضمام سیستم درجه بندی CERO در ژاپن، USK در آلمان، هر دو سیستم PEGI و BBFC در انگلستان و OFLC در استرالیا و نیوزلند.

  اتصال آنلاین
  دستگاه wii قادر است تا از طریق 802.11b/g Wi-Fi خودش و از طریق یک USB به آدابتور اترنت به اینترنت متصل شود که هر دو روش به بازیکنان اجازه میدهد تا به سرویس Wi-Fi نینتندو دسترسی داشته باشند. نینتندو بیان داشته است که کنسول پروتکل های Wi-Fi استاندارد را اجرا میکند. رمز گذاری های بیسیم توسط WEP, WPA (TKIP), WPA (AES)و WPA2 (AES) پشتیبانی شده اند. مانند Nintendo DS، نینتنتدو هزینه ای را بایت بازی کردن از طریق سرویس دریافت نمیکند و سیستم کد دوستان چگونگی اتصال بازیکنان با یکدیگر را کنترل میکند. گزارش شده است که تنها یک کد سیستم wii مورد نیاز است. سیستم همچنین نرم افزار های مبتنی بر کنسول از قبیل تابلوی پیغام (Message Board) wii را اجرا میکند. تابلوی پیغام wii برای مطلع کردن دوستانی است که ایدی آنان در شبکه ثبت شده است و به آنها در مورد بازیهائی که خریداری شده اطلاع میدهد.سرویس چندین ویژگی برای کنسول از قبیل Virtual Console، WiiConnect24 و Internet Channel دارد. کنسول همچنین میتواند از طریق lan بیسیم دستگاه با سیستم های wii دیگر ارتباط و اتصال برقرار کند که این بازیکنان را قادر میسازد بازیهای چند نفره بیسیم محلی را در تلویزیون های مختلف اجرا کنند.

  FIRMWARE
  Firmware دستگاه WII هر چند وقت یک بار احتیاج به updates دارد. آخرین نگارش Firmware برای دستگاه ورژن 2.0 است. برای استفاده از کانال هایی که احتیاج به دسترسی به اینترنت دارند، به روز رسانی Firmware مورد نیاز است. دستگاه ها با آخرین نگارش از Firmware عرضه شده اند. اولین به روز رسانی Firmware از طریق WiiConnect24 باعث میشود که قسمت کوچکی از دستگاه غیر قابل استفاده شود که این کاربران را مجبور میکند که دستگاه شان را به کمپانی نینتندو برای تعمیر قسمتی از دستگاه که بازیها در آنجا ذخیره میشود، بفرستند یا قطعه آسیب دیده را با یک قطعه نو به صورت مجانی تعویض کنند. گزینه دوم زمان برگشت سریع تری دارد اما باعث از بین رفتن اطلاعات ذخیره شده میگردد.

  نتیجه گیری
  آیا wii ارزش خریدن دارد؟ همه چیز به این بستگی دارد که به دنبال چه چیز هستید. اگر به دنبال یک جعبه چند رسانه ای همه منظوره نسل بعد با گرافیک HD خیره کننده هستید، Wii ناامید کننده خواهد بود. اما نینتندو هرگز در این عرصه ادعایی نداشته است. wii به طور مستقیم بر روی عرضه سرگرمی و گیم پلی جدید تمرکز داشته است.بازیهای تک نفره در Wii، گذشته از دسته جدید آن، واقعا تفاوتی با Xbox 360 و PS3 ندارند. با اینحال WII چند چیز را بهتر از Xbox 360 و PS3 انجام داده است. بازیهای چند نفره برون خطی یا آفلاین و آسانی ملحق شدن به این بازی ها.بازیهای چند نفره آفلاین یکی از چیزهایی است که Xbox 360 و PS3 توجه خاصی به آن نداشته اند.این طور به نظر میرسد که مایکروسافت چنان تلاشی را بر روی Xbox Live انجام داده است که بازیهای چند نفره آفلاین را فراموش کرده باشد. اینجا جائی است که نینتندو بر دو کنسول دیگر غلبه میکند. در حالی که بیشتر بازی های Xbox 360 نهایتا به دو بازیکن محدود میشود. به استثنای چند عنوان بازیهای چهار نفره، دستگاه Wii با بازیهای چند نفره آفلاین بسیار سرگرم کننده خواهد بود.

  دعوت کردن از سه دوست و تشکیل دو تیم از بازیکنان برای بازیهای تنیس یا بولینگ کار ساده ایست. همه لحظات خوبی را خواهند داشت و مسایقه سرگرم کننده ای را برگزار خواهند کرد. بازی Super-Swing Golf نیز با دسته Wii remote بسیار سرگرم کننده خواهد بود. در واقع شما اجازه دارید تا دسته را حرکت دهید و دسته بر اساس نحوه گرفتن آن، زاویه، سرعت حرکت آن و .... کار خواهد کرد. عناوینی که در آینده نزدیک منتشر خواهند شد مانند Super Smash Brothers Brawl و next Mario Party بایستی سرگرم کننده باشند. Wii Sports یکی ازآسانترین بازی ها برای بازی کردن است. این یک بازیست که تمام مردم از هر سنی میتوانند در آن شرکت کنند. بزرگسالان و کودکان در تمامی سنین قادر هستند بدون هیچ مشکلی بازی کنند. منظورم این است که روش حرکت دان Wii remote تا حدی ساده است. سخن این نیست که PS3 و Xbox 360 خانواده پسند نیست، اما زمانی که خانواده شما به بازی ملحق میشوند و جزئی از بازیکنان میشوند آموختن بازیهایی مثل Gears of War یا Gran Turismo به آنها تا حدی مشکل است.علاوه بر گیم پلی، دستگاه wii همچنین دو ویژگی جدید خیلی خوب دارد. یک جستجوگر وب و یک کانال زنده پیش بینی وضع هوا. در حالی که هر دوی آنان ویژگی جدید هستند آنها گاه گاهی سودمند هستند.

  جستجوگر وب برای Wii remote و نمایشگرهای تلویزیون بسیار خوب طراحی شده است.کانال پیش بینی وضع هوا ، برای مدتی سرگرم کننده خواهد بود. هر چند که شما فقط میتوانید کره سه بعدی را که شبیه به کره زمین است به اطراف بچرخانید. بنابراین بیشتر مواقع گزارش های هواشناسی را که مشاهده می کنید از مقصد های تصادفی یا راندوم است. این یک ویژگی جدید خوب برای آن لحظاتی است که شما میخواهید وضعیت آب و هوا را در تلویزیون چک کنید و دوستان و خانواده خود را تحت تاثیر قرار دهید.این بار نینتندو با کنسول wii کاملا حساب شده عمل کرده. از آنجائی که Xbox 360 و PS3 کم و بیش کنسول هائی هستند که شما خودتان به تنهائی یا هنگام بازی کردن با افراد آنلاین از آن لذت میبرید، wii میتواند یک کنسول سرگرم کننده باشد که شما میتوانید با تمام خانواده و دوستان از آن لذت ببرید.

   Wii

   

  نوشته شده در یکشنبه ششم بهمن ۱۳۸۷ساعت 13:8 توسط مهدي| |

  امروز سونی در PSBlog به طور رسمی اعلام کرد که مراحل ساخت کیلزون 2 صددرصد کاملا تمام شده و بر روی دیسک‌های بلوری تکثیر شده است.

  Mike Graham از سوی سونی گفت:" مفتخرم که اعلام کنم KZ2 کاملا تکمیل شده و آماده شیپ شدن به خرده‌فروشی‌ها می‌باشد. Guerrilla کار بزرگی را به انجام رسانید و ما بی‌صبرانه منتظریم تا این بازی را به دست شما برسانیم. این بازی برای 27 فوریه بر روی قفسه‌ مغازه‌ها خواهد بود".

  Killzone 2 آماده است

  نوشته شده در یکشنبه ششم بهمن ۱۳۸۷ساعت 12:40 توسط مهدي| |

  شركت Ubisoft اعلام كرد كه عناوين بسيار بزرگ و قوي در سال مالي 2009 - 2010 اين شركت عرضه خواهد شد. سال مالي Ubisoft از 1 اپريل 2009 تا 31 مارچ 2010 ادامه خواهد داشت.

  Yves Guillemot مي گويد :" سال مالي 2009 -2010 سال بسيار اميد بخشي هست و تيم ما با سرعت تمام كار ميكند تا بهترين چيز ممكن براي بازيكنان تهيه كند. ما در سال مالي جديد 7 فرنچايز شامل Assassin's Creed, Splinter Cell و Ghost Recon و 4 بازي ليسانس گرفته از روي فيلم عرضه خواهيم كرد."

  در اين ليست بازي هاي Assassin's Creed 2 , Splinter Cell Conviction , Anno, I am Alive, James Cameron's Avatar , قسمت جديد Teenage Mutant Ninja Turtles , و همچنين Arthur and the Invisibles و قسمت جديد سري بازي Ghost Recon وجود دارند.

  همچنين Ubisoft اعلام داشت بازي I am Alive با كمي تاخير عرضه خواهد شد براي همين در ليست مالي انها قرار گرفته است و اين بازي براي X360 , PS3 عرضه خواهد شد. در اظهار نظري ديگر اين شركت اعلام كرد Splinter Cell Conviction همچنان يك بازي انحصاري براي X360 است و براي PS3 عرضه نخواهد شد.

  Ubisoft بازي هاي سال مالي 2010 - 2009 را اعلام كرد

  نوشته شده در یکشنبه ششم بهمن ۱۳۸۷ساعت 12:37 توسط مهدي| |

  L.A. Noire یکی از بازی‌های پر‌هزینه آینده است که توسط Team Bondi ساخته می‌شود و ناشر آن Rockstar Games خواهد بود. این بازی شهر لس انجلس را در اواخر دهه 40 به صورت خیلی زیبا و واقع‌گرایانه به تصویر می‌کشد. داستان این بازی در مورد یک سری از قتل‌های زنجیره‌ای می‌‌باشد.

  خبر‌ها حاکی از آنست که سازندگان بازی به دنبال استخدام نیرو‌های جدید در زمینه انیماتوری و برنامه‌نویسی بوده و قصد دارند که هر چه زودتر مراحل ساخت این بازی را به اتمام برسانند.

  این بازی در اواخر 2006 رونمایی شد و ممکن است که در اواخر سال 2009 عرضه شود. به گفته Team Bondi این بازی برای PS3 و 360 در نظر گرفته شده است.

  سازندگان L.A. Noire، شدیدا در حال کار بر روی پروژه خود هستند

  نوشته شده در یکشنبه ششم بهمن ۱۳۸۷ساعت 12:31 توسط مهدي| |

  Saw از فیلم‌های زیبایی است که محبوبیت خود را مدیون تله‌های مرگبارش می‌باشد. همانطور که می‌دانید یک بازی از روی این فیلم نیز در دست ساخت است که البته اطلاعات چندانی در مورد آن وجود ندارد. 

  طبق آخرین اطلاعات بدست آمده، دکتر Lawrence Gordon و کاراگاه David Tapp ( که هر دو از شخصیت‌های سری Saw هستند)، نقش مهمی را در بازی Saw ایفا خواهند کرد. نقش دکتر Gordon را Cary Elwes و نقش کاراگاه David Tapp را Danny Glover بازی می‌کرند. 

  امیدواریم که در آینده نزدیک شاهد چند عکس و ویدئو از بازی باشیم تا بتوانیم بفهمیم جریان بازی در چه مورد خواهد بود. عرضه این بازی به احتمال قوی همزمان با انتشار نسخه ششم از فیلم Saw خواهد بود.

  دو نفر از کاراکتر‌های بازی Saw مشخص شدند

  نوشته شده در پنجشنبه سوم بهمن ۱۳۸۷ساعت 10:45 توسط مهدي| |

  با سلام   
  بازی۲
  Igi
  Cheats:
  برای استفاده از رمزها باید در منوی اصلی بازی بنویسید
  Nada بعد در هنگام بازی یکی از رمزهای زیر را بنویسید
  سلامتی نامحدود :
  Allgods
  خشاب نامحدود :
  Allammo
  آسان شدن بازی :
  Easy
  این Trainer خیلی عالیه خودم هم امتحانش کردم باید اول ترینر رو اجرا کنید و بعد بازی رو و بقیه اش هم که دیگه توش نوشته و این هم لینک Save Game هاش .

  امیدوارم موفق باشید

  نوشته شده در سه شنبه بیست و چهارم دی ۱۳۸۷ساعت 21:49 توسط مهدي| |

  با سلام   
  بازی۲
  Igi
  Cheats:
  برای استفاده از رمزها باید در منوی اصلی بازی بنویسید
  Nada بعد در هنگام بازی یکی از رمزهای زیر را بنویسید
  سلامتی نامحدود :
  Allgods
  خشاب نامحدود :
  Allammo
  آسان شدن بازی :
  Easy
  این Trainer خیلی عالیه خودم هم امتحانش کردم باید اول ترینر رو اجرا کنید و بعد بازی رو و بقیه اش هم که دیگه توش نوشته و این هم لینک Save Game هاش .

  امیدوارم موفق باشید

  نوشته شده در سه شنبه بیست و چهارم دی ۱۳۸۷ساعت 21:48 توسط مهدي| |

  شركت EA در يك بيانيه رسمي اعلام كرد كه استوديو كانادايي EA Black Box خالق سري بازي Need For Speed و Skate بسته خواهد شد. اين در حالي است Skate 2 قرار است در Feb 2009 عرضه شود.

  " بسته شدن استوديو يكي از برنامه هاي بازسازي EA است كه اميدوار است با اين كار ساليانه 120 ميليون ذخيره شود. يكي از قسمت هاي اين نقشه كاهش دادن 10 درصد و يا 1,000 نفر از نيروي كار است."

  جالب است كه بدانيد EA اعلام كرده است اين فقط يكي از 9 استوديو است كه احتمالا در موردش تجديد نظر و بسته خواهد شد. در حال حاضر اين شركت بيش از 400 نفر را اخراج كرده است. احتمال اين ميرود كه قسمت هاي بعدي سري NFS به دست Criterion Games بي افتد.

   EA Black Box خالق NFS بسته شد !!

  نوشته شده در یکشنبه هشتم دی ۱۳۸۷ساعت 12:43 توسط مهدي| |

  Hideo Kojima کارگردان سری MGS و رییس استودیو Kojima Productions، در طی مصاحبه‌ای با Famitsu اعلام کرد در حال ساخت 2 بازی جدید است.

  طبق گفته‌های ایشان یکی از این 2 بازی در سبک و سیاق بازی‌های قبلی ساخت Kojima Production است و و بازی دوم نیز با نگاه به بازار و سلیقه جهانی ساخته می‌شود.

  وی همچنین هدف اصلی Kojima Productions را رقابت با بهترین شرکت‌های بازی سازی اروپایی و آمریکایی اعلام کرد.

  با توجه به بازدیدهای اخیر کوجیما از چندین شرکت سازنده بازی‌های FPS، ساخت یک بازی FPS توسط وی دور از ذهن نیست.

  Kojima در حال ساخت 2 بازی جدید!!

  نوشته شده در یکشنبه هشتم دی ۱۳۸۷ساعت 12:41 توسط مهدي| |

  سایت ign.com لیستی از 25 عنوان از برترین بازی های تمام عمر PS2 تهیه کرده و به ترتیب معرفی کرده است. در متن زیر لیست بازی ها را مشاهده خواهید کرد.

  خب ديگه عمر يكي از محبوب ترين و بهترين كنسولهاي تاريخ هم در حال تموم شدن هست.كنسولي كه بيشتر از 115 ميليون فروش داشت و در افزايش محبوبيت فرمت DVD نقش خيلي زيادي ايفا كرد. كنسول PS2 كه توي هر سبك بازيهاي خيلي بزرگي داشت كم كم داره به آخر زندگي نزديك ميشه و تونسته با كمك بازيهايي مثل … , God Of War 2 , Final Fantasy XII به بهترين و باشكوه ترين شكل ممكن از دنياي كنسولها خداحافظي كنه.البته هنوز بازيهاي زيادي هستن كه براي اين كنسول ساخته ميشن ولي در مجموع عنوان انحصاري خاصي ديگه براي PS2 توليد نميشه و با اومدن PS3 توجه سوني به PS2 هم كمتر از قبل ميشه.به همين دليل سايت IGN ليستي از 25 بازي برتر PS2 در اين سالها تهيه كرده كه در زیر مشاهده می کنید:


  Amplitude.25
  سازنده :
  Harmonix
  ناشر :
  Sony Computer Entertainment
  تاريخ انتشار : 2003

  وقتي اين بازي به جمع بازيهاي ريتمي (Rhythm Games) اضافه شد , خيلي از اونها از ساختن ادامه اي بر بازيهاي قبليشون دست كشيده بودند.بعضي وقتها يك سازنده به سادگي با فرمول خاص خودش بازي اي ميسازه كه دنباله هاي زيادي يكي بعد از ديگري براش ساخته ميشه.فرمولي كه طرفداران اون سبك رو به خودش جلب ميكنه ولي ساختن بازي اي كه طرفداران بازيهاي ريتمي رو به خودش جذب كنه خلاقيتي واقعآ زياد ميخواد.

  Amplitude تونست با قابليتهاي زيادي در زمينه ميكس كردن و ريميكس كردن آهنگها از سبكهاي مختلف مثل تكنو و آلترنيتيو , گيم پلي اي كه به وسيله جدش يعني FreQuency ايجاد شده بود رو به جلو ببره.Amplitude همچنين از قابليتهاي آنلاين كنسول PS2 به بهترين شكل استفاده كرد.به اين صورت كه به بازيكنها اجازه ساختن آنلاين ريميكسها رو ميداد و بقيه ميتونستن اونها رو ببينن.علاوه بر اين سيستم چت و رتبه بندي منحصر بفرد و جالبي هم در اين بازي وجود داشت.ساختن آهنگ با Dual Shock هيچ وقت جالب نبود , البته تا وقتي كه Amplitude براي PS2 عرضه شد.
  Suikoden III.24
  سازنده :
  Konami
  ناشر : Konami
  تاريخ انتشار : 2002

  در بعضي از بازيها به نظر مياد كه همه چيزها براي بهتر شدن بازي دست به دست هم ميدن : گرافيك , گيم پلي و داستان.Suikoden III هم يكي از اين بازيهاست.

  در سال 2002 شركت Konami اين بازي رو عرضه كرد و سيستم Trinity Sight (ديد 3 گانه) رو به جهانيان معرفي كرد.يك امكان جالب كه به بازيكن اجازه ميداد كه داستان بازي رو از 3 زاويه متفاوت دنبال بكنه.ممكنه خسته كننده به نظر بياد ولي به ما اطمينان كنين , اصلآ اين طور نيست.داستان هر شخصيت وقتي كامل ميشه و كنار هم قرار ميگيره قسمتي از داستان كلي بازي رو تشكيل ميده.

  يك محيط تقريبآ بزرگ , سادگي هدايت سيستمهاي جنگي , استفاده از سيستم مهارتها اولين بار در اين سري , يك پرنسس بربر (Barbarian) , يك كاپيتان از شواليه هاي Zexen و يك مآمور مخفي با حركات موزون ! , همه و همه اين RPG رو جزو بهترين بازيهاي تاريخ PS2 قرار ميدن.
  Tekken Tag Tournament.23
  سازنده :
  Namco
  ناشر : Namco
  تاريخ انتشار : 2000

  اگر شما اوايل سال 2000 از كنار يك خوابگاه دانشجويي رد ميشدين , احتمالآ ميديدين يا حداقل صداي دعوا رو ميشنيدين كه به خاطر بازي Tekken Tag Tournament به راه افتاده بود.اگرچه اين بازي فقط يك پورت و انتقال از نسخه Arcade بود , ضربات سخت و مشتهاي پرقدرت جنگجوهاي اين بازي , اون رو به يكي از پايه هاي اصلي و قدرتمند زمان عرضه PS2 تبديل كرده و جاي خودش رو در ميليونها كنسول باز كرده بود.

  بازي بيشتر از 20 جنگنده داشت و داراي كنترلي ساده بود.پس زمينه هاي 3 بعدي و چيزهاي زيادي كه از ابتدا قبل بودند در اين بازي وجود داشت ولي چيزي كه از همه مهمتر بود , قابليت Multiplayer بازي بود.دوستتون رو دعوت كنين ( يا اگه Multitap دارين چند نفر رو دعوت كنين و توي مدهاي زياد بازي مثل Standard Arcade , Versus , Team Versus , One On One Versus باهاش مبارزه كنين.

  بافتهاي خوب , حركات جديد و خيلي چيزهاي ديگه اين بازي رو به يك بازي كلاسيك سريع تبديل كرد.
  Kingdom Hearts.22
  سازنده :
  Square Soft
  ناشر : Square Soft
  تاريخ انتشار : 2002

  پيش بيني هايي كه از اين بازي ميشد , نويد يك بازي مزخرف رو ميداد : شخصيتهاي كارتوني والت ديزني مثل ميكي ماوس با شخصيتهاي شركت Square Enix در ساختن يك بازي Action RPG همكاري ميكنند. هرچند به همون اندازه كه تركيب اين دو مجموعه متفاوت عجيب به نظر ميرسيد به همون اندازه هم موفق عمل كرد.

  ماجراجويي بزرگ Sora براي پيدا كردن دوستانش Kairi و Riku , اون رو به دنياهاي بزرگ و زيباي ديزني مثل Wonderland و Olympus برد.در ميانه راه شخصيتهاي معروفي مثل علا الدين و آريل هم Sora رو همراهي ميكردن و با كمك شخصيتهايي مثل دانلد داك و گوفي دل طرفداران بيشمار سبك RPG رو برده بودند.در اين بازي براي هركسي يه چيزي وجود داشت.مثل پايانهاي مخفي و غولهاي مختلف , تورنمنتهاي جنگي و چيزهاي جمع كردني مخفي.حتي اگه شما از عنوانهاي Square Enix و Disney هم بدتون مياد , تحت تآثير بزرگي اين بازي روي PS2 قرار ميگيرين.بازي اي كه يك دنباله محبوب و يك بازي با كارت هم به دنبال داشت.

  Tony Hawk`s Pro Skater 3.21
  سازنده :
  Never Soft
  ناشر : Activision
  تاريخ انتشار : 2001

  اگر يك نفر در زمينه اسكيت بين همه مردم شناخته شده باشه , اون يك نفر كسي نيست به جز توني هاوك و محصولات اون مثل Pro Skater 3 باعث ميشه بچه هاي حومه شهر با پدراشون در مورد ترفندهايي كه زدن هم صحبت بشن.

  نسخه هاي قبلي اين بازي روي PS1 در سبك خودشون بهترينها بودند و در سال 2001 به سمت PS2 حركت كردند ولي هاوك و گروهش در Activision با 8 طبقه بندي از شلوغي و ترافيك , مردم مزاحم , بخش Career Mode كه اجازه ساختن جزييات مختلف شخصيت رو ميداد همه رو شگفت زده كردند.از همه مهمتر اينكه اين بازي اولين بازي آنلاين اختصاصي PS2 بود.

  حتي اگه شما از اسكيت بورد خوشتون نمياد , به اين بازي احترام خواهيد گذاشت و اون رو بازي خواهيد كرد.اگه به دليلي اين بازي رو از دست دادين هم بهتره بوردتون رو بشكنين !
  NBA Street Vol 2.20
  سازنده :
  NuFX
  ناشر : Electronic Arts
  تاريخ انتشار : 2003

  سري بازيهاي NBA Street شركت EA هميشه داراي Dunk هاي نمايشي و جالب , مبارزه با جاذبه زمين و گيم پلي خلاقانه هستند.عجيب اينكه اونها گيم پلي خودشون رو از سري قديمي تر NBA Jam گرفتن و اون رو با سبكي كه براي هر كسي كه تا حالا توي حياط مدرسه بازي كرده باهاش آشنا هست , تازه تر كردند.

  Vol 2 گنجينه جالبي از بيش از 120 بازيكن و 25 افسانه بسكتبال رو در خودش جمع كرده و تعداد زيادي آيتمهاي بازشدني داره.همچنين بازيكنان ميتونن يك بسكتباليست بسازن و با تلاششون اون رو به يكي از بزرگترين بازيكنها در كنار افسانه هاي بازي تبديل كنند.جالبتر اينكه Vol 2 نوع بازي و حركات شما در زمين بسكتبال رو ارزيابي ميكنه و به شما لقبي مناسب با بازيتون ميده.به همراه اين ايده هاي جديد و معرفي مراحل Game Breaker جديد , NBA Street Vol 2 لذت ضايع كردن دوستتون رو بيشتر از همه با Harlem Globetrotters Like Jam ميده.
  Rez.19
  سازنده :
  United Game Artists
  ناشر : SEGA
  تاريخ انتشار : 2002

  Rez شايد يكي از صاحب سبك ترين بازيها باشه.تلاش براي اينكه اون رو به سادگي تعريف كنيم زير وزن زياد ويژگي هاي غير قابل تعريفش قرار ميگيره.آيا اين بازي يك Music Game هست به خاطر امكان تغيير و تنظيم آهنگها ؟ آيا يك Shooter هست به خاطر دشمنان زيادي كه در صحنه وجود دارند و بايد با موشك بزنينشون ؟

  صرف نظر از اينكه شما كدومش رو انتخاب ميكنين , Rez به شما عناصر موسيقي بي همتايي براي يك تجربه زيباي بصري ارائه ميده.وقتي شما نياز به هدايت كردن راهتون به سمت هسته سيستم براي بدست آوردن مآموريتتون دارين , تعداد زيادي مود و حالت مختلف براي كشف كردن و باز كردن در سر راه شما وجود داره مثل Score Attack و Beyond. از اونجايي كه Rez سطح بازي شما رو با درجه مشخصي از سختي هماهنگ ميكنه , شما ميتونين از Rez انتظار يك تجربه بي همتا رو داشته باشين از همون موقع كه بازي رو شروع ميكنين.
  Okami.18
  سازنده :
  Clover Studio
  ناشر : Capcom
  تاريخ انتشار : 2006

  يكي از جديدترين عنوانهاي ليست ما , Okami عملآ حتي قبل از عرضه هم جزو بازيهاي كلاسيك قرار گرفت. بازي مفرح Clover Studio قسمتهاي مختلف و طراحي هاي زيباي خودش رو در يك بسته به نام Okami به ما تحويل داد. سبك هنري و باورنكردني بازي به خوبي با قلم موي آسماني تركيب شده و به بازيكنان توانايي اين رو ميده كه با استادي هرچه تمام تر دنياي اطرافشون رو تغيير بدن.

  با وجود اينكه كاراكتر شما نميتونه حرف بزنه , هنرمندان و داستان نويسان بازي كار فوق العاده اي در دادن يك شخصيت عميق به اون انجام دادن كه به اون روح زندگي رو به وسيله شخصيتها و محيطهاي اطرافش ميده. دنياي بي كران Okami به بازيكنان كارهاي خيلي زيادي براي انجام دادن ميده و داستان اون بازي رو كامل تر هم ميكنه. بازيهاي خيلي كمي وجود دارند كه ميتونن همه عناصر دلخواهشون رو به خوبي با هم تركيب كنند , مخصوصآ وقتي هر كدوم از اين عناصر در نوع خودش بي همتا باشه.
  Virtua Fighter 4 : Evolution.17
  سازنده :
  SEGA-AM2
  ناشر : SEGA
  تاريخ انتشار : 2003

  توصيف كردن Evolution فقط به عنوان يك بازي Fighting زياد منصفانه نيست. بهتره به جاي لفظ بازي از كلمه عميق و بي انتها در موردش استفاده كنيم.

  بازي Virtua Fighter 4 در سال 2002 براي PS2 به بازار اومد و به خاطر انيميشنهاي واقعآ سريع و نرمش تحسين همه رو به دنبال داشت.سيستم جنگي فراگير و كنترل ساده هم در اين بازي به بهترين شكل وجود داشت. اما با انتشار Evolution در سال 2003 همه چيز از بازي قبلي دوباره در اين بازي وجود داشت ولي روح تازه اي در اون دميده شده بود و همه رو شيفته خودش كرده بود.

  تعداد جنگجوها بيشتر شده بود , مدلها و انيميشنها نرمتر شده بودند , حالتهاي جديدي وجود داشت و بيش از 1500 آيتم مختلف براي تنظيم شخصيتتون در بازي قرار داشت.همچنين به مناسبت دهمين سالگرد Virtua Fighter , نسخه ويژه اي از اون بازي هم در Evolution وجود داشت.
  Devil May Cry 3 : Dante`s Awakening.16
  سازنده :
  Capcom
  ناشر : Capcom
  تاريخ انتشار : 2005

  پيدا كردن دليل براي اينكه چرا DMC3 يك بازي بي نظيره مثل پيدا كردن دليل براي دوست داشتن پيتزاست ! ممكنه پنيرش خوب باشه يا سس خوشمزه اي داشته باشه يا نون تردش عالي باشه ولي اين مجموع همه اينهاست كه شما رو دوباره به سمت پيتزا برميگردونه.

  Devil May Cry 3 مثل يك پيتزاي بزرگ و عالي هست كه شامل 32 مرحله , 5 نوع سختي متفاوت , تعداد خيلي زيادي هيولا و اسلحه هاي چندگانه هست.

  از اونجايي كه Dante , يك نيمه انسان نيمه شيطان , كه نميتونه از خطرات و مشكلات دوري بكنه شخصيت اصلي بازي هست , DMC3 يكي از پرچالش ترين بازيهايي هست كه صاحبان PS2 در عمرشون تجربه كردند : نيروهاي مختلف و مبارزه با دشمنان , حل كردن معماهاي مختلف , مسلح شدن به تفنگها و شمشيرها و وجود 4 استيل مختلف و همين طور يك دوجين حمله تركيبي و بالاخره روبرو شدن با برادر.
  Resident Evil 4.15
  سازنده :
  Capcom
  ناشر : Capcom
  تاريخ انتشار : 2005

  Resident Evil و Play Station هميشه در كنار هم بوده اند.RE بازي اي كه كار خودش رو از كنسول PS شروع كرد و با اكشنهاي سريع خودش به يكي از محبوبترين بازيهاي سبك Survival Horror تبديل شد.متاسفانه كنترل نسبتآ بد بازي , كاراكترهاي بازي رو بيشتر از اينكه شبيه انسان باشن به تانكهايي سنگين تبديل كرده و جلوه هاي گرافيكي بازي هم كمي قديمي بودند. ولي Resident Evil 4 براي PS2 عرضه شد و با شكستن مرزهاي PS2 نشون داد كه يك بازي Survival Action علاوه بر اينكه ميتونه كنترلي رويايي و بي نظير داشته باشه , ميتونه به پديده اي فوق العاده هم تبديل بشه.

  ماجراجويي هاي Leon براي پيدا كردن دختر رييس جمهور , اون رو به در برابر روستايي هاي اره برقي بدست و هيولاهاي عظيم الجثه قرار ميداد.همچنين بازيكنها بايد در مواقعي از بازي به سرعت دكمه هايي رو كه به صورت شانسي و رندوم روي صفحه ميومد فشار ميدادند تا از مرگي كه در انتظارشون بود نجات پيدا كنند. با اسلحه هاي اضافه شده , مآموريتهاي فرعي و اضافاتي كه در نسخه Game Cube بازي وجود نداشت , RE4 يكي از بازيهايي بود كه بازيكنان اكشن دوست داشتند اون رو در تاريكي بازي كنند و بارها و بارها از لحظات ترسناك اون بترسند.
  Dragon Quest VIII : Journey Of The Cursed King.14
  سازنده :
  Level-5
  ناشر : Square Enix
  تاريخ انتشار : 2005

  بازي RPG شركت Square Enix واقعآ عظيم و بزرگه ! شايد چيزي حدود 30 ساعت طول بكشه كه شما فقط اولين منطقه بازي رو كامل كنين و هنوز مقدار خيلي زيادي از بازي مونده ( اون هم در صورتي كه جزيره ها رو حساب نكنيم ! ) بله دوستان , Dragon Quest VIII رويداد مهم RPG در سال 2005 بود و به نظر ميرسه كه با گذر زمان بهتر از اين هم خواهد شد.يكي از دلايل اين كامل بودن اين هست كه بازيهاي كمي در اين ژانر هستند كه از نظر اندازه , شخصيت پردازي , مفرح بودن و قابليت تكرار چند باره در اين حد باشند.نكته جالب اينجاست كه اين بازي كار خاصي نميكنه كه ما قبلآ نديده باشيم بلكه همون چيزهاي قبلي رو با كيفيتي بسيار بهتر ارائه ميكنه.اگر ما بخوايم ليستي از عواملي رو كه Dragon Quest VIII رو به اثري برجسته تبديل كرده بنويسيم , بايد از Akira Toriyama نام ببريم كه در طراحي قهرمانها و موجودات به بهترين شكل ممكن وظيفه خودش رو انجام داده.مثلآ ميني كوئست TheMonster Arena در نوع خودش يك بازي كامل و جدا هست.بخشهاي Casino به طرز اعتيادآوري مفرح هستند.صداگزاري و آهنگها , گرافيك و بقيه بخشهاي بازي , اون رو به بازي اي كامل و قابل قبول تبديل كرده اند. دليل بيشتري ميخواين ؟ فقط برين و اين بازي رو بخرين.ما مطمئن هستيم كه شما چيزهاي خيلي زيادي منطبق با خواسته خودتون در بازي پيدا ميكنين.
  Jack And Daxter : The Precursor Legacy.13
  سازنده :
  Naughty Dog Software
  ناشر : Sony Computer Entertainment
  تاريخ انتشار : 2001

  اگر بازيكنها بخوان از يك بازي Platformer بزرگ در دوران ما ( يا در همه دورانها ) نام ببرند , مطمئنآ اسم Jack And Daxter در بين اولين بازيهاي اين ليست خواهد بود.اين بازي اوج عناصر بازيهاي Platformer سه بعدي رو نمايش ميده , عناصري كه خيلي هاشون قبل از اين هم استفاده شدن ولي هنوز هم به قدر كافي تازه هستند.كلمه هاي عزيز و دوست داشتني و گرانبها حتي نميتونه قسمتي از اين بزرگي و ارزش رو نشون بده.

  علاوه بر اين , حتي اگه Jack دو تا عنوان موفق ديگه و تعدادي عنوان فرعي هم نداشت , بازي محشر Naughty Dog به خاطر انيميشنهاي زيبا و در عين حال ماهرانه در قبلهاي ما نشسته بود و در اين ليست قرار ميگرفت.اين بازي نشون ميده كه يك Platformer ميتونه چه شاهكاري باشه.
  Gran Turismo 4.12
  سازنده :
  Polyphony Digital
  ناشر : Sony Computer Entertainment
  تاريخ انتشار : 2005

  سري بازيهاي Gran Turismo مدت زيادي هست كه در نوك قله بازيهاي Racing Simulation قرار داره و GT4 بهترين بازي در اين سري هست. با داشتن بيش از 700 ماشين , شبيه ساز رانندگي Polyphony , ليست عظيمي از ماشينهاي كلاسيك متعلق به بيش از يك قرن قبل تا ماشينهاي مفهومي و آزمايشي عصر جديد رو در خودش داره.قسمت Career اين سري در نسخه چهارم با مسابقه هاي خارق العاده از قبل هم گسترده تر شده و محيطي شبيه به يك نمايشگاه ماشين در اين بازي ايجاد شده.

  وقتي كه يك فرمان داراي قابليت Force Feedback رو به كنسول متصل كنين , ميشه گفت Gran Turismo 4 بازيكنها ( يا بهتره بگيم راننده ها ) رو پشت جديدترين و معروف ترين ماشينهاي تاريخ قرار ميده.ميشه گفت بازيهاي شبيه ساز رانندگي بهتر ( يا اگه بخوايم با اطمينان بگيم كامل تر ) از GT4 نميشن.پس هرچه زودتر خودتون رو آماده رقابتي ديگه بكنين.
  Ratchet And Clank : Going Commando.11
  سازنده :
  Insomniac Games
  ناشر : Sony Computer Entertainment
  تاريخ انتشار : 2003

  بعد از بازي كردن 100 ها بازي , نكته اي كه ما در مورد عنوانهاي خيلي خوب فهميديم اينه كه تعداد خيلي كمي از اونها از استانداردهاي كيفي كه براشون وجود داره جلوتر رفته اند.Ratchet And Clank : Going Commando ممكنه يك دنباله باشه و شكي هم وجود نداره كه اين روزها به سبك Platformer زياد توجهي نميشه ولي يكي از معدود بازيهايي هست كه در همه زمينه هاي ممكن به آدم احساس خوبي ميده.

  اين بازي احساس آشنا بودن , راحت بودن و دوست داشتني بودن رو به آدم ميده كه نميشه در مورد بازيهاي زيادي اين احساسها رو داشت.درسته كه اين بازي يك Shooter هست ولي با مقياسهاي بازيهاي Platformer , Action , Adventure و حتي در مجموع ميشه گفت RPG .با نگاه كردن به Ratchet And Clank احساس زيبايي بهتون دست ميده , حالتهاي Game Play ش كامل و بي نظيره و با تغييراتي كه ميتونين توي بازي بدين شگفت زده ميشين. ولي چيزي كه عنوان Insomniac رو از بقيه بازيها متمايز كرده تغييراتي هست كه در Game Play بازي به وجود مياد و باعث ميشه شما مجبور به تغيير استراتژي ها و تاكتيكهاي خودتون باشين و اين حس خوبي رو به شما منتقل ميكنه.روي كنسولي كه عنوانهاي خوبي خارج از ليست 25 تايي ما داره , Going Commando در ليست ما قرار ميگيره به خاطر حس دلپذير و عالي اي كه به بازيكنها دست ميده و اشتياق اون رو براي بازي بيشتر ميكنه.
  Burnout 3 : Take Down.10
  سازنده :
  Criterion Software
  ناشر‌ : Electronic Arts
  تاريخ انتشار : 2004

  سري بازيهاي Racing شركت Criterion , شهرت واقعي خودشون رو از Burnout 3 : Take Down بدست آوردند.به طوري كه شايد بشه گفت اين بازي مشهورترين بازي در سبك خودش باشه كه روي كنسولها عرضه شده. كنترل عالي و كامل اين سري از اين شماره به وجود اومد.به طوري كه ميتونستين ماشيني با سرعت بيشتر از 220 مايل بر ساعت رو با دقت تمام كنترل كرده و از سمتي به سمت ديگه برين , كاري كه به نيروهاي اون دنيا براي انجام دادنش نياز هست ! اگر هم مشكلي سر راه شما به وجود ميومد , نتيجه كار تصادفهايي با كيفيت فيلمهاي هاليوودي بود.

  جلوه هاي گرافيكي فوق العاده امكان ايجاد مخرب ترين و جالب ترين تصادفهاي ديده شده در يك بازي رو ميداد و نتيجه هم هدايا و چيزهايي بود كه بازي براي ايجاد تصادفهاي خارق العاده به بازيكن ميداد. بخش Online عالي , قابليت خراب كردن و منهدم كردن ماشينهاي بقيه و همين طور تصادفهاي مفرح و بي نظير كاري با اين بازي انجام دادند كه ما واقعآ نميدونيم بازي اي در سبك Arcade چه جوري ميتونه كامل تر از اين باشه.
  Twisted Metal : Black.9
  سازنده :
  Incognito
  ناشر : Sony Computer Entertainment
  تاريخ انتشار : 2001

  Twisted Metal : Black هنوز هم بعد از اين همه سال داراي گيم پلي اي گيرا و موثر و همين طور داراي حسي تكنيكي براي بازيكنها هست.در هر بخشي از بازي جلوه ها و عمق خاصي وجود داره و باعث ميشه قسمت Single Player , Multiplayer بازي هنوز هم جذابيتهاي خودش رو داشته باشه.همچنين تعداد خيلي زيادي عناصر مخفي در بازي وجود دارند كه در حالتهاي مختلف بازي بهشون دست پيدا ميكنين.

  به عبارت ديگه , اين بازي مثل يك كارد تيز هست و بهترين تجربه بازيهاي Car-Combat رو ارائه ميكنه. ما واقعآ اين بازي رو به شما پيشنهاد ميكنيم. ما به همه صاحبان PS2 تجربه اين بازي بي نظير رو پيشنهاد ميكنيم.شما هرگز نميتونين تجربه مخلوطي از ترس , فولاد و دلقكهاي آدمكش رو به اين خوبي داشته باشين.
  Grand Theft Auto : San Andreas.8
  سازنده :
  Rockstar North
  ناشر : Rockstar Games
  تاريخ انتشار : 2004

  دنباله واقعآ عظيم Rockstar براي سري GTA يعني San Andreas , يكي از بهترين و كامل ترين دنباله هاي تاريخ هست.گيم پلي بازسازي شده و دوست داشتني , فيزيكهاي جديد براي وسايل نقليه , تعداد خيلي زيادي مهارت قابل آپگريد شدن , بيشتر از 100 مآموريت متفاوت و بعضي از بهترين ارزشهاي توليدي , اين بازي رو به بازي اي كامل تبديل كرده اند.

  ولي اينها تنها دلايل وجود اين بازي در ليست 10 تايي ما نيستند. داستان عالي , ساختار گيم پلي بي پايان و Open-Ended و حتي عناصر و مآموريتهاي دو نفره از اين بازي يك استثنا ساخته اند. در حقيقت San Andreas به قدري عالي بوده كه فقط 7 عنوان ديگه روي PS2 تونستن باهاش رقابت كنند.
  Guitar Hero.7
  سازنده :
  Harmonix
  ناشر : Red Octane
  تاريخ انتشار : 2005

  هيچ بازي اي در تاريخ بشريت به اندازه اين بازي حس جنبش و حركت رو به آدم نميده. اين سري به سرعت جاي خودش رو در محبوب ترين بازيهاي مفرح باز كرد و دلايل خوبي براي اين كار داشت.طراحي بي نظير گيتار Red Octane همراه با سلطان بازيهاي ژانر Music يعني Harmonix باعث ساخت يكي از بهترين بازيهاي تفريحي محض در تاريخ شد. از بازيكنان تازه كار تا حرفه اي ها و كشته مرده هاي اين سبك , Guitar Hero بازي اي عالي و رقابتي و چالش برانگيز رو ارائه ميكنه.

  از عوامل موفقيت اين بازي وجود گروههاي مختلف و كاراكترهاي متفاوت و همچنين آهنگها و اجراهاي بي نظير هستند.اين بازي با سبكي نيمه شبيه سازي نيمه ريتمي به بازيكنان اجازه ميده طيف گسترده اي از آهنگهاي كلاسيك تا آهنگهاي مدرن و جديد رو اجرا كنند.البته نبايد به راحتي از كنار قسمت دو نفره بازي هم بگذريم كه ساعتها و ساعتها شما رو مشغول نگه ميداره.
  ICO.6
  سازنده :
  SCE Studio Japan
  ناشر : Sony Computer Entertainment
  تاريخ انتشار : 2001

  شما ممكنه ميليونها بار داستان يك اسب سوار رو خونده باشين و همين طور پسري شاخدار كه در هر نسل به دنيا مياد و بايد براي راضي نگه داشتن ارواح قرباني بشه , ولي اين بازي ICO در سال 2001 بود كه تونست اين افسانه قديمي رو دوباره به بهترين شكل بازسازي بكنه.

  در اين بازي نقش پسر جوان شاخداري رو برعهده دارين كه تصميم ميگيره از قرباني شدن خودش نجات پيدا كنه.در سفري كه براي زنده ماندن تلاش ميكنين پس از پرسه زدن در حومه شهر به پرنسسي زنداني برخورد ميكنين و در ادامه پازلهاي مختلف و گيم پلي بي نظيري رو تجربه خواهيد كرد.اگرچه داستان بازي خيلي زود تموم ميشه ولي جلوه هاي گرافيكي , صداها و طراحي پازلها اين نگراني رو ميپوشونه و اين افسانه كوچك رو به يكي از بهترين بازيهاي PS2 تبديل ميكنه.
  Metal Gear Solid 3 : Subsistence.5
  سازنده :
  Kojima Productions
  ناشر : Konami Digital Entertainment
  تاريخ انتشار : 2006

  تعداد خيلي کمي از شخصيتهاي بازيهاي کامپيوتري هستند که وقتي Snake از سري بازيهاي Metal Gear شروع به فعاليت ميکنه ميتونن باهاش رقابت کنند. اگرچه در سال 2004 وقتي Snake Eater ميخواست به گذشته اين سري بپردازه تعدادي از عناصر اصلي اين سري رو از دست داد.

  Subsistence تونست ريشه هاي وجودي Snake رو به بهترين شکل به وسيله تغييراتي که در عنوان اصلي ايجاد کرد نمايش بده.شش درجه سختي جديد در بازي قرار گرفته بود.يک زاويه دوربين کاملآ جديد براي بهبود گيم پلي بازي ايجاد شده بود.همچنين تعداد زيادي Camouflage به بازي اضافه شده بود. يک Demo Theater در بازي قرار گرفته بود که اجازه ديدن صحنه هاي نمايشي بازي رو ميداد. همين طور تعداد مراحل ميني گيم Snake VS Monkeys بيشتر شده و بازيهاي Metal Gear 1 , 2 هم متناسب با کنترل جديد در بازي وجود داشت. قسمت جديد Joke Theater هم فيلمهاي خنده دار و جالبي رو نشون ميداد و از همه مهمتر قسمت Online بازي بود که واقعآ عظيم بود. خريداران نسخه Special Edition هم فيلمي 3 ساعته از تمام صحنه هاي Snake Eater رو میتونن تماشا کنند. این نسخه یک Patch , یک Expansion Pack یا یک Port نیست بلکه یک بازسازی بی نقص و واقعآ کامل از تجربه Snake Eater هست.
  Shadow Of The Colossus.4
  سازنده :
  SCE Studios Japan
  ناشر : Sony Computer Entertainment
  تاریخ انتشار : 2005

  شاید بشه گفت این بازی یکی از پر ریسک ترین طرحها رو روی کاغذ برای تبدیل به بازی داشته. فقط 16 دشمن با دنیایی عظیم که عملآ خالی از هرگونه کاری برای انجام دادن بود.این طرح برای ساخت یکی از بهترین بازیهای Adventure تاریخ زیاد جالب به نظر نمیومد.

  ولی زیباروی این بازی در همین دنیا خوابیده بود و این طرح بیشتر شبیه به داستانهای پریان میموند.این شما بودین که باید سوراخهای داستان رو پر میکردین و اتفاقات رو پیش میبردین.جنگها و رویدادها در این بازی جزو بهترینهای تاریخ بودند و شخصیتها و هیولاها انگار دقیقآ از رویاهای ما بیرون اومده بودند. Shadow Of The Colossus قابل لمس , اسرارآمیز , زیبا و تراژیک و حزن انگیز هست و همین عناصر هستند که اون رو به یکی از بکر ترین و الهام بخش ترین بازیهای تاریخ تبدیل کرده اند.

  Final Fantasy X.3
  سازنده :
  Square Soft
  ناشر : Square Electronic Arts
  تاریخ انتشار : 2001

  اولین RPG بزرگ PS2 هنوز هم بهترینش هست.Final Fantasy X همون طور که از یک بازی شرکت Square انتظار داریم , بازی ای با زرق و برق و زیبا , منظره های متحیرکننده و رنگ آمیزی دلنشین و منحصربفرد و طراحی های باورنکردنی و جذاب کاراکترها و هیولاها هست.البته این موارد همیشه در بازیهای Final Fantasy وجود داشته اند ولی در این قسمت برای اولین بار صداگزاری رو هم تجربه کردیم که بی عیب و نقص بود.

  تغییر و تحولات و بهبودهایی در سیستم جنگ بازی ایجاد شده بود و نقشهای بازی هم به شکل خوبی ساخته شده بود. بهتر از همه داستان بازی و پایان اون بود که در بازیهای نسل قبل در همه ژانرها یکی از بهترینها بود.در مجموع Final Fantasy X یکی از بهترینهای PS2 بود و ما هر دقیقه از این بازی رو دوست داریم.
  Grand Theft Auto III.2
  سازنده :
  DMA Design
  ناشر : Rockstar Games
  تاریخ انتشار : 2001

  شاید بشه گفت GTA 3 بازی ای بود که بیشترین بازیکنان رو با گیم پلی Sand Box آشنا کرد و بهترین شرایط رو برای Jack Tompson ایجاد کرد که علیه بازیهای کامپیوتری موضع گیری بکنه و نامی برای خودش دست و پا کنه.

  در اکتبر سال 2001 شرکت Rockstar بازیکنان رو در نقش آدم بد بی نام داستان که کتی سیاه و شلواری سبز داشت قرار داد و اونها رو تا دندون مسلح کرده و به شهر Liberty City فرستاد , مکانی که با فساد , طمع و کثافت پوشیده شده بود.

  مآموریتهای زیاد , گیم پلی بی پایان , پلیسها , تانکها , دزدها و تفنگها , همه و همه GTA 3 رو به سکوی پرتابی از بازیهای 2 بعدی قبلی که از بالا نمایش داده میشدن به بازی ای کاملآ 3 بعدی با کیفیت و تجربه فیلمهای سینمایی تبدیل کرده بود. صداگزاری , ایستگاههای رادیویی , فیلمها , انفجارها , آتش افکنها و تاکسی ها , GTA 3 همه اینها رو در کنار هم داشت ولی حس انتقام جویی بازی رو هم حفظ کرده بود.

  GTA 3 جدول فروشها رو زیر و رو کرد , Rockstar رو به نامی معروف و آشنا تبدیل کرد , روی بازیهای بیشمار دیگری تآثیر گذاشت و زمینه رو برای ساخته شدن ادامه های بیشمار زیبایی آماده کرد.
  God Of War.1
  سازنده :
  SCE Studios Santa Monica
  ناشر : Sony Computer Entertainment
  تاریخ انتشار : 2005

  اگرچه کنسول PS2 در عمر 6 سال و خورده ای خودش تعداد زیاد خیلی زیادی عنوان کلاسیک و با کیفیت بالا داشته ولی هیچ بازی ای بهتر از God Of War نتونسته توانایی و قدرت واقعی این کنسول رو نمایش بده. ما در اینجا فقط درباره جلوه های گرافیکی بازی صحبت نمیکنیم.مکانیکهای کنترل بازی هم واقعآ عالی بودند , تکنیکهای داستان گویی خارق العاده بود و قلمروها و مناطق بازی هم واقعآ عظیم و بزرگ بودند.

  در حالی که حس حماسی God Of War باعث برجسته بودن اون میشه , ولی این چیزهای ماهرانه و ظریف هستند که اون رو در ابتدای لیست بهترین بازیها قرار میدن. تقریبآ هر چیز کوچکی از این بازی طراحی کامل و دقیقی داره , از کوچکترین اجزای بازی گرفته تا استفاده از اساطیر یونانی . هیچ عنوان دیگری روی PS2 به اندازه این بازی حماسی , خوش طرح و شاید بشه گفت محبوب نیست , بنابراین بازی God Of War جایگاه اول رو در لیست بازیهای PS2 بدست میاره.

  نوشته شده در پنجشنبه بیست و یکم آذر ۱۳۸۷ساعت 21:51 توسط مهدي| |

  راهنمای کامل بازی silent hill
  :ادامه مطلب:
  نوشته شده در چهارشنبه بیستم آذر ۱۳۸۷ساعت 13:31 توسط مهدي| |

  پادشاه رودان بیمار است. او در یک کشتی آهنی و روی تخت شاهی خود نشسته است و منتظر است تا دخترش از ژنو برگردد. این در حالیست که فرودگاه توسط یاغی ها محاصره شده است، هواپیمای مالکیا (دختر رودان) در مسیر خود مورد حمله یاغی ها قرار میگیرد و در جنگل سقوط میکند ...
  پادشاه رودان میخواهد تا دخترش مالکیا را در کنار خود ببیند اما کشور رودان تحت محاصره است. شما بازی را در نقش مالکیا دنبال میکنید.

  حرم در ماداگار، کجا هستید:

  اتاق ann:
  شما درون یک اتاق هستید، درب خروجي قفل است به پائین صفحه بروید و از نزدیک روی میز را نگاه کنید، نامه را بخوانید: یک زن در اطراف بیابانهای مادارگان توسط مردم پیدا شده و پس از درمانهای فیزیکی در درمانگاه به حرم فرستاده شده است. او یک زخم کهنه و عجیب روی قفسه سینه خود دارد و حافظه خود را هم از دست داده است. از پنجره به بیرون نگاه کنید، تصویر یک زن را می بینید.

  عایشه خدمتکار قصر وارد می شود و از شما عکس می گیرد و کیفی که به همراه شما پیدا شده است را به شما می دهد ,و چون اسم خود را فراموش کرده اید، از اسم روی کتاب درون کیف اسمتان را آن اسمیت قرار می دهد. کلیک راست کنید، فهرست شما باز می شود، در آن یک کیف چاپ نشده، کارت دانشگاه، دوربین، شال ابریشمی، نقشه و کتابی با نویسنده (آن اسمیت) را ببینید. با ذره بین روی کتاب کلیک کنید و آن را بخوانید: بهشت گمشده مارانیا. با کلیدهای پیکان مانند ورق بزنید کتاب راجع به انواع گیاهان و جانوران مرداب های مارانیا است. نقشه هم مارانیا را نشان می دهد.

  مجددا با عایشه صحبت کنید او از شال شما تمجید می کند، شال را از فهرست بردارید و به او بدهید،کلید الآن در فهرست شما است. در مورد برادر عایشه از او سؤال کنید. (برادر او در لنگر گاه کار می کند) ، شما در حرم مادارگان هستید، شاهزاده مریض است و تب پروانه دارد و فقط محبوب خودش را می بیند، و خانم سوافی هم مدیره ی حرم است. از اتاق خارج شوید.

  سرسرا:
  به سمت قفسه درون هال بروید و شیشه روغن و فندک را از قفسه پائین بردارید.

  بالکن خارجی:
  به پائین صفحه بروید و سعی کنید با نگهبان که جلوی درب ورودی اتاق شاهزاده ایستاده است، صحبت کنید که او با شما صحبت نمی کند.

  درب آهني:
  به سمت سرسرا برگردید، به سمت درب آهنی بروید (علامت ذره بین)، با فندک روی چراغ کلیک کنید و بعد از آن کلید را روی درب قفل شده استفاده کنید، درب باز می شود، از بالکن به جلو بروید از پله ها پائین بروید.

  حیاط داخلی:
  با خانم سوافی صحبت کنید(زنی که روی نیمکت نشسته است) حال به سمت اتاقهایی که پشت سر او هستند بروید. اتاق دیگ بخار و اتاقی با دستگاه های چرخ مانند، به منطقه سمت چپ هم نگاهي بیاندازید. یک قفس درجه بندی شده و در کنار آن هم دو تا کیسه (وزنه) قرار دارند. به سمت خانم سوافی برگردید. به پائین صفحه بروید و سعی کنید با زنان صحبت کنید. هیچکدام از آنها حاضر به صحبت کردن با شما نیستند.

  باغ:
  در سمت راست دو زن که در گوشه ايستاده اند یک درب قرار دارد، آن را باز کنید، فواره را ببینید، درب سمت چپ را باز کنید (حال شما وارد باغ شده اید) با مردي كه آنجا قدم می زند صحبت کنید (مصطفی باغبان است) به سمت بالای باغ بروید با پرنسس صحبت کنید وقتی تمام دیالوگها تمام شد، او آنجا را ترک خواهد کرد.

  استخر:
  به داخل حیاط برگردید، به سمت سکو بروید و با عایشه صحبت کنید او به شما کمک خواهد کرد تا محبوب شاهزاده شوید. به سمت چپ بروید از کنار قفس پرندگان عبور کنید و سعی کنید تا با پرنسس صحبت کنید. که با شما صحبت نمی کند ولی زمانی که او را ترک می کنید از شما می خواهد تا برایش شیرینی عسلی بیاورید.

  بالکن داخلی:
  از پله ها بالا بروید تا به طبقه بالا برسید، با خانم سوافی که جلوی درب اتاق پرنس ایستاده است صحبت کنید. به حیاط برگردید.

  حوض:
  به سمت نیمکتی که دو زن در آنجا ایستاده اند بروید کوزه خالی را از کنار آنها بردارید. (روی سینی کنار حوض) به سمت دیگر حوض بروید، کوزه خالی را از فهرست بردارید و روی حوض کلیک کنید حالا کوزه شما پر شده است.


  به سمت چپ حیاط بروید، قفس را با عکس 3 زن در حالت لاغر، متوسط و چاق ببینید. در گوشه تاريك سمت چپ قفس دو کیسه آویزان هستند که به عنوان وزنه استفاده می شوند کوزه پر شده را روی کیسه جلویی کلیک کنید وارد قفس شوید و شیرینی های عسلی سبک را بردارید و به سمت پرنسس برگردید و شیرینی ها را به او بدهید، او باز هم می خواهد، مجدداً کوزه را پر کنید و کار قبل را روی کیسه عقبی تکرار کنید، و شیرینی های متوسط را بردارید و آنها را به پرنسس بدهید، او باز هم می خواهد، به سمت کیسه های آویزان برگردید و روی دستگیره کلیک کنید این کار قفسه را پائین تر می آورد، حالا روی بخش بالا کلیک کنید تا بالا بروید و شیرینی های سنگین را بردارید، شیرینی ها را به پرنسس بدهید. حالا او به حمام بخار نیاز دارد چون احساس چاقی می کند.

  حمام بخار:
  در طبقه بالا با خانم سوافی در مورد حمام بخار صحبت کنید. به سمت پرنسس برگردید از او بپرسید که حمام خود را چگونه می خواهد، او به شما یک مدال خواهد داد. به سمت اتاق دیگ بخار بروید، این اتاق در سمت چپ حمام است (روی در حمام مجسمه سر یک پرنده است) به دستگاه کنار دیوار در گوشه سمت راست نگاهی بیاندازید، مدال را در شکاف بالای آن قرار دهید دستگیره را بکشید و کارت پروژکتور را بردارید. حالا به دیگ بخار نگاه کنید.یک تکه پارچه کنار کلاهک دیگ است. آن را بردارید و روی دهانه ی میله ای که وارد دیگ شده است قرار دهید سپس از کوزه روغن روی آن پارچه استفاده کنید.

  به اتاق سمت راستی حمام بخار بروید و از پله ها بالا بروید و کارت پروژکتور را روی شکاف دستگاه قرار دهید. ( شکاف کنار لوله ای است که به دیوار متصل شده است)، دسته را بالا بکشید، مشاهده می کنید که از دستگاه نور خارج می شود. حال به دستگاه چرخ مانند با دو دستگیره کوچک در سمت چپ نگاه کنید، دو دستگیره را بچرخانید تا سوراخ های آن با دایره های روی طرح مدال روی هم قرار بگیرد.

  حالا به اتاق سمت چپ برگردید و با فندک پارچه ای را که قبلاً روی میله قرار داده بودید، روشن کنید. خواهید دید که حمام آماده می شود و پرنسس وارد حمام بخار خواهد شد.

  لباس محبوب شاهزاده:
  از پله ها بالا بروید و روی سبد که در کنار درب اتاق پرنسس قرار دارد کلیک کنید ( وارد سبد می شوید) حالا منتظر بمانید تا خانم سوافی را ببینید که درب اتاق را باز می کند نگاهی به اتاق می کند و آنجا را ترک می کند. از سبد خارج شويد. به قفل نگاه کنید برای باز کردن قفل باید سر سه پرنده در سه جهت مناسب قرار گیرد که از سمت چپ به ترتیب، سر پرنده اول به سمت چپ، وسطی به سمت راست و سومی راست- پائین. درب باز می شود. وارد شوید. در سمت چپ پنجره طناب را بکشید. این صدای زنگ عایشه را به اتاق پرنسس احضار می کند. او صندوقچه را باز می کند و لباس را به شما می دهد.

  عطر:
  در اتاقتان با عایشه صحبت کنید حال او به شما خواهد گفت که شما نیاز به عطر محبوب پادشاه دارید چون نگهبان حس بویایی قوی دارد .با خانم سوافی صحبت کنید او به شما خواهد گفت که این عطر از گلهای ماداگار ساخته می شود که در باغ موجود هستند و شاهزاده آنها را در کارگاه خود تهیه می کند.

  کارگاه شاهزاده:
  از حیاط خارج شوید به باغچه بروید از پله ها بالا بروید تا به برج برسید این جا کارگاه شاهزاده است، وارد شوید روی کتاب کلیک کنید تا آن را بخوانید و مواد سازنده عطر را به ذهن بسپارید: 1- بادام آبی 2- گلهای مادارگان 3- آب مخصوص (Barbay water).به سمت ميز در سمت راست خود بروید، ظرف آب را بردارید به راست بروید. با استفاده از تلسکوپ به میوه های بادام نگاه کنید. از برج خارج شوید.

  بادام:
  به اطراف باغ بروید و سه تکه چوب را بردارید.

  تکه چوب اول:
  زیر نیمکت در محلی که از باغ به حیاط وارد می شوید.

  تکه چوب دوم:
  در نزدیک گیاهان سمت راست صفحه وقتی نمایی از بالای باغ را مشاهده می کنید.

  تکه چوب سوم:
  کنار درخت بادام که در سمت چپ باغ است، در کنار درخت سدر و بالای حوضچه ماهیها.

  حالا در فهرستتان سه قطعه را با هم ترکیب کنید و یک عصای بلند بسازید از عصا روی درخت استفاده کنید و دو بادام را از روی زمین بردارید.

  گربه وحشی:
  از کنار درخت بادام به سمت راست بروید و یک گربه وحشی را در قفس ببینید، از نزدیک به او نگاه کنید عایشه به شما اخطار می دهد. به حیاط برگردید در مسیر با عایشه صحبت کنید با خانم سوافی هم در مورد گربه وحشی صحبت کنید.

  شب به خیر:
  به طبقه بالا بروید از سمت بالکن خارجی با نگهبان صحبت کنید. در مسیر یکی از گلهای مادارگان را می بینید که باز می شود. به اتاق برگردید، هوا تاریک شده است روی تخت خود کلیک کنید تا بخوابید، گربه وحشی را می بینید که در باغ گشت می زند و شما می توانید او را کنترل کنید. کلیک ESC را بزنید تا این بخش پایان یابد.

  گلها:
  بیدار شوید و به سمت باغ بروید گل ها را در کنار پایه سمت چپ اولین نیمکتی که کنار درب ورودی باغ است بردارید.

  گارگاه شاهزاده:
  برای تهیه عطر به کارگاه برگردید. به سمت آسیاب بروید، بادام ها را درون ظرف قرار دهید روی دسته چرخ مانند کلیک کنید، پودرها را بردارید. به سمت دستگاه تقطیر در گوشه بروید، آب را درون لوله قیف مانند در سمت چپ دستگاه بريزيد و گل ها و پودر را هم به همان جا اضافه کنید. با فندک چراغ را روشن کنید. عطر را بردارید.

  شاهزاده:
  به سمت فواره بروید و با عایشه صحبت کنید. حال ann ، در اتاق لباس ها را پوشیده است به سمت بالکن بروید نگهبان کنار درب ایستاده است و به شما اجازه عبور می دهد. از پله ها پائین بروید. به سمت شاهزاده بروید. او تشخیص می دهد که شما همسر محبوب وی نیستید، بعد از اینکه مکالمات به پایان رسید پادشاه برای شما داستانی در مورد گربه وحشی و دختر جوانی که (ann smith) نام دارد، تعریف می کند. او به شما مسؤلیت می دهد که گربه وحشی را به بیابان برگردانید و شما هم به این وسیله به خانه ی خود برگردید.

  شهر مادارگان:
  از سمت دربی که روبروی فواره قرار دارد از قصر خارج شوید و به شهر بروید. به سمت راست صفحه بروید حال به سمت ساختمان های بالای صفحه بروید یک مغازه فروش قالیچه و ...می بینید در کنار آن هم یک سرازیری با سقف حصیری وجود دارد.از میان حصیرها نگاه کنید کامیون را ببینید صحنه ای از صحبت کردن سرکرده های یاغی ها را می بینید که در مورد شما صحبت می کنند. وارد راه اصلی شوید .مرد قالیچه فروش را ملاقات کنید به جلو بروید تا به بخشی از راه برسید که زمین آن با تخته پوشانده شده است. حال به درب سمت راست نگاه کنید در عکاسخانه قفل است راه را ادامه دهید فرش فروش را ببینید که راه را مسدود کرده است ، به سمت چپ خودتان ( پائین صفحه) بروید. حالا مقداری به سمت راست بروید تا وارد گاراژ شوید. با حسن صحبت کنید او براي شما یک کامیون 1933 را تعمیر خواهد کرد. او به رادیاتور، پروانه ولاستیک نیاز دارد. به سمت راست بروید و هواپیمای تصادف کرده را ببینید. تلمبه دستی را در سمت چپ هواپیما بردارید حالا به داخل هواپیما نگاه کنید( یک صفحه از تصادف هواپیما را ببینید. فنری که از صندلی خارج شده و مدارک نیمه سوخته را از داشبورد و رادياتور را بردارید در مورد هواپیما با حسن صحبت کنید.از گاراژ خارج شوید به سمت چپ و سپس به بالای صفحه بروید.از سمت راست مرد فرش فروش عبور کنید و راه خود را ادامه دهید(بالاي صفحه).

  بازار:
  سر چهارراه بازار باستید. (ناگهان یک سگ به شما پارس می کند، مردان مولگریو سوار برگزلین ها از کنار شما عبور می کنند).

  به گوشه دیگر بازار بروید (قسمت راست صفحه) با افسر در مورد پادشاه ، جاسوسان در شب و گذرنامه صحبت کنید. او به شما یک گذرنامه می دهد که نیاز به عکس شناسایی و امضاء شاهزاده دارد تا بتوانيد شهر را ترك كنيد.

  لنگرگاه:
  به جلو بروید از زیر طاق عبور کنید (ممکن است در اینجا صحنه اي از صحبت دو مرد را ببینید یا نه) روی لاستیک هایی که به دیوار لنگرگاه وصل هستند کلیک کنید. با پسری که در سمت چپ ایستاده صحبت کنید (مختار) او چرخ ها را برای شما به گاراژ می آورد.

  آرایشگاه محمد:
  به سمت شهر بروید به همان سه راهی برسید وارد راه سمت راست بشوید حال به سمت چپ خود (سمت راست صفحه) بروید و بعد به سمت راست خود (چپ صفحه) بروید و وارد آرایشگاه شوید به پنکه برقی و صدایی که ایجاد می کند توجه کنید.با مرد آرایشگر صحبت کنید.اگر برایش صندلی قدیمی او را تعمیر کنید،او در عوض پنکه برقی را به شما می دهد. روی پدال صندلی در سمت چپ و پائین آن کلیک کنید. فنر را فهرستتان بردارید و آن را روی پدال قرار دهید حال پنکه را خاموش کنید، محافظ آن را بردارید و پروانه را جدا کنید، از آرایشگاه خارج شوید، (صحنه قتل را ببینید)

  کافه:
  با مختار که جلوی درب کافه ایستاده است صحبت کنید او از یاغی ها حمایت می کند. وارد کافه شوید و دو مرد را ببینید که در حال بحث کردن هستند (ممکن است این قسمت را در این بخش ببینید یا نه) روزنامه را از روی سکوی سمت راست بردارید، روزنامه را بخوانید به انتهای فروشگاه بروید با مرد صاحب فروشگاه صحبت کنید او باجناق صاحب عکاسخانه است او به قدرت پادشاه اعتقاد ندارد و می گوید که جاسوسان در همه جای شهر هستند .او کلید عکاسخانه را به شما می دهد، از کافه خارج شوید، به سمت عکاسخانه بروید، کلید را از فهرست بردارید، روی درب عکاسخانه کلیک کنید وارد شوید دستگیره سمت راست را تا نیمه بکشید تا کارگاه را روشن کنید وارد کارگاه شوید به دراور نگاه کنید. کشوی بالايي را باز کنید روی کتاب کلیک کنید، طریقه آماده سازی وظاهر کردن فیلم را یاد بگیرید .به اتاق قبلی برگردید و دسته را تا پائین بکشید. به کارگاه برگردید، این بارنور اتاق کاملاً قرمز است، فیلم ها را از فهرست خود بردارید وارد ماسوله دستگاه کنید ( صحنه را ببينيد) حال روی تایمر کلیک کنید و فیلم های آماده شده را بردارید، حالا دوباره به اتاق اول برگشته مجدداً دستگیره را به سمت پائین بکشید تا چراغ ها دوباره قرمز شود. به کارگاه برگردید به سمت دستگاهی که در راست صفحه است بروید فیلم ها را از شکاف وسط دستگاه وارد کنید حال یک کاغذ مخصوص چاپ را از سمت چپ دستگاه بردارید و روی صفحه پائیني قرار دهید، حال کلید دستگاه را در سمت راست بزنید تا تایمر شروع به کار کند کاغذ را بردارید آن را داخل ظرف سمت راست قرار دهید، عکس های چاپ شده را بردارید در داخل فهرست خود عکس ها را با گذرنامه (pass) ترکیب کنید تا گذرنامه خود را عکس دار کنید.

  از عکاسخانه خارج شوید به سمت گاراژ حسن بروید برای اینکار به سمت راست بروید تا به سه راهی برسید حال به سمت چپ خود بروید وقتی به محوطه رسیدید به سمت راست بروید تا به گاراژ برسید، می بینید که حسن کشته شده است به سمت کامیون بروید.می بینید که لاستیک ها به ماشین وصل شده اند. به بخش جلوي كاميون كه باز شده است نگاه کنید. رادياتور را در سمت راست آن قرار دهید و سپس پروانه را در بالای آن جای دهید، روی طناب در جلوی ماشین کلیک کنید.

  دکمه استارت را بزنید، ماشین به جلو حرکت می کند. حال تلمبه دستی را از فهرست بردارید و روی بشکه سمت راست کلیک کنید، روی شیلنگ پلاستیکی روی زمین کلیک کنید تا به تلمبه دستی وصل شود، یک بار دیگر روی شیلنگ پلاستیکی کلیک کنید تا به کامیون وصل شود حال روی تلمبه کلیک کنید تا بنزین وارد ماشین شود.

  روی کامیون کلیک کنید. به صورت خودکار از گاراژ خارج می شود و ماشین شما در باغ شاهزاده پارک می شود. به اتاق شاهزاده بروید، او کلید قفس گربه وحشی را به شما خواهد داد.

  باغ:
  به سمت چپ باغ بروید. مصطفی هم آنجاست. در سمت چپ روی دستگاه کلیک کنید تا غذای ماهیها درون حوضچه ریخته شود.دستگاه سمت راست را از نزدیک نگاه کنید دوباره روی دسته چرخ مانند کلیک کنید و آن را در جهت عقربه ساعت بچرخانید تا دریچه های حوض بزرگ کاملاً باز شوند. ماهیها را می بینید که جست وخیز می کنند. به جلو بروید تا به بخش بالایی باغ بروید. به طرف قفس وسطی بروید از کلیدی که شاهزاده داده است روی در استفاده کنید تا در باز شود. وارد قفس شوید، مستقیم به داخل قفس بروید روی دستگیره ای که در سمت راست شما و روی زمین قرار دارد کلیک کنید، این کار سطح آب حوض بزرگ را پائین می آورد.

  حال به دستگاه کنترل نگاه کنید به وسیله این دستگاه باید پل ها را تنظیم کنید ومسیر را طوری تنظیم کنید که گربه وحشی بتواند از روی پل عبور کند. برای این کار دفعه اول عقربه را یک درجه به راست بچرخانید و دستگیره را بکشید برای دفعه دوم با توجه به وضعیت کنونی عقربه آن را 3 درجه به چپ بچرخانید ودستگیره را بکشید( دمو را ببینید)

  شاهزاده:
  به سمت شاهزاده بروید و خدا حافظی بکنید پس از ترک وی گذرنامه شما به صورت خودکار امضاء شده است حال یک valid pass(گذرنامه معتبر) دارید.

  باغ:
  به سمت باغ بروید وسوار کامیون بشوید. دمو را ببینید.

  پرتگاه:
  خود را در میان لاشه ماشین می بینید وگربه وحشی هم در کنارتان نیست. تکه شیشه را از محلي که افتاده بودید بردارید به پائین صفحه بروید مسیر عبور شما با شاخه های درخت مسدود شده است با شیشه روی آنها کلیک کنید حال به جلو بروید. به سمت شاخه سمت راست بروید شاخه درخت میشکند.برگردید .به سمت شاخه سمت چپ بروید.روی شاخه ها کلیک کنید مار شما را نیش می زند، مجدداً کلیک کنید تا طناب آزاد شود حال به شاخه سمت راست برگردید روی طناب کلیک کنید از طناب پائین بروید به پائین صفحه بروید مسیر خود را به جلو ادامه دهید دمو را ببينید در فهرست خود کتاب را بخوانید: پلمت ها از مکنده های روی پاهای خود برای شکار استفاده می کنند.براي عبور از اين مسير شني بايد زماني كه شاهين از بالاي پلمتها پرواز ميكند حركت كنيد.

  روی کنده ی درخت در سمت چپ دوبار کلیک کنید تا آن را به پائین بیاندازید از روی آن عبور کنید، از مسیر شنی با پلمت ها به شیوه قبل عبور کنید. مسیر خود را ادامه دهید، مسیر را از بالای باتلاق و روی لی لی ها ادامه دهید، در این جا باید مسیر ها را امتحان کنید تا یک مسیر مناسب برای پریدن از روی لی لی ها پیدا کنید. می توانید به صورت مورب عبور کنید.از یک مسیر مورب به راست سپس از یک مسیر مورب به چپ مسیر خود را ادامه دهید.

  سرگرد صبح بخیر:
  بامردی که کنار گزلین مرده ایستاده است صحبت کنید. در مورد گربه وحشی، گزلین ها، مالگریو و پلو پلوها خبرهايي كسب كنيد. به مسیر خود ادامه دهید تا گربه وحشی را ببینید، گیاهان خشک را از روی زمین بردارید ، به درون درخت بروید پلو پلوها مسیر را سد کرده اند، مجدداً وارد درخت شوید، شاخه های خشک را روی زمین قرار دهید و با فندک آنها را آتش بزنید،

  دود پلو پلوها را فراری می دهد. حال دوباره به داخل درخت برگردید، روی دیوار آن کلیک کنید تا به روستای مولگریو بروید.

  به سمت چپ بروید، حال از سمت راست خود چوب بلند را بردارید از روی طناب نگاه کنید، چوب بلند و شیشه را در فهرست کلیک کنید و یک نیزه بسازید، از نیزه براي پاره كردن طناب استفاده کنید، تا مسیر چوبی را به سمت پائین بياندازيد.

  تپه خاکی:
  به پائین بروید تا به کلبه ی بعدی برسید. راه به وسیله قطعه سنگ و یک تپه خاکی بسته شده است. از کنده درخت بالا بروید، شما سعی می کنید که بالا بروید اما به پائین می افتید . از نزدیک به تپه ای که راه را بسته نگاه کنید با نیزه روی آن 4 تا فرورفتگی ایجاد کنید تا به عنوان جای پا از آن استفاده کنید، مسیر خود را ادامه دهید تا از شکستگی بعدی عبور کنید.

  ملكه مادر:
  شما به پائین می افتید، وارد کلبه ی سمت راست شوید و با ملکه مادر به کمک مترجم صحبت کنید شما فقط تا فردا وقت دارید که گربه وحشی را پیدا کنید در غیر این صورت شکارچی ها او را خواهند کشت. پس از پایان صحبت ها ann غش می کند.

  جادوگر:
  با جادوگر صحبت کنید، نیش مار روی شما اثر گذاشته است، جادوگر به ann می گوید که دختر پادشاه رودان است و این گفته به خاطر جای زخم پنجه گربه وحشی بر روی قفسه سینه ann است.

  گیاه اول: از کلبه جادوگر خارج شوید، به جلو بروید و به یک زن و یک بچه می رسید.

  از مسیر سمت راست عبور کنید و بعد به سمت چپ بروید تا مردی را کنار یک کلبه ایستاده است ببینید. با او صحبت کنید (زبان او را متوجه نمی شوید) گیاه شماره 1 را از روی نرده جلوی او بردارید برگردید و به سمت راست بروید تا به نرده بان برسید از نردبان بالا بروید تا به یک تنه درخت بزرگ بر سر یک سه راهی برسید، به راست بروید، کوزه بزرگ را بالا بکشید، گوشت پلوپلو را بردارید به سمت راست بروید از پلکان کوچک بالا بروید روی طبل کلیک کنید. این طبل نیاز به تعمیر دارد. به سر سه راهی بروید، به سمت چپ بروید آغل گزلین ها را ببینید واردآغل شوید از میان آن عبور کنید (سمت راست صفحه). از پلکان بالا روید می شنوید که مادارگان سقوط کرده است ومردم شهر و شاهزاده و تمام همراهانش قتل عام شده اند. شاهزاده جوان برای شما توضیح خواهد داد که چگونه گربه وحشی را بگیرید: باید پلو پلوها را به پرواز دربیاورید.سپس شاهین شاهزاده یکی از آنها را شکار خواهد کرد بعد باید آن را به عنوان یک طعمه از تله آویزان کنید تا گربه وحشی به سمت آن بیاید و گیر بیافتد. پلو پلو ها را باید با طبل بترسانید تا پرواز کنند. پس اول باید یک طبل داشته باشد.

  تعمیر کردن طبل:
  به سمت آغل گزلین ها برگردید حال به سمت چپ خود بروید و ماهیگیر را ملاقات کنید با او صحبت کنید او در حال گرفتن ماهی هايي است که در شن ها زندگی می کنند حال شما روی صندلی ماهیگیری بنشینید یکی از طعمه های رنگی را بردارید با کلیک کردن روی پای چپ ann می توانید صندلی را جلو وعقب ببرید. دسته های چپ و راست هم برای چرخاندن چوب ماهیگیری به چپ وراست است. وقتی یکی از ماهی ها به شما نزدیک شد روی قرقره کلیک کنید تا آن را بگیرید. اکنون شما در فهرست خود یک پوست دارید.

  آماده سازی پوست:
  به کلبه برگردید با سرگرد صبح به خیر صحبت کنید و پوست را به ماهیگیر بدهید او دو گیاه نیاز دارد تا یک پوست سریع به شما بدهد.

  گیاهان: گیاه اول همانی است که قبلاً آن را برداشته اید.

  گیاه دوم:
  خارج شوید به سمت راست بروید از کنار آغل بگذرید.حال از سر سه راهی به پائین صفحه بروید تا به نرده بان برسید از نرده بان بالا روید به سمت چپ صفحه بروید مجدداً به سمت چپ و باز هم مسیر سمت چپ را ادامه دهید تا به کلبه برسید که در دو طرف آن دو ظرف کوزه مانند بزرگ آویزان شده اند گیاه شماره 2 را ازآنجا بردارید.

  برگردید و از نرده بانی که در کنار پسر بچه است پائین بروید به طرف کلبه ماهیگیر برگردید و دو گیاه را به او بدهید با سرگرد صبح بخیر صحبت کنید او می گوید که ماهیگیر گوشت پلو پلو می خواهد گوشت پلوپلو را از فهرست خود به او بدهید.

  پوست:
  کلبه را ترک کنید .کمی بعد به کلبه برگردید پوست آماده شده را بردارید (cured skin) که روی دیوار سمت راستی کلبه آویزان شده است.

  طبل:
  از کلبه خارج شوید به سمت راست بروید از کنار آغل گزلین ها عبور کنید به سر سه راهی می رسید، مسیری که به بالای صفحه می رود را ادامه دهید (همانجایی که گوشت پلوپلو را برداشته اید). از مسیر سمت راست به سمت طبل بروید از نردبان بالا بروید و پوست را روی طبل قرار دهید.

  شاهزاده:
  به سمت شاهزاده برگردید، به او بگوئید که طبل را تعمیر کردید او از شما می خواهد که به طبل ضربه بزنید، به سمت طبل برگردید و روی آن کلیک کنید، شاهین را می بینید که یک پلو پلو شکار می کند، به سمت شاهزاده برگردید و پلوپلو را از کنار شاهین بردارید.

  ساختن طناب پلاستیکی:
  برگردید، از کنار آغل گزلین عبور کنید مسیر خود را به سمت بالای صفحه ادامه دهید ( سمت راست ann ) وقتی به سه راهی رسیدید به پائین صفحه بروید تا به نردبان برسید از مسیر سمت راست خود بگذرید و وارد کلبه ای شوید که یک پسر بچه جلوي آن ایستاده است. قلاب و چند نارگیل را بردارید. از کلبه خارج شوید به جلو بروید و از مسیر سمت راست پسر اولی یا نردبان عبور کنید. به سمت راست برويد و یک علامت را در کنار کلبه ببینید وارد کلبه شوید، روی دستگاه سمت چپ کلیک کنید، این یک دستگاه اندازه گیری است. وزن شما به اندازه 5/2 نارگیل است.به سمت دستگاه تهیه ی فیبر بروید که در سمت راست ترازو قرار دارد. نارگیل روی جای مخصوص قرار دهید، دستگیره را بکشید شیره نارگیل خارج می شود این کار را یکبار دیگر هم انجام دهید، برای نصفه نارگیل هم نارگیل را روی نگهدارنده قرار دهید و روی وسط آن کلیک کنید تا ساطور از میان آن عبور کند. دستگیره را بکشید اگر کار را درست انجام دهید ترازو هم 5/2 نارگیل را نشان می دهد.

  به سمت دستگاه سازنده طناب كه در سمت راست صفحه قرار دارد بروید، دسته را بکشید اگر صحیح انجام داده باشید یک طناب قابل انعطاف برای شما ساخته می شود. آن را بردارید از کلبه خارج شوید، به سمت کلبه ماهیگیر بروید، از پلکانی که در کنار صندلی ماهیگیری وجود داد پائین بروید. ناگهان قلاب از جیب ann به پائین می افتد. طناب را بردارید روی تکه چوبی که کنار پلکان است کلیک کنید. قلاب را بر می دارید. قلاب رابه طنابی که از تله آویزان شده است وصل کنید. پلو پلو را به قلاب وصل کنید، دسته را بکشید تا کف تله باز شود ، روی شاخه های خشک درسمت راست نردبان کلیک کنید.آنها روی کف تله قرار می گیرند.

  از پلکان بالا بروید. شب شده است. بازی با گربه وحشی را ادامه می دهید می توانید از این بخش خارج شوید. گربه وحشی وارد تله می شود به سوی جادوگر بروید ( همان جایی که در ابتدای ورود به مولگریو روی زمین افتادید) با او صحبت کنید دو جسد آویزان شده می بینید که اینها قاتلان سرگرد صبح به خیر هستند!

  جادوگر یک گزارش جاسوسی که به همراه قاتلان سرگرد صبح به خیر یافت شده است را به شما می دهد.

  رودخانه:
  به راست بروید گوشه ی دستگاه لنج مانند در آب فرو رفته است، برگردید، به بالای صفحه به سمت اسکله چوبی بروید. از بشکه خالی زیر گوشه لنج استفاده کنید. این کار را 3 بار انجام دهید تا سطح آن از سطح آب بالاتر بیاید. روی گزلین کلیک کنید گزلین سوار لنج ميشود ، شما هم سوار شوید، دمو را ببینید.

  معدن زامارات:
  از اسکله به سمت بالا بروید، 2 معدنچی را ببینید. به سمت راست بروید، حالا به چپ بروید تا به انتها برسید، از میان کلبه ها به جلو بروید مردی که روی ایوان ایستاده است را ببینید، از پله ها بالا بروید و از درب سمت راست وارد شوید، از درب بالایی وارد شوید، با سر پرست معدن، گروهبان هارامبی صحبت کنید، از دفتر خارج شوید هارامبي به کسی گزارش می دهد که مالکيا رودان دختر پادشاه رودان آنجاست. درخارج از خانه به صحبتهای مردی که روي زمين نشسته است توجه کنید. او زخمی شده و پرت و پلا می گوید: 1095- رادای هیولا

  پیش هارامبی برگردید او شما را در اتاق زندانی می کند، روی قفسه های سمت چپ کلیک کنید، لباسهای مخصوص معدنچی ها را از قفسه دوم و ابزارهای معدنکاري را از قفسه زیرین بردارید.

  در گوشه سمت راست اتاق، روی زمین را نگاه کنید، چوبهای کف زمین خیلی محکم نیستند. در فهرست خود یکی از ابزارها را (knob) با یکی از دسته هاnew rob) ) ترکیب کنید تا یک وسیله کلنگ مانند بسازید، حال این وسیله را روی کف زمین امتحان کنید. به پائین نگاه کنید و مجرای معدن را ببینید به پائین صفحه بروید لباس ها را از فهرست بردارید و روی رختکن کلیک کنید تا به صورت خودکار لباس های مخصوص معدنچی ها را بپوشید.

  روی مجسمه سر حیوان روی دیوار کلیک کنید، منتظر بمانید تا هارامبی وارد شود و بعد خارج شود. پائین بیائید و از درب خارج شوید.

  از درب سمت راست صفحه خارج شوید، به جلو بروید، به راست بروید (هارامبی را در راه می بینید) به ورودی زامارات می رسید، مسیر را ادامه دهید( دمو را ببینید) همچنان به جلو بروید، به سمت چپ بروید تا به آسانسور برسید، روی کنترل آن در سمت چپ کلیک کنید، وارد معدن شوید به راست بروید یک دستگاه با یا قلاب ببینید حال به سمت آسانسور برگشته و به سمت چپ بروید، وارد دفتر شوید، با بیل صحبت کنید درباره مهندس دادا و زمردها چیزهایی بشنوید. از دفتر خارج شوید به بالای صفحه بروید، طناب را از روی زمین بردارید. به چپ بروید و یک فیل بسته شده را ببینید، مجدداً پیش بیل بروید و با او در مورد فیل صحیت کنید.

  بیل دفتر را ترک می کند، ann به صورت اتوماتیک لباسهایش را عوض می کند روی کشوی بالایی دراور کلیک کنید و 2 گوه وآچار را بردارید. بیل بر می گردد. به سمت فیل بروید وآچار را روی زنجیری که فیل با آن بسته شده استفاده کنید، فیل آزاد می شود. به سمت آسانسور برگردید روی آسانسور کلیک کنید تا یک نمای نزدیک از سقف آسانسور ببینید. کلیک کنید تا به بالای سقف بروید، روی دیوار را از نزدیک ببینید، دو گوه را روی دو سوراخ قرار دهید (روی تیر در سمت چپ آسانسور). به پائین آسانسور بروید و روی دکمه آن کلیک کنید بالا می رود و کف آسانسور دیده می شود. به کف پائین برگردید، طناب را روی قلاب ببندید، فیل به صورت خودکار پوشش را می کشد، پائین بروید، از نزدیک به دستگاه کنترل زرد رنگ نگاه کنید کلید سمت راست را به راست بچرخانید، حال اهرم را به پائین بکشید.

  از آسانسور به جلو برويد، با مهندس دادا صحبت کنید( ملکه جهنم)! می توانید از بخش کنترل گربه وحشی خارج شوید، بعد از صحبت کردن با دادا ann در بخشی که گربه وحشی در آن جا است زندانی می شود.

  خروج از طبقه ی 1095:
  گربه وحشی این جاست به اطراف نگاه کنید، قفس را ببینید که با یک طناب از سقف آویزان شده است.

  به پائین صفحه بروید، فانوس شکسته را از سمت چپ تخته سنگ بردارید، فانوس را روی طنابی که با یک قفل روی زمین بسته شده است استفاده کنید، روغن فانوس روی طناب ریخته می شود از فندک استفاده کنید تا طناب را بسوزانيد، قفس سقوط می کند. وارد قفس شوید و از دکمه بالایی استفاده کنید تا بالا بروید، خارج شوید و زمردها را از کیسه ای که جلوی قفس است بردارید. به سمت چپ بروید و سیم فیوز را ازجعبه بردارید، به قفس برگردید، مجدداً دکمه را بزنید تا یک طبقه دیگر بالا بروید زمرد ها را روی دیوار ببینید دریل را بردارید، از دریل روی دیوار استفاده کنید تا یک سوراخ ایجاد کنید.

  به قفس برگردید، یک زمرد را از فهرست بردارید و به سمت خفاشی که از سقف آویزان شده است پرتاب کنید. این کار را 3 بار انجام دهید، خفاش روی صندوق چوبی می نشیند، گربه وحشی گرسنه است، به سمت صندوق می پرد، صندوق روی زمین می افتد.به پائین بروید و دینامیت ها را بردارید، به بالا برگردید، دینامیت را توی سوراخی که با دریل ایجاد کرده اید قرار دهید سیم فیوز را به دینامیت ها وصل کنید، به پائین برگردید، انتهای سیم فیوز را از کنار گربه وحشی بردارید، حال به سمت منفجر کننده در پائین صفحه بروید، انتهای سیم فیوز را به کف منفجر کننده وصل کنید مطمئن شوید که ستون منفجر کننده پائین باشد. روی پیستون کلیک کنید تا دینامیت ها منفجر شوند.

  طبقه 1095 غرق شده است. ann و گربه وحشی به 973 فرار می کنند . از دستگاه کنترل خارج شوید و با بیل در دفتر او صحبت کنید تا او را خارج کنید. او پستش را ترک نمی کند ولی فیل و شما را بالا می کشد. به سمت آسانسور بروید از آنجا به راست بروید، روی فیل کلیک کنید.

  بالای معدن:
  با مرد صحبت کنید، به راست بروید صحنه را ببینید.

  اردوگاه یاغی ها:
  گربه وحشی از روی فیل می پرد، ann توسط یاغی ها دستگیر می شود.

  قفس:
  شما درون یک قفس از درخت آویزان شده اید. با نگهبان صحبت کنید. یک شاخه فعال در سمت راست قفس و یک کندوی زنبور عسل بالا سر نگهبان وجود دارد. شما باید با کلیک های مداوم به راست و چپ صفحه قفس را تاب دهید.ابتدا بیشترین مقدار ممکن را به راست بروید حال روی شاخه درخت کلیک کنید.اكنون يك شاخه درخت در دست شماست.سپس بيشترين مقدار ممكن را به چپ برويد و شاخه اي را كه در دست داريد روي كندو كليك كنيد. افتادن کندو را ببینید.


  ann آزاد می شود.با کندان سیری صحبت کنید، او مالکیا را از ژنو می شناسد. از شما می خواهد تا صدای طبل ها را متوقف کنيد و وارد کشتی شويد و از رودان بخواهيد تا تسلیم شود. او به شما زمردها و یک بی سیم می دهد. مدارکی که جلوی میز سیری قرار دارند را بردارید، در فهرست خودآنها را بخوانید، از چادر خارج شوید.به سمت راست چادر سیری بروید.بوته خار را بردارید.برگردید.به پایین-راست صفحه بروید.وارد کمپ سربازها شوید.با سربازی که آنجا ایستاده صحبت کنید تا اطلاعاتی در مورد گنبد سیاه(کشتی رودان) و طبلها به دست بیاورید.به سمت چادر سیری بروید.به بالای صفحه بروید.نی ها را از ساحل بردارید.حالا به راست بروید و با سربازی که کنار ساحل ایستاده صحبت کنید و ازاو اجازه بخواهید تا با زندانی صحبت کنید.با شخصی که در قفس زندانی شده است صحبت کنید.او وامگانگا رئیس بولو ها و پزشک رودان است.به راست بروید.مجددا به راست بروید.کشتی را ببینید و سعی کنید به سمت کشتی بروید.به خاطر ماری که روی زنجیر است ورود به کشتی امکان پذیر نیست.برگردید و از وامگانکا تقاضای کمک کنید.او از شما یک ساقه بلند و خار میخواهد.نی و خارها را به او بدهید.مشاهده میکنید که او سرباز را بیهوش میکند.از نزدیک به صندلی نگاه کنید.چاقو را بردارید و با کمک آن طنابی را که قفس به وسیله آن به شاخه درخت بسته شده است پاره کنید.حال وامگانگا را دنبال کنید تا مار را از سر راه شما بردارد.از زنجیر بالا بروید.برای بالا رفتن ازبدنه کشتی مسیرهای زیر را دنبال کنید:
  راست – بالا – راست – بالا – بالا – چپ – بالا – چپ – بالا.

  عرشه کشتی:
  حال شما روی عرشه کشتی هستید.کپسول را از قفسه روی دیوار بردارید.به راست بروید و از نردبان بالا بروید.راهی برای ورود به مجرای تهویه وجود ندارد.به پایین برگردید و به مکانی که در ابتدی ورود به کشتی در آنجا بودید برگردید.حال به چپ بروید و توپ را در حال شلیک ببینید.سعی کنید وارد شوید.تعداد زیادی میمون در آنجاست.از کپسول استفاده کنید تا میمونها از آنجا دور شوند.حالا میتوانید وارد شوید و از توپ استفاده کنید.

  توپ:
  برای روشن کردن دستگاه دستگیره سمت راست را به پایین بکشید.از دو دستگیره چرخ مانند استفاده کنید تالوله توپ را به راست و چپ و بالا و پایین حرکت دهید.لوله توپ را کاملا به چپ بچرخانید.با چرخ سمت چپی لوله را پایین بیاورید.دستگیره ای که در بالا و چپ دستگاه است را پایین بکشید.روی دستگیره پایینی کلیک کنید تا به سمت مجرای تهویه شلیک کنید.خارج شوید.

  به راست بروید.مجددا به راست بروید.از پلکان بالا بروید.از مجرای تهویه ای که اکنون راه آن باز شده است وارد شوید.روی دکمه سمت چپ آسانسور کلیک کنید.به پایین بروید.حال به سمت راست خود بروید تا وارد دری که باز است بشوید.اتاقی را با یک توده زغال سنگ و دستگاه کنترل در سمت راست آن اتاق میبینید.به سمت راست صفحه بروید حال اتاقی را با یک کوره که شبیه سر گربه وحشی است مشاهده می کنید.جلوی کوره هم یک گاری قرار گرفته است.در سمت راست هم یک دستگاه کنترل وجود دارد که فعلا فعال نیست.سعی کنید از پله ها پایین بروید.به علت وحود کابلهای برق و آب امکان پایین رفتن نیست.به گوشه سمت راست بروید میبینید که آب از انجا به پایین ریخته میشود.به چپ بروید.از دربی که سمت راست کوره قرار دارد وارد شوید.مسیر را ادامه دهید.از سمت راست درب ورودی بشکه نفت را بردارید.خارج شوید.به اتاقی که توده زغال سنگ در آنجاست برگردید.

  راه انداختن کوره:
  از نزدیک به دستگاه کنترل زرد رنگ که پشت ستون قرار دارد نگاه کنید:

  1. دکمه بالایی را که در سمت چپ دستگاه قرار دارد بزنید تا دستگاه روشن شود.
  2. دستگیره افقی که در پایین و راست دستگاه وجود دارد را به راست بکشید تا گاری وارد اتاق شود.
  3. دستگیره عمودی را به پایین بکشید تا مکش دستگاه در بالای توده زغال سنگ قرار بگیرد.
  4. دکمه قرمز سمت چپ را بزنید تا زغال سنگ ها را بگیرید.
  5. دستگیره عمودی را به بالا بکشید تا مکش به بالای گاری بیاید.
  6. دکمه قرمز سمت راستی را بزنید تا زغال سنگ ها درون گاری ریخته شوند.
  7. دستگیره افقی را به چپ بکشید تا گاری به سمت کوره برگردد.
  8. دکمه قرمز وسطی را بزنید تا زغالها درون کوره ریخته شوند.

  به سمت کوره برويد، يک مجسمه فلزي که شبيه به گربه وحشي است جلوي کوره قرار مي گيرد.

  روشن کردن کوره:

  1. بشکه نفت را روي سوراخي که پشت سر گربه وحشي است کليک کنيد.
  2. فندک را روي دست گربه وحشي کليک کنيد.
  3. دکمه سمت راست را که روي پشت گربه وحشي قرار دارد فشار دهید.
  4. حال دکمه سمت چپ را فشار دهيد تا بنزين را وارد کوره کنيد.

  خالي کردن آب:
  ه سمت دستگاه کنترل که قبلاً فعال نبود برويد.

  • دکمه سمت چپي را فشار دهيد تا تلمبه را به کار بياندازيد.
  • دستگيره را بکشيد تا آب را خالي کنيد.

  از پلکان پايين برويد و به سمت چپ صفحه برويد، از در ورودي که باز است وارد شويد، وامگانگا در سمت چپ آسانسور ايستاده است. از آسانسور استفاده کنيد تا به بالا برويد، به راست برويد حال به بالا برويد تا ميمون هايي که راه را سد کرده اند ببيند،برگردید و به سمت درب دیگری بروید و چرخ را یکبار بچرخانید. ميمون ها را ببينيد که فرار مي کنند. چرخ را يکبار ديگر بچرخانيد تا اسپري را خاموش کنيد، برگرديد وارد اتاق عبادت شويد، گربه وحشي خود را مي بينيد که در دايره اي از شمع ها خوابيده است. او مجروح شده است. يک قطعه گچ از کنار شمع ها برداريد.

  خارج شويد، به چپ برويد، مار بزرگي را که راه را سد کرده است ببينيد، به سمت آسانسور برويد، از آسانسور به پائين برويد با وامگانگا صحبت کنيد، او از شما مي خواهد تا از خزانه کشتي مجسمه اي را که نماد قبيله مي باشد بياوريد و به او بدهيد. تا او هم در مورد گربه وحشي به شما کمک کند.

  وارد اتاقي که در سمت چپ است بشويد، با آقاي گرتزلبرگ صحبت کنيد. سعي کنيد تا به مجسمه رودان دست بزنيد، به سوي ميزی که سمت راست در ورودي است برويد، به شماره تلفن نگاه کنيد، سيري با مالکيا تماس مي گيريد، مالکيا از سيري مي خواهد تا با يک بهانه گرتزلبرگ را از آنجا خارج کند، صبر کنيد تا گرتزلبرگ محل را ترک کند، حال از نزديک به مجسمه رودان نگاه کنيد، از چاقو روي مدال طلاي روي دست چپ مجسمه استفاده کنيد.

  به سمت درهاي جفت شده در سمت راست برويد، مدال را روي دايره استفاده کنيد، وارد خزانه شويد. به جلو برويد، قفسه مرکزي را از نزديک ببينيد. 4 عروسک جادويي آويزان شده و اوراق بهادار را برداريد، يک عروسک ديگر با يک بدنه گاو صندوقی هم هست که فعلاٌ فعال نيست، آقاي گرتزلبرگ برمي گردد و بر سر راه عبور شما قرار مي گيرد.

  با فندک روي عروسکي که قبلاٌ فعال نبود کليک کنيد تا آتش بگيرد، گرتزلبرگ صدمه مي بيند و آنجا را ترک مي کند. به گوشه چپ برويد و ماسک آفريقايي را برداريد، از خزانه خارج شويد و به سمت وامگانگا برگرديد با او صحبت کنيد و تقاضاي کمک کنيد، حال عروسک جادويي را با جليقه نارنجي و سفيد را به او بدهيد.

  حال به اتاقي که گربه وحشي آنجا است برويد، جادوگر الان آنجاست. مناطق فعالي که دور گربه وحشي وجود دارد را پيدا کنيد و علائمي که جادوگر مي گويد آنجا بکشيد. در سمت چپ صفحه کليک کنيد تا خورشيد را رسم کنيد. در سمت راست صفحه کليک کنيد تا ماه را رسم کنيد. روي گربه وحشي کليک کنيد تا دور آن يک خط بکشيد. حال با جادوگر صحبت کنيد او به شما محل قراردادن سه عروسک چوبي را خواهد گفت. عروسک با لباس بلند را در سمت راست، عروسکي که شبيه درخت است در نزديک در و عروسک چاق را نزديک جادوگر قرار دهيد.

  جادوگر براي خورشيد از شما عروسک ann را مي خواهد، به سمت آسانسور برويد و به سمت چپ صفحه برويد (نشانگر موس در پايين و راست صفحه باشد) وارد آپارتمان سلطنتي شويد. به پايين صفحه برويد در ورودي بسته است. برگرديد به چپ صفحه برويد. حال شما وارد اتاق ann شده ايد. روي صندوقچه اي که پايين تخت است کليک کنيد، عروسک ann را برداريد. سوي وامگانگا برويد، عروسک ann را روي خورشيد قرار دهيد. او از شما مي خواهد که روي گربه وحشي خود پول بريزيد، اوراق بهادار (treasury) را روي گربه وحشي قرار دهيد.

  در اين جا جادوگر خارج مي شود و مار بزرگ را از سر مسير شما برمي دارد. با او صحبت کنيد. او از شما مورفين، ماده ضدعفوني کننده و باند مي خواهد تا معالجه گربه وحشي را تمام کند. خارج شويد و سپس به سمت چپ صفحه برويد، مبينيد که مار رفته است، از راه ورودي به راست برويد، به پايين و سپس به چپ برويد از در ورودي که باز است وارد شويد، به چپ برويد وارد درمانگاه مي شويد به راست برويد از روي لباس ها يک کارت برداريد، يک ميمون آن را از شما مي دزدد. جعبه دارويي را که زير کمد است برداريد، مورفين، چسب زخم و ماده ضدعفوني را برداريد، پيش وامگانگا برگرديد، سه ماده اي را که برداشته ايد به او بدهيد. او از شما مي خواهد تا مزاحمش نشويد.

  حال بايد کارتي که ميمون از شما دزديده را پس بگيريد. از اتاق عبادت خارج شويد، به چپ- راست، چپ و چپ برويد و وارد درب در وسط راهرو درسمت راست بشويد. ميمون ها مجذوب تماشاي تلويزيون شده اند، وارد اتاق بعدي شويد، ماسک را از فهرست برداريد و روي دوربين کليک کنيد، ann روي صندلي مي نشيند و ماسک را بر چهره مي زند، ميمونها وحشت زده مي شوند، به سمت اتاق تلويزيون دار برويد. يک ميمون آنجا ايستاده است. به او زمرد بدهيد او کليد مخصوص را به شما مي دهد.

  به پايين برويد تا از اتاق تلويزيون خارج شويد و مسير خود را به راست ادامه دهيد. سه ميمون گرسنه مي بينيد، برگرديد و به آشپزخانه برويد که درب آن وسط راهرو و در سمت چپ آن قرار دارد. به پايين صفحه برويد، اجاق گاز را ببينيد، دربازکن را برداريد و روي قوطي کنسرو استفاده کنيد، کنسرو باز شده را توي ماهيتابه بريزيد، حال از فندک خود براي روشن کردن گاز استفاده کنيد، ميمون ها به آشپزخانه مي آيند و مسير عبور شما باز مي شود. خارج شويد به گوشه بالا- راست صفحه برويد، حال ميمون ها رفته اند.

  به راست برويد حال به بالاي صفحه برويد تا به اتاقي که دو کمد در آن هست وارد شويد روي کمد سمت چپ کليک کنيد. چند گزارش آن جا وجود دارد. آنها را برداريد، درب کمد را از نزديک ببينيد، شماره را حفظ کنيد: 2577 حال به راست صفحه برويد روي دستگاه کنترل کوچک در سمت راست درب کليک کنيد شماره 2577 را وارد کنيد. حال از کليد مخصوص یا همان کارت (special key) روي محل مخصوص آن کليک کنيد.

  وارد اتاق بعدي شويد، نقشه را از نزديک ببينيد، از پلکاني که در گوشه سمت چپ صفحه وجود دارد پايين رويد طبل ها را ببينيد. روي دستگاه کنترل در راست کليک کنيد، دستگيره را بکشيد، صداي طبل ها متوقف مي شود. برگرديد از اتاق نقشه به چپ صفحه برويد، از پلکان بالا رويد به راست برويد و با ويلي وندرگارد که پشت سکان کشتي ايستاده است دوبار صحبت کنيد. آنجا را ترک کنيد وندرگارد خودکشي مي کند، برگرديد و اسلحه و کليد اتاق رودان را برداريد.

  به آپارتمان شاه برويد. از کليد روي دري که قبلا بسته بود استفاده کنيد.

  پيشنهاد مي کنم که پدرتان را در آغوش بگيريد ...
  نوشته شده در چهارشنبه بیستم آذر ۱۳۸۷ساعت 13:24 توسط مهدي| |

  گوشه‌ای از صحبت‌های VGTILT.com را در مورد GOW3:  تریلر جدیدی برای VGA امسال در نظر گرفته شده‌است که این تریلر به هیچ وجه نتیجه پایانی و نهایی کار نبوده و بازی نهایی فراتر از این خواهد بود. من فعلا توضیحات زیادی نمی‌توانم ارائه کنم و فقط به تعدادی از موارد اشاره می‌کنم: گرافیک این بازی استاندارد جدیدی را در بازی‌های ویدئویی بوجود خواهد آورد. این بازی براحتی جزییات گرافیکی عناوینی مثل GeOW و Uncharted را پشت سر خواهد گذاشت و یکی از بهترین تجربه‌های سینمایی را به ارمغان خواهد آورد. جزییات با دقت بسیار بالایی کار شده‌اند و انیمیشن‌های بازی تجربه‌ای به شما خواهند داد که تابحال نداشته‌اید. احتمالا این بازی در 1080P و با 60 فریم بر ثانیه اجرا خواهد شد. این امر نه تنها به زیبایی بازی کمک می‌کند بلکه برگ برنده‌ای برای بازیباز‌ها خواهد بود. کریتوس تنها شخصیت قابل بازی نخواهد بود و به نظر می‌رسد که همراهی در طول راه خواهد داشت... شاید برادر او !!! گیم‌پلی تقریبا مثل گذشته خواهد که بهینه شده است. دوربین بازی خیلی به شخصیت نزدیک‌تر شده و همه چیز بزرگ‌تر به نظر می‌رسد و فقط در مواقع خواص محدوده بزرگتری را در بر می‌گیرد. 3 مکانیسم جدید برای گیم‌پلی بازی تعریف شده که نیاز بازیباز‌های مختلف را مرتفع می‌کند. یک مود انلاین، یک مود گلادیاتور و co-op نیز به بازی اضافه شده‌است. در بازی منطقه‌ای وجود دارد که کریتوس در حال جنگ را لشکر عظیمی از جسد‌های پوسیده می‌باشد که در یک قبرستان با جزییات بالا اتفاق می‌افتد. انجا مه غلیظی حکم فرماست و درختان خشکیده و سنگ‌قبرهای زیادی به چشم می‌خورند. جزییات گرافیکی بسیار بالاست و کریتوس پس از جنگ با این لشکر زامبی‌ها وارد وارد دخمه‌ای می‌شود و در آنجا جنگ با یک BOSS غول‌پیکر آغاز می‌شود. این جنگ یکی از سینمایی‌ترین نبرد‌ها در تاریخ بازی‌های ویدیویی است که در آن شما باید بجنگید و گاهی نیز از سیستم دکمه‌زنی استفاده می‌شود و همچنین یک سیستم جدید که فعلا حرفی از ان به میان نیامده. به احتمال 100 درصد در ماه‌های آینده دمویی از این بازی در PSN قرار خواهد گرفت. از این بازی انتظارات زیادی می‌رود و به احتمال زیاد به یکی از عناوین موفق سونی تبدیل خواهد شد. بزودی منتظر جزییات بیشتری باشید. پایان

  جزییاتی از GOD OF WAR III

  نوشته شده در چهارشنبه بیستم آذر ۱۳۸۷ساعت 13:16 توسط مهدي| |

  نظر خواهی به پایان رسید و براساس نظرات کاربران مردم بیش تر منتظر امدن فیفا ۰۹ هستند وبیش تر این بازی رامیپسند ند بازی خوران باور نمی کنم که ندانید فیفا۰۹ بیش تراز ۲ ماه است که امده است وسوکر۹ هم ۱ماه ونیم است که امده است نظرها همین طور دارد زیاد میشود نمی دانید؟

   

  نوشته شده در دوشنبه هجدهم آذر ۱۳۸۷ساعت 22:22 توسط مهدي| |

  هر گونه کپی برداری از مطالب این وبلاگ فقط باذکر منبع مجاز می باشد

  نظر یادتون نره

  نوشته شده در یکشنبه دهم آذر ۱۳۸۷ساعت 8:23 توسط مهدي| |

  دروازه بان = واکی

  0300-01-21

  گل خورده = 0

  0029-01-00

  LEVEL شماره 10 = 97

  036F-02-EA60

  LEVEL دروازه بان = 97

  0303-02-EA60

  LEVEL شماره 9 = 97

  0363-02-EA60

  انرژی نا محدود برای شماره ی 2

  030D-01-FF

  انرژی نا محدود برای شماره ی 3

  0319-01-FF

  انرژی نا محدود برای شماره ی 4

  0325-01-FF

  انرژی نا محدود برای شماره ی 5

  0331-01-FF

  انرژی نا محدود برای شماره ی 6

  033D-01-FF

  انرژی نا محدود برای شماره ی 7

  0349-01-FF

  انرژی نا محدود برای شماره ی 8

  0355-01-FF

  انرژی نا محدود برای شماره ی 9

  0361-01-FF

  انرژی نا محدود برای شماره ی 10

  036D-01-FF

  انرژی نا محدود برای شماره ی 11

  0379-01-FF

  انرژی نا محدود برای دروازه بان

  0301-01-FF

  نوشته شده در شنبه نهم آذر ۱۳۸۷ساعت 12:30 توسط مهدي| |

  سلام به شما عاشقان بازی امیدوارم از سایتم راضی باشید

  در ضمن یادم رفته بود بنویسم

  ۱-نویسندگان این وبلاگ مهدی رضایی(خودم) و علیرضا رضایی(برادرم)که ازاو تشکر فراوان دارم هستند.

  ۲-سوکر۹ غیراز ادیتش هیچ شباهتی به سوکر۸ ندارد و ان زمان که مینوشتم عین سوکر۸ است راستش رابخواهید هنوز ندیده بودم واز خالی بندگان  بزرگ عالم که خودشان هم ندیده بودند شنیده بودم اما حالا که خیلی وقت است دیده ام میگویم غیراز ادیتش هیچ شباهتی  به ان ندارد وحالا سیستم دقیق ان رامینویسم ولی قبل از این که بنویسم میگویم تا خودت چیزی راندیدی باور نکن

  رم-۵۱۲

  گرافيك-۵۱۲

  سي پي يو-۱هسته اي

  پنتیوم-فایو

  اين هم از اطلاعات كامل بازي و ضمن اطلاع لازم سوكر۹ چهارو نيم گيگ جا ميگيرد ولي براي نصب به حداقل ۹ گيگ جاي خالي نيازداريد

  سوکر۹ بخرید اما قبل از خرید فکر کنید وببینید بازی تان در چه سطحی است اگر در سوکر۸ به تیمهای قوی ۱گل و۲ گل میزدید در سوکر۹ باید نرمال یا پر ‌فشنال بازي كنيد در هر صورت توصيه ميشود در ابتداي خريد تاپ پلير بازي نكنيد چون بسيار دلسرد ميشود

  نوشته شده در جمعه هشتم آذر ۱۳۸۷ساعت 12:52 توسط مهدي| |

  ببخشید که دیر به دیر(اونم خیلی دیر به دیر) اپ میشم بالاخره درسه دیگه ماکه درسمومنو روسایتمون نمیذاریم بالاخره به بزرگیه خودتون ببخشید ما اینیم دیگه راستی سوکر۹ بازم منیجر نداره درباره ی لاکپشتهای نینجا تا وسطای منرحله ی ۲  در خدمتم فیفا ۰۹هم خیلی قشنگ تراز ۰۸ است  اگه گیرتون اومد بخرید

  خداحافطتان باشد

  نوشته شده در شنبه یازدهم آبان ۱۳۸۷ساعت 21:31 توسط مهدي| |

  نسخه کامل ونهایی بازی سوکر ۹ منتشر شد وهمه دوستداران بازی های شرکت کونامی روا غافلگیر کرد بازی بسیار زیبا وجذاب وبه نحوی اعتیاد آور است و شما با داشتن این بازی میتوانید علاوه بر امکانات سایرفوتبال های رایانه ای از امکاناتی چون منوی چمپیون لیگ(لیگ قهرمانان اروپا)- کنترل ایمیل ها -چند نوع بازی آنلاین و... استفاده کنید

  گرافیک بازی هم بسیار بالا و غافلگیر کننده است.این بازی در قالب ۲ دی وی دی (۷سی دی)ارائه شده ونیازمند سیستم بالاییستناگغته نماند فضای موردنیاز بازی حدود۸گیگابایت(دقیقا۷.۴۲)است

  نوشته شده در چهارشنبه یکم آبان ۱۳۸۷ساعت 21:49 توسط مهدي| |

  بازی PES2009 در ۲دی وی دی (۷سی دی) ارائه شده و برخلاف گفته ها دارای سطح گرافیکی متفاوتی است درست است که در پشت جلد بازی و در بخش اطلاعات نصب بازی به آمار زیر بر میخورید:

  RAM:512

  VGA:256

  VIDEO CARD:1GB

  CPU:2000 MGH

  WINDOWS:XP-VISTA

  اما خوشحال نباشید برای اجرای بازی به اطلاعات بالاتر نیازمندید واگر با این سیستم کامپیوتر بازی رابخرید ونصب کنید بازی به طور صحنه ی اهسته اجراخواهد سد

   

  نوشته شده در جمعه بیست و ششم مهر ۱۳۸۷ساعت 12:51 توسط مهدي| |

  اخبار بازیهای جدیدی که خواهند امد ( حتما بخونید !) 
  [b]سلام به بازی خورهای عزیز !
  می خوام در این تاپیک چند بازی مهیج رو که به زودی وارد بازار می شوند رو معرفی کنم .
  یکی از شرکتهایی که در ماههای اینده بازیهای متنوع و زیبایی رو ارائه خواهد کرد و من هم علاقه زیادی به این شرکت دارم شرکت معروف UBISOFT است اکنون به معرفی بازیهایی که این شرکت به زودی منتشر می کند می پردازم .
  دوستان حتما اسم سری بازیهای tom clancy رو شنیدن ، بیشتر بازیهایی که قراره از شرکت UBI منتشر بشه از سری فوق هستش :

  [align=center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/Ubisoft_Logo.jpg[/ img]

  [img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/20080403_tc_ hawx_logo.JPG[/img]

  Tom clancy s HAWX [/align]

  این بازی ساخته مرکز بخارست شرکت UBISOFT است ، به گفته مسئولان شرکت این بازی تحولی بزرگ را در عرصه بازیهای هوایی ایجاد خواهد کرد دراین بازی که داستان ان در سال 2012 اتفاق می افتد ، زمانی که اتحاد دولتها از بین رفته و جنگ بر دنیا حاکم شده است و قدرت به دست دولتهای شرور افتاده است و گروهی از ملتهای باقیمانده قصد ازادی دنیا را دارند ( بازم داستانهای رهایی دنیا توسط یانکی ها ! ).
  [align=center]
  [img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_Tom_Clancy_s_HAWX_20080403_-_01.jpg[/img]
  [/align]
  TOM CLANCY S HAWX قصد دارد تا با ایجاد محیطی پر هیجان و گرافیکی جذاب سبکی جدید در این نسل بیافربند و شما در این بازی نقش یک خلبان را ایفا خواهید کرد و می توانید اسکادران خود را در اسمان و با انتخاب یکی از 50 هواپیمای برتر دنیا که در بازی وجود دارد هدایت کنید . رادار ، سیستمهای الرت موشک و ردیابی و انواع سیستمها در این بازی به طرز کاملا واقعی طراحی شده اند و گیمر بسته به نوع ( مبتدی تا حرفه ای ) می توانند نوع هدایت را بسته به نوع بازی انتخاب کنند . تاریخ انتشار بازی پاییز 2008 اعلام شده که البته ظاهرا با تاخیر مواجه شده است و برای PC و کنسولهای XBOX360 و PS3 به بازار عرضه خواهد شد .[align=center]

  [img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/tom-clancys-hawx-02-394x296.jpg[/img]

  [img]http://gallery.military.ir/alb ums/userpics/normal_ubisoft_end-war_logo.jpg[/img]

  Tom clancy s END WAR
  [/align]
  این بازی که ساخته مرکز شانگهای یوبیسافت است بازیی به سبک استراتژیک است و قرار است به زودی تا ژانویه اینده برای PC و X 360 منتشر شود . این بازی نیز گرافیک و فیزیک فوق العاده ای خواهد داشت و نبردی تمام عیار برای دوست داران این سبک خواهد بود .
  [align=center]
  [img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/tom-clancy-s-end-war_409125.jpg[/img]

  FAR CRY 2
  [img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/Far-Cry-2-1422.jpg [/img]
  [/align]
  این بازی نیز که محصول مرکز مونت رئال UBISOFT می باشد به زودی منتشر خواهد شد به گفته تهیه کنندگان این بازی از گرافیک و فیزیک فوق العاده ای برخوردار خواهد بود که برای کنسولهای X 360 و PS 3 و PC عرضه خواهد شد .[align=center]
  [img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/FarCry2g.jpg[/i mg]
  [/align][align=center]
  SPLINTER CELL : CONVICTION
  [img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/SAM_FISHE R.JPG[/img]
  [/align]
  دوستان که شماره های قبلی این بازی رو بازی کردن حتما با شخصیت اون SAM FISHER اشنا هستن . این شخصیت که مامور سابق NSA بود اکنون به عنوان مجرم تحت تعقیب است . جزییات زیادی از بازی منتشر نشده ولی من خودم برای اومدنش لحظه شماری می کنم .

  از دیگر بازیها ساخته شرکتهای دیگر هم که به زودی خواهند اومد می شه به TOMB RIDER under world اشاره کرد که در ادامه نسخه افسانه ( legend ) ساخته شه و برای کنسول ها ی ps 3 و x 360 و pc خواهد امد که ساخته شرکت EIDOS INTERACTIVE است . و بازی دیگر هم بازی هویت بورن است که ساخته شرکت SIERRA است .
  [align=center][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/normal_BORN.JPG[/img][/align]
  نوشته شده در دوشنبه بیست و دوم مهر ۱۳۸۷ساعت 17:37 توسط مهدي| |

  راهنمای فارسی بازی بسیار زیبای mgs2 در ادامه مطلب
  :ادامه مطلب:
  نوشته شده در شنبه سیزدهم مهر ۱۳۸۷ساعت 17:42 توسط مهدي| |

  اگر توقع تغییر وتحولاتی که سوکر ۸ نسبت به سوکر ۲۰۰۷ داشت راهم از بازی PES9دارید سخت در اشتباه هستید بازی به سبک فوتبال سوکر ۸است وتغییراتی جزئی در منوها وتصاویر ایجاد شده وگر نه بازی همان بازی سوکر ۸ است به زبان ساده اینکه که تغییر عمده بازی جابه جا شدن ونقل وانتقلات بازیکنان (رجیستر)می باشد تصاویر بازی رومیتونید در بخش آرشیو موضوعي (در بخش پوستر بازي ها) مشاهده كنيد

  نظر هم فراموش نشه

   

  نوشته شده در شنبه سیزدهم مهر ۱۳۸۷ساعت 17:22 توسط مهدي| |

  بالاخره دموی بازی فیفا ۰۹ منتشر شد تا منتقدان شرکت  EA SPORT اندکی از فشار انتقاد خود بکاهند سبک بازی متفاوت از سایر محصولات EA است گرافیک بالای بازی- افزایش توانایی های بازیکنان -چمن ۳بعدی -منوی زیبا- افزایش دقت روی چهره بازیکنان-هوش مصنوعی بالای بازی - اعلام دقیق ترین امار وارقام هر بازی که هنوز توسط هیچ شرکت وبازی دیگری ارائه نشده بود-اخبار آنلاین - توانایی استفاده همزمان از موس وکیبورد برای افزایش کیفیت بازی و...مواردی است که برکیفیت بازی افزوده است در حال حاضر دموی بازی با حجم ۵/۱ گیگا بایت در بازار موجود است

   

  نوشته شده در پنجشنبه یازدهم مهر ۱۳۸۷ساعت 12:44 توسط مهدي| |  قالب جدید وبلاگ پیچك دات نت